Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na, milyen jo h betteted a linket. nem is vagy messze illetve 2 modern dizel autoboldog tulajdonosakent es varosi hasznalokent biztos szulseglesz a telefon szamodra :-) (eskuszom nem esett le az avatarod alapjan h mit is latok)

vallalkozas temaban: van aki vallalkozo tipus es van aki nem (egyik se jo vagy rossz). en szeretem csinalni.
Én pl 97-óta vagyok vállalkozó de mindig próbáltam a szarból is kihozni a legjobbat! Itt nem a munka minőségére gondolok!! Mindig kerestem a rés hogy mivel lehet foglalkozni mi az ami hiánycikk!! Kezdtem az utánfuto gyártással voltak nagy bukások is sajna stb,! Mindig azt mondtam az asszonynak egészség legyen a többi nem számít!!! Most (5-dik éve) ezt fejlesztettem találtam ki pl. és nagyon keresik a dolgot http://dpfcleaner.hu/ ezzel olyat tudok amit az országba eddig senki mást már a környező országokból is járnak hozzám
!! Illetve párhuzamosan megy az ipari karbantartás tizenx éve http://www.tmksok.hu/! És semmi okom a panaszra mindig van munkám és válogathatok is!! Én például élvezem a fejlesztés, kutatást nekem nem okoz problémát! Ja és soha egy kannyit nem kaptam az államtól semmilyen pályázaton nem vettem rész! Egy a lényeg mindig csak előre nézni!!!
Plussz ha magasak a bérek, a külföldi cégeknek nem érné meg nálunk gyártatni és ez jelentősen visszavetné a foglalkoztatottságot. Most itt a környékbe 15-18000 a napidíja a kőműves segédeknek, 20000 a kőművesnek és szinte már csak 2019-re vállalnak, annyi a melójuk. Sofőrők szintén nagyon sokat tudnak kérni.
ez a nagy pénz 2 élű fegyver
egyrészt jogos, hoszan annyi vagy több munkáért miért is járna kevesebb fizetés
másrészt meg nagyon megemelné az árakat, mert azért valljuk be itthon közel sem vagyunk annyira hatékonyak mint a nyugaton, ami nem feltétlen dolgozói hiba
Ezert is vandorolt tobbszazezer munkavallalo kulfoldre. Majd radobbennek a kormanyban hogy nem.lesz aki.megcsinalja az eu-s penzekkel tamogatott kis es nagy beruhazasokat. Ki lehet kenyszeriteni a beremelkedest. Igy vagy ugy Kenytelen lesz felzarkoztatni a bereket az allam es a vallalkozoi reteg. Csak gondolom ők nem.igy tervezték :)))
Sajnos én is inkább ini-vel értek egyet! Akár saját példából is! Hiába sikerült sok év alatt mondjuk műhelyet, gépeket beszerezni, súlyos 100eztekért! Ha az állam nem segít (és mellette ugye a magyar ember szeret ügyeskedni) akkor egy idő után belefárad az ember! Pl. hiába gyártok én otthon ajtót, ablakot jó minőségben! 1. A kormány kinyírta aközépréteget, szinte nincs fizetőképes kereslet. 2. Aki asztalosüzemen dolgozik, sokan meló után kicsit még bent maradnak és saját maguknak gyártanak ezt-azt, majd otthon a sufniban/garázsban összeütik! És jóval olcsóbban adják el. Ezzel nem lehet versenyezni, ha az ember rendesen adózik. 3. És tegye mindenki a kezét a szívére, ki az aki tőlem fogja megvenni az ablakot/ajtót/bármit mikor 1/4 árral olcsóbban is van?!? Ki fogja azt mondani hogy igen kérem a drágábbat veszem... mert adózni szeretnék rendesen!
Sajnos a magyar embert valamilyen szinten rákényszerítik erre, és az évtizedek alatt elég jól megtanulta a dolgot. Vagyis igazán azt látni hogy aki bróbál és tud ügyeskedni annak akár jól is mehet, de aki csak simán szereti a munkáját, és nem a kiskapukat keresi azt megfojtják! (tissztelet a kivételnek). Persze mindezt főleg a kétkezi- termelői munkára értem!
Számomra ez is pl ügyeskedés: Sok iismerősöm EVA-zik, vannak olyanok akik már komplett programot írtak rá, mikor- kinek- mennyit- hová- számlázzanak, hogy minél kevesebb adót fizessenek! Számomra ez sem korrekt, még ha törvényes is! Mivel ott is biztos hogy előfordulnak fiktív számlák! Ezt egy maszek elég nehezen tudja magánban megoldani! Szóval igen, egy idő után belefárad az ember!
Sziasztok van 1 gas gas fse 450 em ès nehezen akkar indulni most lett rendbe rakva a hengerfej is de mèg sem akkar indolni csak nehezen hogy mi lehet a hiba valaszotokat előre is köszönöm
Köszi a valaszt! Jól hangzik.
érdekességképp: https://www.meheszbolt-tamasi....
lehet mazsolázni a sok finomság közül
az hogy kristályos lesz attól még jó a méz, pl a repeméz hetek alatt kristályos lesz, az akác kb az egyetlen ami évekig nem lesz kristályos, persze csak ha tiszta akác, ha belehordanak mást is akkor már az is kikristályosodik
inkább a mézelvétel ami profi minőség, és a méhek elhelyzése
rossz méz:
pl van benne cukorszirup, igazándiból kb ez a legkisebb "rossz" sőt nem is rossz csak csalás, az első pörgetésnél még előfordulhat benne, persze amikor már aromákat is kevernek bele az már nem csak csalás hanem hamisítás is
vagy amikor egy drágább mézbe van egy másféle méz bekeverve ez sem rossz csak csalás hiszen drágábbért adják az olcsóbbat
a gyógyszerek, tápszerek ami többségében előfordul a mézben(kínai antibiotikumos méz és társai) na ez az igazi fos méz gondolom nem kell részletezni miért
ezek azért vannak mert a "termelők" kipörgetik teljesen a mézet utána hordástalan időben evvel-avval etetik (cukor-lepény, tápszer, vitaminok stbstb) aztán pluszban még gyógyszerzik is őket hiszen a mézben vannak olyan vitaminok, ásványi anyagok ami a cukorban nincs és emiatt korcsosul, betegszik a méh
aztán vannak a vegyszerek, egyrészt amit a méh összeszed(köcsög őstermelőkkel állandó az llentét) akarva akaratlanul, ezt ki lehet küszöbölni egy olyan elhelyezéssel hogy ne férjen oda
másrészt a kaptáron belüli kártevő írtáskor is kerül a viaszba-mézbe, ezt el lehet kerülni az őszi kezeléssel, de sokan csinálják máskor is akár hordási időszakban is
akkor mondjuk a pörgetés-kiszerelési-tárolási higiénia se mellékes
röviden ennyi......

sok méhészt ismerek, senki se úgy termelt mint én, ők a haszonra mentek én meg azért hogy tudjak rendes mézet enni, most hogy nincs saját méz nem is fogok enni a máséból
az életbe nem etettem őket tápszerrel meg vitaminnak meg ilyen fosokkal, mindig hagytam bőven mézet nekik stbstb
Itt a melohelyen van egy csomo mehcsalad. Ezek tuti finom sotet szinu mezet termelnek. ötser méz a neve. Eleg draga is. Volt hogy megis besurusodott. Melegre tettem es gyonyoruen kitisztult. Ezek itt tuti nincsenek cukorral taplalva. Tehat nitol.lesz jo vagy rossz a mez?
Engem erdekel hogy tud jominosegu lenni egy mez? Abbol.kiindulva hogy szabadban repkednek es nincsenek cukorral etetve. Mitol tud szar lenni egy mez?
még mindig a méz
én sosem akartam mézet árulni, ez csak úgy jött, eleinte volt 5 család hozott annyi mézet hogy tudtam enni a maradékot meg elvitték a rokonok, ismerősök
utána kezdtem fejleszteni hogy fel kellett hordani a maharthoz a végén már 20 termelő család volt(ami méhész körben még mindig nagyon kevés)
az utóbbi években 2-3 család volt csak.
érdekességképp van egy üveg 2012es akác mézem és még mindig nincs kikristályosodva....... szóval ilyeneket árultam, ami nem volt 100%-os azt inkább vegyesméznek adtam el
Lehet ezen elmélkedni. Én kurvara igazat adok Ini nek. Meloban, megelhetesben nekem az a meglatasom jobb,ha a magad ura vagy. Persze ha megteheted. Mikor nagy a nyomas es sok a stresz. Magad viszed dolgaid .....Ugy gondolod jobb lenne egy fix melohely .....ott nem kell gondolkodnod... Aztan ott rajossz hogy ugyanakkora streszt tesznek rad hisz azert alkalmaznak vedd le a vallukrol a terhet. Te ugy mentel oda dolgozni hogy ott nem lesz majd stresz . Tehat ezek az elvarasaid. Aztan mar egy minimalis nyomastol is jobban kikeszulsz mint amikor a magad ura voltal es joval nagyobb szargonbocot is siman elguritottal. Ezert gondolom hogy jobb a magad ura lenni mert a ket szar kozul legalabb viszonylagos szabadsagot elvezhetsz.... nyitott szemmel kell jarni es meglatni a foldon a morzsakat. Pont úgy mint a verebek. A mézes sztorit ott basztad el hogy a vevokorodet a munkahely vonzaskorzetere alapoztad. Kesobb mindig okosabb az ember. En is agyalok folyton valamin. Egy idoben gyartottam egy( nevezzuk "terméknek") egesz magas szinvonalra fejlesztettem az idők soran. Ez egy dîsztargy volt funkcioval. Nemes nek nevezheto anyagokbol.keszult. vittek is amennyit csak.legyartottam. Egesz jo kis penzeket hozott pedig maradek anyagokbol keszult. De nem tudtam.kinonni belolle mert nem.volt kello mennyisegű tőkém....ezert csak egyhelyben topogtam vele. Szep.lassan elengedtem.... Evekkel kesobb mas lehetosegek adodtak... En meg tudtam vasarolni mindenfele profi gepet a regi " termék "gyartasahoz... Fel is szerelkeztem... Hogy ujrainditom es ebbol fogok eldegelni......ere tok.mas kezdett el foglalkoztatni. Reszben megtartottam a fix munkahelyem... A tobbi idomben mas elfoglaltsagom van. Furcsa mod a " termeket" most siman tudnam nagy szeriaban is gyartani. es a facebook segitsegevel akar hova el tudnam juttatni....màr a gepeim is megvannak hozza....es megsem inditottam ujra mert kozben mar masok is megjelentek a piacon. Rengeteg hasonlo cuccal.kellene versengeni.... Ha akkor meg lettek volna a mostani feltetelek. Mar ki tudja mire jutott volna ....... Ezert en is ugy gondolom szerencse is kell meg sok.minden masnak ossze kell allni hogy valamiben sikered legyen es megtalald a szamitasod..rengeteg toled fugetlen kulso tenyezo befolyasolhatja a dolgaid.... Minel tobb penz van a zsebedben .annal jobban tudod ezt szabalyozni.... aztan van amikir az se elég....
tévedés, nem sopánkodom, csak a tényeket írtam le
nincs rossz helyzetem mindenem megvan amire szükségem van, szerintem nálunk az ország fele szarabbul él mint én
csak azt írom hogy hiába kínlódik az ember sok esetben tőle teljesen függetlenül megváltozhatnak a dolgok

a munkahely amúgy egy áldás, azóta tök nyugodt vagyok 14:01-kor kilépek a kapun és semmi gondom nincs
bent se furkálnak mert oda kb csak büntetésből kerül az ember
szóval tök nyugi minden
Nem értetted meg Lokoto-t...!!! Nehogy félreérts, nem leszólásból írom. Te sopánkodsz hogy nincs szerencséd, a másik aki "szerencsés" ő meg már másik lehetőségeket keres. Több dolgot meglovagol egyszerre, próbál nem alárendelt viszonyt kialakítani.. stb.
Igazad van es ez a fontos.
a cimzett ertette es ez a lenyeg.
Bocsi,de mi ez a pejorativ szonak a jelentese?Nem gugliztam meg...na csak ezzel arra akartam kovetkeztetni,hogy a meg nem ertett szo miatt az emberek azt mondjak ,hogy ez okoskodo es nagynak kepzeli magat,a masik,hogy az emberi elme ugy van kodolva ,hogy a meg nem ertett szavak nelkul a szoveg ertese hianyos es igy a figyelem is elvesz...Na ezzel meg csak annyit,hogy sokszor nagyok akarunk es okosnak latszani,es valami nagyot mondani amit esetleg mas nem ert,es ez az atlag embernel pont forditva csattan :))
Nem megbantas kepp irom vagy okoskodasbol,habar az a szaga...inkabb csak ertelmezni :)
en az alkalmazotti szopast es streszt untam meg ;-)
van amikor azt mondod hogy meguntad, sokáig lelkes voltam, de meg lehet unni a sok szopást meg a stresszt
A vállalkozói lét ilyen, minden nap problémák jönnek szembe amiken felül kell kerekedni. Akinek ez nem megy, vagy túl soknak ítéli annak a te megoldásod a jó (semmi pejoratív felhang).
Ez így van. Volt szőlőnk is,meggyes is és mivel nem tudtam 100ezreket jattolni így buktam a támogatásokat, anélkül meg a mezőgazdaság ráfizetéses
Most már nem is agyalok semmin se. Kerestem egy szar melót amit senki se irigyel tőlem, és elvagyok mint a ponty a tóban
Sztem nem kis részben az ilyen dolgok miatt is tart itt ez az ország, ahol...
Igy van az eheto termekek soraban..ha szar a minoseg akkor csak a kis keresetuek eszik,es nekuk mindegy mi az es mibol van mert erre van keret es ezt eszik,minel olcsobb legyen....van az a reteg aki nehezen valt es nehezen kosotol,bizik meg egy termekben,de ha meg kosotolja es izlik akkor az ar mar nem szamit,a minoseg visz mindent,es ez az a reteg amibe kapaszkodhatsz mindt gyarto elado ..En lassan kozel egy eve egy erdelyi Pista kolbaszt keszito cegnek dolgozom mindt ertekesito es habar a kolbasz dijnyertes attol meg nem veszik ha meg haljak,hogy Dijnyertes kolbaszrol van szo...de ha meg kostolta akkor tutti megveszi maskor is es akkor mar az ar nem egy ok,pedig eleg draga,de olyan az ize es mindene..olyan meg kell ize van...na de ez csak egy pelda volt,de ugyan ezt a dolgot lehet meg sok draga termekunkre is igazolni...kis szaros falusi uzlet..de olyan ,hogy nem mernel semmit meg venni bent,de ha egyszer a szekely szalamira ra kaptattam a klienseket ami a legdragabb szalamink akkor csak amugy veszik...mashol ha meg emlitem,hogy 10 euro kiloja akkor vetik a hatast es minden kivancsisag elvesz....es akkor itt jovok en :)))
Szovala jo termek eladja magat tobszor...a szart is megveszik,de abbol nem csinalsz suskat amivel milliosrendu szekerket vegyel :)