Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem tuti hogy a fèk nyikorog.
Egyenlőre fogalmam sincs mert olyan mintha a fèkbetèt adná ki azt a nyikorgó hangot. Maj szórakozom vele ha lesz rá időm. Ha csak egy kicsit halkan nyikorogna az nem is lenne baj.
lehet nem is a féked nyikorog, hanem a futómű valamelyik alkatrésze (himba, tűgörgők kikoptak), és fékezésnél ad hangot.
Próbáltam már több fajta betétet és másik, használt tárcsát. Aztán vasfűrésszel próbáltam megvágni a betéteket, és próbáltam réz zsírt is a betét fém részére kenni. Utána próbáltam a fékkel minél több kilométert menni, hátha idővel összeköpik és megszűnik a nyikorgás. De a nyikorgás az új betét és a régi tárcsa összekopásával inkább erősödött. Viszont a fékhatás sokkal jobb lett az összekopás után. Aztán most előre és hátra vettem egy pár vadi új fékbetétet, ugyan abból a "nóném" márkából "direkt kíváncsiságból, egyszerre kicseréltem elöl és hátul a betétet"
És sikerült vennem hátra egy új féktárcsát is.
Szombaton fel is raktam a motorra de ez a párosítás is hátul nyikorog. Az első az nem.
Nem "lélegzik" a fék? Itt arra gondolok, hogy nem egy síkban van a tárcsa és a munkahenger és amikor kialakul a fékerő elkezdik egymást deformálni és ettől lenne hangja? Bicikli fékeknél szoktak kicsit hajlítani a fékpofán amikor nyekereg a fék.
Sziasztok valakinek nincs eladó plexije rombuszlámpás rs-re ? 96-os mindegy milyen csak törött ne legyen.Ha valakinek van írjon! e-mail-em: feco9911@freemail.hu Vagy ha itt írtok az is jó! VÁlaszotok előre is köszönöm.
Csapágyak nem lógnak a csapágyfèszek sem. A tárcsa nem üt, ha a kerrket megforgatom a ès oda teszek egy csavarhűzót akkor a zàrcsa nem üt. Miror a kereket megforgatom akkor a kerèk szépen , könnyen szalad ès nem èrneknbele avbetètek sem. Ráfèkezès után a betètek visszamennek ès a kerèk jól szalad. Csak fèkezèskor isuonyatosan nyikorog. Nagyon hsngosan ès ez baromira zavaró tud lenni.
Találgatok. Agycsapágyak rendben vannak? A tárcsa egyenesen fut, nincs benne nyolcas?
Sziastok.

A motoromon ha fèkezem a hátsófèkem iszonyatosan nyikotog.
Mit lehet a nyikorgás ellen tenni?
Elöször a motorban a gyári fèkbetèt volt ès nyikorgott ha fèkeztem.
Aztán a futár motoros boltban vettem bele "nonèm zöld szinű, kemèny" betètet de az is nyikorgott. Aztán vettem rms márkát "ez elèg puha" de a fèkem mèg mindig nyikorog. A munkahengert darabokraszedtem, frankón ósszerakzam hátha szorult vagy ilyesmi. Fe a fèk mèg mindig nyilorog. Aztán a betètet bevávtam vasfűtèsszel 3- helyen, ès a fèm rèszèt, a hátulját bekentem rèzpasztával de avfèk most is nyikorog. Most vettem egy használt, de jó állapptú, nem válas tárcsát ès a fèkem mèg mindig iszonyatosan, hangosan nyikorpg. Esetleg van valakinek balami ötleze?
hi!
nem tud vvalaki belső jeladós önindítós lendkereket olcsón eladót?
köszi
Ha kérhetem akkor Facebookomra írjatok. Azt biztos észre veeszem. Köszönöm. https://www.facebook.com/tomii...
Sziasztok. Van nálam szerelésre egy aranyos kis AM6 os aprilia rs 50 és szeretnék segítséget kérni hogy honnan lehetne beszerezni alkatrészeket főleg a blokkhoz..? Egyenlőre kuplungra lenne szükségem.Ha valakinek van használt jelentkezzen
Szerintem pedig inkább beverődött a bástya, vagy a durva beállító csavar van eltekerve, vagy akármi is lehet
Szerintem is a kuplung nem emel ki rendesen. Nézd meg nincs-e nagy holtjáték a kuplungkarnál.
Szerintem kuplung
sziasztok. Segítséget szeretnék kérni mégpedig az apriliám kb 3 hete kezdte el hogy ha menet közbe megálok kirakom egyesbe onnan viszont valamiért nemtudom kirakni üresbe , olyan érzés mintha megszorulna a váltó de kettesbe is csak izomból tudo, ha viszont adok neki egy nagyob gázfröcsöt akkor a nagy fordulat miatt egyből kibirom , menet közbe sincsen semmi gond szépen lehet vele váltani , csak ha megállok és leesik a fordulat. Miért lehet ez?
fényezésre előkészített hibátlan idomszett van eladó. nekem már csak lom. ! vigyétek
Kipufogóból kiszedve a fojtás 63 -as főfúvóka elég.
Megint más ha a légszűrőből is kiszeded a szűkítőt (tankot leveszed, baloldalt egy henger amibe 2db furat van), olyankor 90, vagy 94 -et bele tehetsz.
Eladóvá vált szeretett motorom kategóriaváltás miatt. A motor teljesen gyári állapotú törésmentes ,tuning mentes soha nem lett belepiszkálva.A motoron lecseréltem az indexeket ledes indexekre , de a gyáriak is megvannak. A fékbetétek nemrég cserélve lettek szinte még újak . A motorba a benzinhez castrol 2t olajat a hajtóműolajba szintén castrol 75w90-es olajat használtam.Mindig garázsban tartottam soha nem használtam esőbe , elindulás előtt pedig mindig legalább 5 percig melegítettem. A motorhoz megvan a gyári szerelőkészlet is.
Jöjjön el nézze meg biztosan nem fog csalódni!
Tel:06209657644
az ár 280000ft normális keretek között alkuképes
Sziasztok segítségre lenne szükségem 2006 os rs 50 gyári főfúvóka mekkora lehet s, ha a folytás kivan belőle szedve a kipufogóból mekkora főfúvókát kell bele tennem ?válaszokat köszönöm esetleg valaki tudna valami manual service,honnét tudnám letölteni ?
Üdv mindenkiek,
Valaki segítene? ilyen alkatrészt még nem láttam, fontos, köszi:)
Sziasztok!

Bp-n hol tudok a leggyorsabban szerezni hátsó lánckereket a 93-as RS50-emre? Leette a fogakat a kis morcos, és nem tudok melóba járni :) Webshop és bolt is játszik, de csak Bp és környékén.

Köszönöm
hali!minarelli am6-os blokkhoz új hengerszett (TOP PR REPLIKA) 80CC kompletten: 28000FT tel:06304906559
Sziasztok.Keresek RS 50-re 1993as évj. váltókart elfogadható áron :) válaszokat előre is köszi :)
Motoroswebaruhaz.hu -n tudsz venni 140 szemeset, az biztosan elég lesz, nekem is extremam van, úgy rémlik 12-43 áttételhez kell 126 szem
Köszönöm
Nem tudod körülbelül hány szem van az extrema-n