Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azert nem szartam be a rezges csillapitasatol.Nem mentetek akkor cr 250-el..az rendesen zsibbaszatotta a kezed labad. :))
Amugy en oszinten nagyon eszre sem vettem hogy nem is remeg-rezeg-zizeg a motor anyira..nekm inkabb a nagyobb valtozasok tuntek fel...mas a vaz..sokkal kezelhetobb
A többi különbségre is kivàncsiak lennénk....
Tényleg így van, átültem enyémről 2013 300 egy 2017es 300ra (hajtás közben cseréltünk kicsit) majdnem ráindítottam a járó motorra mert annyira nem éreztem semmi rezonanciát a 17esen az enyém után.
a zsir(feri)os valagad nem fogja érezni a különbséget:) a kezed-újjaid viszont lehet...

bár az is attól függ, hol tartod
Mi motoroztunk ma.
Nem probléma...
Szerda, csütörtöktől 6 fokot mond, lehetne csapatni egyet hétköznap is.
na ez az a motor .. ami valaha.. akár 10-20 éven belül is.. levált6ja a mostani esigszeffemet :-)
mert eddig a rezonancia ami aztán számításba sem jöhetett náálma motorozáskor.. de hogy ebben ezt is kilyavítottá.. ez állat
Èn nem. Csak a Fiam....
én régen az ilyeneket a rajzolgatással meg az egyforintosok ide-oda pakolgatásával tanítgattam a gyereket a halmazos feladatokra
valamelyik nap találtam meg a 2 marok 1-2 forintost az "oktatóanyagot"
az hogy a felnőttek nem tudják megcsinálni még nem jelenti azt hogy a gyerek se tudja.....egy átlag felnőtt a 6.-os tananyaggal se nagyon bírkózna meg
én mindig jó voltam matekból ránéztem egy egyenletre és már láttam mit kell vele kezdeni, 2.-os koromban a 4.-esek háziját megcsináltam
azóta eltelt 30 év és amikor haver hozta az érettségi feladatokat(estin csinálta múlt évben) némelyik egyenlet ment csak elsőre, és már kurvára nem olyan egyértelmű mint 30 éve volt...
plusz a gyereknek(idén érettségizik) vannak olyan anyagok amik nekem nem is voltak, szóval a tanrendben is volt némi változás
amúgy az a lényeg hogy ne sokat segítsünk a gyereknek, és semmit se csináljunk meg helyette....maximum vezessük rá a megoldásra vagy a közelébe
én elkövettem azt a hibát hogy sokat segítettem neki és most meg szív a sok elmaradt tudás hiány miatt
Voltatok?

Én kimentem, 3. rúgásra indult az RMX, egy előnye volt a fagyott hónak,autópályát csinált mindenhova, lehetett tépni ott is, ahol máskor alig bírok elmenni, annyira gidres gödrös, nyomos. Lefelé már elolvadt a hó, itt sáros minden, de fentebb még kemény tél, nagyobb hó és rendes hideg,
A fagyott hóban jobb volt menni sima gumival, mint az olvadt tetejű sáron, utóbbi nagyon csúszik.
E a helyes.

Változók:
OP,OS (OP=összes piros virág,OS=Öszes sárga virág)
OR,OT (OR=összes rózsa,OT=összes tulipán)
ST,PT,SR,PR(ST=Sárga Tulipán, stb)
OV (OV=összes virág)

Ez logikus(igaz nincs a szövegben, de e nélkül nem lehet megoldani):
OR+OT=OV
ST+PT=OT
SR+PR=OR
OP+OS=OV
SR+ST=OS
PR+PT=OP

Ez a szövegből:
OV=12
OP=OV/2+1=>12/2+1=7 (OP=7)
OT=OV/2-1=>12/2-1=5 (OT=5)
ST=1 (Sárga tulipán)

Logikus és szöveg alapján:
ST+PT=OT => PT=OT-ST => PT=5-1=4 (PT=4)
OR+OT=OV => OR=OV-OT => OR=12-5=7 (OR=7)
OP+OS=OV => OS=OV-OP => OS=12-7=5 (OS=5)
PR+PT=OP => PR=OP-PT => PR=7-4=3 (PR=3)
SR+ST=OS => SR=OS-ST => SR=5-1=4 (SR=4)

Szöveges eredmény:
4db sárga rózsa
3db piros rózsa
1db sárga tulipán
4db piros tulipán

S még innen is gondolkodni kell, melyikből nem állhat ezek után...
Azaz a helyes válasz az (E) mivel nincs 4db piros rózsa, csak 3db.

Üzenem a tanárnőnek, hogy eltévedt a feladattal,
felnőttek nagy százaléka se tudná megcsinálni...
aztán lehet csak én bonyolítom el, hogy így levezettem.
"Visszafelé gondolkodva" biztos egyszerűbben kijönne,csak az nem tudom hogy kell.
Mit akarsz csinálni a motorral? Mire akarod használni?
Ami felénk mindenkinek Mindenre bevállt, az a Yamaha yz250f, aluváz, kayaba futómű, hard enduróban sem főzi a vizet, nagyon jó karakterisztika, könnyű, könnyen indul.

A drz-hez és társaihoz képest okos váz, okos futómű, versenyképes blokk, könnyű súly, és nincsenek egekben az ára sem.
nekem volt egy 2006os te450 kb drz árban van-volt
kb mindent lehet hozzá kapni, nem is vészes az ára olyan ktm árban van hozzá minden
egy hátránya van hogy mivel kicsit régebbi típus emiatt ami épp nincs készleten úgy kell innen-onnan megrendelni-gyártásra várni(akkoriban sűrűn cserélt gazdát a cég) és van ami problémás, pl a szívócsonkom 3 hét alatt lett meg, de az idomok azok meglettek volna egy héten belül(de végúl angliából lett hozatva majd féláron)
de
mivel ez egy "versenymotor" eléggé macerás a fenntartás 8-10 óránként olajcsere, 200 óránként dugócsere meg ilyenek....... pl a szelep szett is száz ezres tétel stbstb
szóval kicsi pénzből hobbi felhasználásra jobb a drz, igaz avval is be tudsz szopódni, de az utána sokat elmegy gond nélkül ha megcsinálod
igaz a husky egy igazi ördög volt a drz-hez képest, nem is bírtam vele...... de 20 évesen lehet jobban szerettem volna mint most 40után
amúgy a 2000előtti huskykhoz már nincs ilyen jó alkatrész ellátás, ha ilyet akarsz venni érdemes előtte felhívni a domaszéki brigádot hogy milyen alkatrész ellátásra lehet számítani, esetleg az ebay-on körbenézni
Igy van.
ez tényleg így lehet?

http://youtu.be/YOkyukMmwTU
Nincsn drz-m. Most vagyok motorvásárlás előtt. Legelőször a DRZ fordult meg a fejembe, ezért mondom, hogy maradok a tervnél.
Az nekem épp volt 10 évig,de egyszer kellett a pénz,hát eladtam.Aztán gondoltam ugyanolyat minek vegyek még 1X? Régóta 520 EXC volt az álmom... de mégis gázt vettem na.
hály kolbik...
a megoldás 3 piros rózsa..4 sárga rózsa illetve tulipánból 1 sárga és 4 piros volt a vázában...
tehát az E mint rosz válasz...
de bakker még én is leirtam egy lapra
Új
Tudja valaki hogy hogy 300 xcw 2016 kmorqtol melyiket vezeték felel az uzemora mereseert? az óra megy de uzemora nem mer jelenleg. Melyiket a drotja?
halmazokat, aha egy 7 éves gyereknek... akkor elárulom neked, hogy a kedves tanítónénik válasza a következő: visszafele gondolkodjál. Ennyi. Amúgy jártam főiskolára kb. képben vagyok, de azért ezt túlzásnak tartom. mindegy, téma lezárva, megyek dolgozni, hogy a Bp-i kötsögök (tisztelet a kivételnek) a nyaralójukban tudjanak hawaiozni...
ezeknél a halmazoknál rajzolni kell aztán tök egyszerű lesz a megoldás

gimnáziumban még több faszság lesz, fősulin meg kimondhatatlanul sok.....
haver lánya emelt szintű kémia érettségit tett egy gimnáziumi tanár készítette fel, és pár dolognak még a tanárnak is utána kellett nézni....
Van elég bajunk az életben, ennélkül is!
Rájöttünk, azért eléggé elmebeteg, aki ilyet kitalál egy 7-8 évesnek....