Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Érdekes, valaki már mutatott egy ilyen képet.

#5292433 | 2016. szeptember 10. 7:53
Ott egy dugónak kéne lennie.

A kép lemaradt.
Azt meg tudjátok mondani, hogy hány A-es biztosíték kell bele?
Mit jelent hogy inyektor felso resze nyitott?
Az egesz egy egyseg,a hengerfejben van befecskendezo fej,az inyektor meg rajta.Fixen.Semmi nem nyitott.
A Morinit nem ismerem, nekem Piaggio blokkos van, de amugy a szimeringhez nem.
Elvileg azt az előző próbálkozó mérte. Meg volt a 8 bar. Azt is mondta, hogy főtengely szimeringet is kell cserélni. Ahhoz gondolom szét kell húzni a blokkot..... Igaz?
A benzinpumpa nyomasat merd meg, az, hogy mukodik es valamennyi uzemanyagot szallit, az egy dolog.
A manualban benne van a nyomasrtek, de emlekim szerint 8 bar korul kell lennie. Aztan johet az injektor meg a nyomasszablyzo szelep.
freelac, és Zoli32.
Köszönöm a választ. Szerencsére, a benzin pumpa úgy tűnik, megfelelően működik. Az injektor, sajnos még nem biztos. Miután írtam ide, utána még keresgéltem, mert nagyon nagy műszaki/motor ,,b#zi" vagyok. Én is ezt találtam. Nagyon köszönöm nektek. U.i . Az injektor felső részének nyitottnak kell lennie? És ha nem, az befolyásol valamit?
Köszi előre is
Hét év után a benzinpumpából, az injektorból NEM fog kijönni a belerohadt benzin jó eséllyel. Brigeciollal pláne.
Szerintem.
Üdv!
Hozzá jutottam, egy Aprilia Sr 50 d-tech morini -hez. Sajnos már javarészt szétbontva. Az első kérdésem, hogy a ház, amibe az injektor van, van a tetején 3 csecs. Melyiknek, hová kellene csatlakozni? Annyit tudok, hogy kb 7 évet állt a motor. Elég ügyes kezű gyerek vagyok, de mivel nem én bontották szét, elég nehéz. Az injektor jelenleg brigéciolban ázik. Láttok rá esélyt, hogy életre kelhet? Minden segítségnek örülök. Valamint, ha valaki tudja, honnan lehet olcsón be szerezni a hűtés csöveit, nagyon hálás lennék. Köszönöm a válaszokat.
Működni fog karburátorral de jó sohasem lesz.
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni! Vettem egy aprilia sr50 streetet(karbi+vízhűtéses.) kipucoltam a karbit, mentem vele 30-40ig húz utána mintha nem kapna üzemanyagot fullad. Előtte ment 75-80at.Nem tudom mi baja lehet! Köszönöm a segítséget előre is!
Attól hogy új vagy felújított nem biztos hogy a nyomások rendben vannak nyomás szabályzó és rossz üzemanyag levegő nyomás viszony miatt is kaphat sokat
A levegő nyomás: 4,2-6Bar
Az üzemanyag nyomás: levegőnyomás+2,5Bar
Megengedett tolerancia: +- 0,2Bar
Még azt is megmérném a nyomásszabályzó valóban 2,5 báron enged-e vissza
Levegő injectort ellenállása 1.3 Ohm
Benzin injektor 1.8 ohm
Milyen hűtőfolyadékot tettél bele? A víztartalom erősen befolyásolja a folyadék hőkapacitását.
Minél több a folyadék glikoltartalma, annál komolyabb hideget kibír fagyás nélkül, ugyanakkor nem is tud annyi hőt felvenni. Vannak olyan agyonreklámozott hűtőfolyadékok, mint pl. az Evans, ami totál vízmentes és emiatt se megfagyni, se felforrni nem tud, de a motor üzemi hőmérséklete normál körülmények között simán 10-15-20C°-kal magasabb lesz tőle, mert nem tud annyi hulladékhőt elvonni.
Ha a légtelenítés megtörtént és járatás után (ami fontos, mert ha megreked pár légbuborék, járatással el lehet mozgatni), megismételve is légtelenítve lett, akkor csak arra tudok gondolni, hogy nincs elég víz a keverékben a korábbi hűtőfolyadékhoz képest.
Kocsival már jártunk így speciel.
Sziasztok!
Kezdő SR 50-es tulajdonosként a következő kérdéssel/problémával kapcsolatban szeretnék nálam tapasztaltabbaktól segítséget kérni. Vettem egy 2006-os évjáratú Piaggio C364M-es vízhűtésű erőforrással szerelt, karbis SR 50-est. A hűtőfolyadék lecserélése/légtelenítése után a motor hamar bemelegszik és a hőfokmutató nem áll meg középen, hanem egészen a fehér skála tetejéig elmegy, de nem megy bele a pirosba. A hűtőfolyadék cseréje előtt megállt középen a mutató. Többszöri légtelenítés sem segített. Leírná valaki pontosan, hogy mi a légtelenítés menete, ha a karbi is be van kötve a vízkörbe. A blokkon lévő légtelenítő csavarból már nem jön buborék egyáltalán. Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv. A. Sándor
Üzemanyag pumpa, levegő kompresszor új/felújított.
Alapjárat az még mindig szép, csak terhelésre fullad be.
Gyertya fekete. Cseréltem már azt is, de ugyan az a végeredménye.
Első körben levegő és üzemanyag nyomás felé indulnék el
Sziasztok!
Adott egy Sr50 ditech csoda. Alap hibakép, hogy nem forog ki se szépen, se sehogy. Tavalyi szezonba mikor előjött a hiba, teljes gázadásnál a dadogást követően megindultak a ménesek. Most a téli időszakban elkezdtem eme hibát orvosolni, nyomástartó csere, injector tisztítás (uh-val), gyertya csere, új csövezés (levegő,benzin). Szépen is indul, viszont a hibakép az nem múlik. Alapjáraton jól ketyeg, viszont kis terhelésre (indulnék el vele) bedadog, majd szépen le is áll.
Nyilván nem távgyógyítást várok, hanem ötleteket hogy merre indulhatnék el a hiba eliminálásában.
Válaszotok köszönöm.
Üdv! érdeklődnék hogy valaki szerelt e már sr factoryra oldaltámaszt? Esetleg kép?
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy sr Factory karbis gépem.Kapott egy kis setupot,többek között egy stage6 műszert is,tehát a gyári kilóméteróra műszercsoport lekerült.A bekötéshez kellene a segítség.Az üzemanyag szint jelző bekötésnél azt irja a papír ,hogy a szintjelző negatív vezetékéhez kell kötni a műszerből kijővő fekete vezetéket.A kérdésem az lenne ,hogy pontosan hol találom ezt a "negatív vezetéket".
A másik kérdésem:az olajszint jelző lámpát,az index visszajelző lámpát is szeretném megcsinálni 12V led jelzolámpákkal.Ezeket melyik vezetékekre kellene kötnöm?
És a harmadik kérdésem:az index relét szeretném kicserélni led /terhelésmentes / indexrelére.Van valahol egy indexrelé amit csak simán kicserélek,vagy a cdi be van integrálva az indexrelé?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
Sziasztok lenne egy kör sr em aminek az az elsőlámpaizzójának a típusra lennék kíváncsi és hogy nem e lehet led izzóval cserélni őket az erősebb fény érdekében? Válaszokat előre is köszönöm
Meg lett a hiba.A CDI volt a ludas.