Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gyárilag 415-ös van rajta, érdemes 420-as szettet venni. Lánc-lánckerekek
Nekem Jt fogasok és lánc van fent, semmi gondom vele
Ha már láncnál járunk.
Akkor milyen láncot kell vennem a motorra, mert lassan cserélnem kéne.
Persze majd láncszemeket kell szedegetni ha feszíteni akarod.
Jobb felső sarok "keresés ebben a topikban" fül, mert fárasztó 3 havonta leírni
http://www.sportmotor.hu/motor...
Itt szemezgess
Szerintem csak poénból írta
Helló!

Az lenne a kérdésem hogy Aprilia rs 50 96 os évjárat 1 hátsó villás agybadugós Lánckerék. Ezen a tipuson meglehet valahogy feszíteni a láncot? vagy láncszemet kell kiszedni?
És akkor ez a kétrészes alu váz, gömb rs-é? Egy képet küldesz róla? Nehogy más típus legyen. nagy.anti93@gmail.com
Persze, én megbontom neked. Úgyis most raktam össze de legalább minden csavar könnyen kifog jönni.
csak a váz kéne, semmi más nem kell hozzá, ha így is adod megboltoljuk.
Nekem van egy hibátlan 150.000Ft és adok hozzá mindent...
Még mindig vázat keresek, nincs valakinek eladó?
Köszi megkaptam a képeket még gondolkodom rajta.
Sziasztok!

Aprilia RS 50 alkatrészeket a következő oldalon találhattok: motorbonto.shoprenter.hu

/Csak azok vannak, amelyeket megtalálsz a hirdetések között/
Ma hazajöttem megnéztem a szikrát,ami nem volt.Ha minden igaz a gyújtó kábel szarakodott.Most melegen is szépen indul.Remélem csak annyi baja volt.
Vagyis hidegen szoros és mikor bemelegszik akkor éri el az ideális illesztési hézagot.
nicasilos hengernél megnő az illesztési hézag melegen azért rendesen bemelegíteni mert ha valaki elkezdi neki huzni hidegen akkor hamar megszorul..
Akksid nem gyenge? Mert nekem akkor csinálta mikor nem tudta rendesen megtekerni az indító de tolásra azonnal indult.
A gyertyahézag rendben van.Viszont tolásra egy picit meglököm és már indul is.
Alapjáratom van,menet közben nem dadog nem prüszköl.Talán gyertya csere?
Mekkora a gyertyahézag ? Ha túl nagy akkor is csinálhatja..
Nagy általánosságban szimeringes lehet.
Miért kell meleg motornál mérni sűrítési végnyomást. Mert ekkor nagyobb ez az érték.
A dugattyú melegebb a hengernél, következésképpen anyag függően más illesztési hézag kell a vas és más az aluminium ( nicasillal) hengerhez. Akkor tudna lemelegedni a henger a dugattyúról, ha a henger lenne alu a dugattyú meg öntöttvas.
Viszont nem is tudjuk milyen henger van rajta
Vashengernél elvileg melegen szorosabb az illesztés, nicasilnál van az hogy hidegen szorosabb, melegen viszont letágul a henger a dugóról és kisebb lesz a kompresszió.