Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az az értékesítés se volt "kényelmes" elég sok évig tartott kiépíteni
egy élelmiszerrel nem tudsz házalni, oda kell a bizalom. ha hozzád bekopogtat valaki full idegen hogy itt a finom méz, kolbász, stb veszel tőle?
utána is volt még méhészkedés vagy 10 évig, most hagytam abba hogy ne essek kísértésbe a mézevéssel
piacozni biztos lehetett volna, rengeteg idő mire kialakul egy vevőkör, akkoriban építkeztem se idő se engergia nem volt piacozni

igazándiból nem az a lényeg hogy hová tudtam volna eladni, hanem hogy egy tőled független ok miatt egy jól menő üzlet könnyen be tud dőlni, ez a balszerencse.
mindezt úgy hogy kitűnő cuccot adtam el, egyik ember vitt az öreganyjának azt mondta gyerekkora óta nem evett ilyen finom mézet......
A mézes dolgon elidőznék... Azért hagytad abba, mert megszűnt egy cég, ahová kényelmesen el tudtad adni a termékedet? Miért nem kerestél máshol felvásárlókat?
ezt tuti valami női lapban olvastad mert ilyen a világon nincs......

írok pár példát:
egy időben méhészkedtem, hobbi szinten, nem is akartam nagyban mert egyrészt sok tőke, másrészt sok idő és én eléggé lusta vagyok, a fő cél az volt hogy nem a kínai szar mézet egyem hanem amit megtermelek
a mahartnál melóztam és pár ember meghallotta van házi méz és kértek, én meg vittem, aztán mégtöbb kért még többet vittem, volt aki vitte a rokonoknak ismerősöknek is
pár év alatt kialakult egy egyész nagy vevői kör
utána privatizálták a mahartot kb minden megszűnt-átrendeződött aztán nem volt aki vigye a mézet

volt hogy bedolgoztam egy cégnek, kábelkötegeket készítettem egy diesel-gáz rendszerhez. ami eleinte egész jól ment, utána a közlekedésfelügyelett letiltotta(többszáz beszerelés után) aztán megszűnt a kábel készítés

készítettem műszaki rajzokat is egy cégnek, és ezt is a dicső közlekedés felügyelet miatt kellett abbahagyni

és még sok egyéb cumi ami ért az elmúlt 25 évben, mind úgy hogy mindenből kihoztam a maximumot és soha nem azért lett mindennek vége mert elbasztam
szóval ezek mind tőlen független dolgok voltak, hívhatjuk balszerencsének.....

a másik oldalról sok tapasztalatom nincs, igazándiból eddig mindig elkerült ez a szerencse dolog
"az a szerencse amikor tőled függetlenül történnek a jó dolgok"

és az megvan hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa?

gondolom nincs...

tehát te továbbra is várod a sültgalambot. meggyőződve...
Ha nem te írnàd...el se hinném... De neked elhiszem....
Abszolút vetélytársa a 2017 Ktm-nek. Van amibe jobb sokkal, van amiben nem, de nem rosszabb vagy jobb, inkább másnak mondanám. Meg kell szokni, ki kell ismerni, ezért is vettem, mert próbakör alatt, csak nagyvonalakban lesz vélemény és az is csak első benyomás inkább.. Eddig elégedett vagyok a géppel, kimondottan.
Ha van rá vagy 60millád, mármint csak a gépre meg a szerszámokra. Ezen nyomtam vagy 10 évig.
az a szerencse amikor tőled függetlenül történnek a jó dolgok
a balszerencse az amikor ugyancsak tőled függetlenül beszopsz.....
a lehetőség az más dolog, azt "csak" ki kell használni
szerencse az kell.
csak sokan a szerencsét úgy veszik, hogy várják a sültgalambot és ha véletlen belepottyan az ölükbe akkor tényleg szerencséjük van.
mások pedig meglátják az adott helyzetben az adott lehetőséget és tudnak is vele mit kezdeni.
erre persze az előlzők azt mondják, hogy szerencséje volt:)
hát igen csak az nem készít kenyeret se motort
Köszi..
akkor egyszeru, laptoposba kell fogni.
Igen ez így van!!
hát igen, aki hozzánk járt trumpf emberke 20 ezeres óradíjban van
aztán úgy kerülnek ki a dobozból az 5-20 millás alkatrészek mint a nyugdíjas táskájából a tegnapi zsemle meg a farhát
van bent valami de nekem 100-ig van kucs
Ja azt amikor megyünk javítani akkor is van ajajjaj http://www.tmksok.hu/
pedig amit egy 10-13as kulccsal nem lehet szétszedni ahhoz nem is érdemes hozzáfogni :)
ismerek olyat aki egy régi préssel kezdte amit vas árban vett, aztán most meg olyan géppark van hogy ajajjj
persze ehhez kell szerencse meg ismerettség is
ne hidd volt, van nekem, most ilyeneket is javítok nem olcsó az üzemeltetése! gondolok a villany, szerszámok, ember, karbantartani ! a képen egy kuplung javítást csinálok
meg ilyenek javítása nálunk a műhelybe nem elég a tízes villáskulcs
hajlítógép(prés) a tuti, avval szarrá keresheti magát az ember... persze ha tud melót beszerezni okosba
egy ilyen ontaná a zsetont számolatlanul:
pl. ez a kis csapagylehúzóm
oké persze nekem is most jár a fiam a BME.re gépészmérnöknek tanul szerinted?? de pl. nekem telephely engedély mindenféle hegesztőgépek, forgácsológépek csilió, sok szép motorom lehetne
laptopos se egyszerű, gyerek gépére 250 felé tettünk pénzt hogy tudjon vele dolgozni, és az alapok maradtak
egy hasonló kaliberű laptop 600felett van alapból
ennyiből kijönne pár kiló villáskulcs