Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hály kolbik..
egy pár lyeges kép..
a videó az még vár6...mert nincs fain alapanyag
Ilyen hidegbe csak te mész ki "idomítani"!!!
Nem látszik, viszont a szagát érezni!!!!
Erdekessegkent..van magyar terep futo is ami a vilag top 10 eben benne van es itt nem maratonokba merik hanem ultrakba ..80km,100,120 el a 400km ig.
Erdekesseg,hogy ezek az emberek kurva gyorsak terepen..vagyis nem esnek olyat hogy seruljenek..sziklakon is ugy masznak mint a pokember,felfele is lefele is.Irtozatosan szivosak,kurvara edzett testuk van es szerintem mentalisan kiemelkednek barmilyen sport kozul.
Mivel tudom mirol szol a fama,azt is tudom,hogy ezek az emberek mindenkinel jobban ismerik onmagukat,a kepessegeik hatarat,a fizikai tudasuk es a szellemi korlataik hatarat.Ez egy kibaszottul nehez soprt,ez nema penzrol vagy a hirnevrol szol,hanem magadrol .
Nem akarom le nezni a hard endurot,de a terep futas sokkalta nehezebb,es sokkalta igenybevevobb sport minden szinten...epp ezert fogott meg engem is,mert itt a hatar a csillagos eg es a te korlataid.
http://youtu.be/jmqvgk8N8Us
http://youtu.be/l23bypQDYiw
Cipobe pl most olyat szeretnek venni a Rebooktol amit spartan versenyekre fejlesztenek ki..vagyis semmi goretex meg marhasag,hanem minosegi vaszon,es a talp betet is ugy van tervezve ,hogy ilyen drencsatornak vannak alatta es maga a talpba is elvezeto savok,kis csatornak vannak mint az auto gumijaba,hogy a sarba es vizbe menes utan ami viz befojt az a talpad alatt kifolyik a kis csatornakon,es persze szellozik is.Eddig csak a rebook csinalt ilyet es komolynak lattam.
Futo terep cipobe soka az Asicsra eskusznek..nekem nincs tapasztalatom aszfalton.
Terepen meg a LaSportiva a kiraly,utana a Salomon SLab,Hoka OneOne,Inov-8 Salming a kiralyok...de sokszor az aruk is nagyon magas..
Az ember erdemes a tudasanak megfelelo cipot vegye,mert lehet nem tudja ki hasznalni az adott cipo tudasat,vagy esetleg a cipo okozhat olyan seruleseket ami egy fel evre kivehet a sportbol...pontosabban egy jo terepcipo nagyon fog a sziklakon,a vizes gyokereken es koveken is,es sarba is nagyon harap...nem csuszik a labad es egy gyors befele ereszkedo sziklasnal olyan stabilitast tud adni egy ilyen cipo,hogy a labad nem kepes azt megtartani es kimegy a bokad vagy a terd izuleteket a keresz szallagot kigyilkolja...ezek ugy fognak mint a piros festek,es csak az igazan profik tudjak kezelni.Lehet hujesegnek halatszik de a terep futas egy igen komoly sport,igen komoly cuccokkal.
Mutetok egy kis videot egy roman gyerekrol...ez a figura ezt a versenyt ami 42 km terepen es van benne 2400+ szintkulombseg az emberke 3:59 perc alatt csinlta meg.Ezt ugy kell erteni,hogy mas egyenes terepen nehezen futja le a maratoni szakaszt ilyen idon belol,ez meg ilyen szintel ufo kategoria.En ugyan ezen a szakaszon 6es fel orat csinaltam,es en sem vagyok szegyelos a telyesitmenyemmel szembe....na de nem fosom a szot...nezd meg egy Pro,hogy ereszkedik ott ahol mindenki csak tapogatozik es ovatoskodik...
http://youtu.be/4WndmISj8Ms
Nem irom le a technikat,de mikor futsz akkor nem ugy izzadsz mint ha sielsz vagy turazol hanem 5X anyit..tehat az lehet 1 liter viz is fel orankent amit ki izzadsz amit az a goretexes cuccok amit a proli nepnek,neked is es nekem is arulnak csak fulladoznak es keptelenek a szellozesre...elso par alakalomnal meg mukodik is valamenyire,de utana az izzadsagtol a sok so-zsir amit ki izzadsz az eltomiti ezeket a membran anyagokat...szoval nem irom le a technikat,hanem le irom,hogy mikor jo es mikor nem.Az a goretex ami500 euronal kezdodik pl egy sima szeldzseki ami viz ellen is ved vagy sidzseki az mar tud egy 40000 legzest,ami mar kozel jo forma egy si turara.Szaladni meg...senki sem fut vastag lesobe hacsak az eszaki sarkon nem telyesit tavot.Cipobe meg izzad a labad,szoval a goretex az futoba nem jo hanem sima vaszon ami szellozo...vagyis be is es ki is tud mozogni a levego is az izzadsaggal ...vagy vizzel egyutt.
Nekem olyan sok futo cipom nem volt ..vagyis 2 van..egy Salming T2 ami direkt terep es van egy Salamon aszfaltra.A mai cipok eleg jok,es tenyleg sok mindent tudogatnak.
Amugy maga a gore tex,vagy testvere a simpatex ezek jo dolgok egy kesztyuben vagy bakancsba.Nekem is van olyan Goretexes Technika bakancsom,hogy a 40 km tura alatt vegig esett havazott,sarba ,latyagba baktattuk a napot es a cipo birta.Vagyis kivul a szovet az locsogott,vartyogott es belul a labam csak izzadt volt foltokba mikor delutan lehuztam a tabortuznel.
Kell a technika..de a megfelelo a megfelelo szituacioban.
Ruhakkal es oltozekkel is ugyan igy van...telire a Merinot istenitik de nyarar a muszalas nekem jobban bejon mert sokkal hamarabb szarad,sokkal hamarabb is leszel dog budos benne,de 5 per alatt kiszarad.Telen mikor -fokokba akasztja az ember akkor a Merino es muszalat szeretem,mert a ketto komboja a legjobb,de ez izlesek es pofonok..persze esszel oltozni a legjobb...es ha van penz akkor lehet venni technikat is :)
De csak akkor veszi le, ha beköszönt a tavasz, azzaz ha lement a hóvirág szezon. Egyszer meg belefér egy évben, hogy lássák. Nem azért melegít egész télen, hogy kiengedje a megtermelt hőt minden este.
Ha leveszi, akkor látszik.
Mert az látszik. A kapca, szalma újságpapír nem látszik.
Tuning autóra bezzeg nem sajnálod te pernahajder!
mínuszban meg szalmát is! ne tagadd!!!
Te csak 3 percet vagy kinn az ólban, tudjuk miért kedves barátom!
Gore-tex mi? Micsoda úri huncutság. Én meg csak kapcát meg újságpapírt tömök a csizmámba!!!
Jaxy, nekem vannak gore-tex cuccaim, azok megfelelően szellőznek. Igaz nem futócipő, hanem kesztyű, bakancs. Ne írd le a technikát! Terep futócipőből milyen márka vált be neked?
Szia Dew...a cipő direkt terep futo ,nem GTx es vagy klimas ,de amig mozogsz melegbe vagy.Nem azik be nagyon mert aho mindig a vizet elszivja a feluleterol.Birni anyira birja hogy hihetetlen.1000 km lehet bele verni es akkor is a talpa kopik el es nem a felso resze...ebbe is van vagy 350km terep...de kutya baja.En pl nem veszek se turabakkancsot...minek..ugyis futok.Terepen meg kurva kenyelmes...a talpad sem erzi a koveket sziklakat.Ha esik is be tud azni de ahogy mozog a labad kipancsolja a vizet tehat nem vartyog.A GTX..goretexes nen engedi be de kifele az izzadsag sem tud ugy tavozni es egyszeruenbelefo alabbad es azert vizes.Na de kinek mi kell..szerintem a technika is kell de tudd mire vagy kepes
Komoly a terep, a sziklás fellépős megakasztotta őket is.
Most is itt mennek?

Ha jól rémlik most van.
Örülök, hogy jót mentél, a motor mit szólt ehhez a hideghez? Vallattad-e utána?
Túl sok gondolatod kering ZsírTV körül, bevonzod magadnak ezzel, engedd el, ne kapcsolj hozzá "mindig" gondolatokat, jobb lesz neked is meg neki is, nem szívjátok egymás energiáit.


Bírja az a futócipő a havat? Lábad nem fagy le benne?
A szája és a szeme láncfűrész lánc bol van. A gombjai pezsgős és borosuveg dugó amit az itteni alkeszek isznak. A sapkája huskvarnas favagosisak. A baltaja kioltott már pár életet.
Szép táj! Jaxi. Viktor a te kérdésedre a válasz. Ez a baltás ember.
Mutatok valamit...beszaras..15 zergebe botlottam..fantasztikus volt
ki a retekez ??
csak nem a hibbant havere..a 20kvárnás vérhóember ??