Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát ha a céges kocsival elviszed az oviba a gyereket az is adócsalás ?? Sikerült megnevettetned.
Mivel itt láthatóan sokaknak nem tiszta: az hogy a cégedben egy olyan motor ára után vonod le az áfát melyet hobbi célra használasz az köznyelven adócsalás (jogi kategória máshogy szól). Ilyesmire nincs legális mód. (Továbbra sem ítélkezem, tényeket közlök.)

Az meg hogy a használt piac tele van áfacsalt motorokkal nem jelenti azt hogy aki használtat vesz bármilyen módon részt venne ebben, nem lehet ezt szűrni. (egyébként az autópiac is tele van)

Ami nekem nem tetszik, hogy sokan (itt az oldalon is) ideológiákat gyártanak az áfa elsíbolásához. Ha nem fizet valaki áfát, hát nem fizet, csak hagyjuk már ezt a más is lop, meg lassan már az szégyenllje magát aki nem így tesz.

Ha valaki a második szerint vásárol én akkor is örülni fogok az új motorjának. Az viszont zavar amikor felteszi az 'én vagyok a faszagyerek' lemezt miközben károsítja a közvagyont és azt is aki tisztán veszi meg a motort. Károsítja mert lenyomja a fiatal használt motorok árát a piacon (jelneleg kb fél millióval).

Ez már csak filózofálás: mindenki hápog hogy Mészáros így meg Lázár úgy, aztán a sok hápogó csak abban különözik tőlük hogy ő nem került oda, mert ha ott lenne épp úgy tömné a zsebeit.
Kárhoztatni meg azért sem kárhoztatok senki mert alapvetően ez van belénk nevelve. Kevesen tudják, de már a középkorban is nagyban ment az adó elkerülés (főként az urak részéről). Na most 500 év beidegződés nem kopik ki egykönnyen. Ezt Orbánék egyébként elég jól érzik (na meg ugye követik az ősi hagyományokat) ezért is emelik az egekbe a fogyasztás típusú adókat (áfa ugye az egyik legmagasabb, de van itt még pl a tranzakciós illeték, jövedéki adó csak hogy a combossabbakat írjam) és nyomják le a jövedelem típusú adókat. Így több folyik be az állam kasszába.
Félre értessz valamit. Nem bűncselekmény elkövetésével értek egyet, hanem a legális lehetőségek kiaknázásával. Hogy tőled is idézzek, "minden csak nézőpont kérdése". Pl választhatok hogy bemegyek az üzletbe és veszek áfásan egy gépet, vagy veszek a cégemre áfa nélkül és ráköltöm a gyerekre a maradékot, szerintem nem kell agyon magyarázni és semmiféle jogellenes dolgot nem követek el.. Még van az a lehetőség hogy használtat veszek olcsóbban, amiről nem tudom hogy be van e fizetve, (magyarul homokba dugom a fejem) és a maradék pénzt ráköltöm az életben tartásra. Bennem az első lehetőség fel se merül, csak a második harmadik között hezitálok, anyagi okokból. Hosszútávon mindenképpen a használt olcsó motor a drágább, de sajnos az újhoz több tőke kell.
175/42 N1EF 3-ba. 7-es súber, 16 mm-es benyaszint, de ez általában nálunk nem szokott működni.
Hali. Valaki meg tudná mondani hogy 06 os 300 as GasGas-ba mekkora fúvókák vannak gyárilag a karbiba?
amúgy csak annyit kellene tenni hogy amit igérnek betartják-e semmi egyebet
az elmúlt 25+ évet végig gondolva azt kell mondanom hogy bármit választasz megszívod
kb ugyanaz mint ha sétálnál egy réten és megtalálnak a csúnya bácsik és azt mondják itt ez a tehénszar edd meg kell enned a felét
te meg választhatsz hogy a jobb felét eszed meg vagy a bal felét
de attól még ugyanazt a szart eszed.........
szakértői csapat.....
evvel az a baj hogy egy 20-25 éves teljesen mást szeretne mint egy 50-70 éves még akkor is ha kb egyforma környezetben élnek
de pl egy pesti embernek teljesen más dolgok a fontosak mint egy tanyasi kisgazdának
amúgy abban igazad van hogy van az a szint amikor nem kellene engedni szavazni az embereket:
http://youtu.be/Boa7_tO4bV4
és rengeteg ilyen ember van
mondjuk ezt még megtoldanám annyival hogy aki a 4 évben nem dolgozott(adózott) legalább 3 évet annak ne legyen joga szavazni
Szerintem mindegyik más, csak nem vagyunk képesek előre eldönteni melyik lesz a jobb nekünk, amíg meg nem ismerjük, mert az előre leadott programot nem igazán tartja egyik se,
de miért is tenné, hiszen semmi nem kötelezi rá, meg úgy se igazán értik a szavaznak a programra...sőt sokan nem is a programra szavaznak, hanem a pártra, mindegy mit mond.
Jön az emberben egy érzés melyik lehet a jobb és max az alapján dönt, melyik tetszik...még sokszor motorozás kapcsán se vagyunk képesek észérvek alapján tudatos döntést hozni, nem még egy kurva nagy területet lefedő, baromi sok összefüggést átlátni kívánó területen, mint egy ország vezetése...azaz reménytelen a jó döntés meghozása.

Részemről törölném a jelenlegi formájában a szavazást mint lehetőséget, mert olyan emberek szavaznak olyanról, amihez fingjuk nincs (közéjük értem magamat is)

Egy szakmai/tudós csapatnak kéne eldönteni, hogy kinek a terve/programja alkalmas a célok elérése és kié nem,
a néptől inkább arról kéne szavazás, hogy milyen célokat akarunk elérni a következő ciklusban, s utána a szakai elvek alapján választott nyertes programból ennek kivitelezési tervét is kiverném, s ha nem tartja még a rokonságáról is lenyúznám a bőrt és repülne rövid időn belül, nem lenne felelőtlen ígérgetés, átgondolnák rendesen.
Cégeknél meg tudják ezt tenni, állambácsival is ezt kéne.

Teljesen logikátlan a jelenlegi rendszer szerintem,
röviden összefoglalva, amíg szar logika alapján választasz sofőrt az autóba, nem kell csodálkozni, hogy tök mindegy ki vezet, egyikkel se érsz cél felé.

Persze ott kezdődik minden, hogy tisztába kéne kerülni a célokkal, hogy mit szeretnénk.
amikor ujat vettem azt ugy vettem. es a jovedelmem is feher.
ehhez csak annyit tennék hozzá hogy mivel minden "asszony" ilyen és a "pina " nélkül nem lehet élni így hiába cseréled hiába agyalsz nem lesz jobb sosem
Ezt az àfa csalàst .....mellőzzük màr.. Ha valakinek joga ezt felhàntorgatni...az az a személy...aki àfàsan vett hobbi motort..Na ha van itt ilyen az gyorsan emelje fel a kezét...a többi nyugodtan kussolhat.A màsik...aki így vett màr motort az tudja....hogy a sajàt neve sehol nem szerepel. Tehàt ha csalàs szaga van is a dolognak...azt nem ő követi el.....Sokkal jobban illik rà ez a jellemző....hogy jogikiskapu... Vagy netàn van itt valaki aki 400 nettót keres...és így is van bejelentve???Nyilvàn nem a politikusokra gondolok....
Biztos van rengeteg olyan eset is, hogy van aki képes rá, van aki meg nem, hogy lehetőséget teremtsen, lehet nincs semmiféle erkölcsi korlát benne,
szimplán csak nem olyan okos/ügyes mint a másik.
Ez nyilván tény, csak valakinek az értékrendjébe nem fér bele ez a fajta lehetőség teremtés, szerintem ez is érthető.

Olyasmi ez mint amikor valaki talál az utcán egy pénztárcát, van aki elviszi a rendőrségre és leadja, van aki kiveszi belőle az értéket és kidobja a kukába,
van aki talál egy lakcímkártyát az utcán és otthagyja, van aki veszi a fáradtságot felveszi és beviszi az okmányirodába, stb.

A jogszabályok MO-n rengeteg "mutyira" lehetőséget biztosítanak, s nem követsz el semmiféle jogsértést, csak maga a cselekedet, valakinek belefér az értékrendjébe, valakinek meg nem, s nem a jogszabályokba való ütközésekre gondolok, hanem az egyéb "morális" kérdésekre.

Minden ember más és más.
Megteremtik maguknak a "lehetőséget". Neked is adott a dolog.
Tegyük fel otthon az asszony kezeli a családi kasszát.
Azt látod hónapról hónapra, hogy elbassza hülyeségekre a kasszát, vesz magának 6 felé cipőt, szoliba jár naponta, 10x annyi pénzt ad a fodrásznak, mint ami normálisan elkérhetne,
közben a gyerekek otthon nélkülöznek, nincs vacsora az asztalon, stb. A fodrász meggazdagszik, a család éhen hal, az asszony meg élvezi az életet.

Te szívesen adod ilyen esetben a pénzed az asszonynak?

Ebből a szempontból megértem az áfacsalókat...

Abból a szempontból nem, hogy ha belegondol, valójában ő is hozzájárul ahhoz, hogy nincs elég pénz a hasznos dolgokra a közösben, mivel nem teszi be a részét,
már ha hasznos dolgokra költené az asszony...a fő probléma az előbbi hasonlatnál maradva az asszonnyal van.
Nem a fodrászra kell haragudni, mert kihasználja a lehetőséget, nem is arra aki úgy dönt, ebbe ő nem szívesen tol lóvét,
hanem az asszonyt kell jól seggberúgni vagy kibaszni a picsába, aki rosszul használja a közös kasszát.

Magyarországon a jogrendszer van a szerint alakítva, hogy ezt a hasonlatot meg lehet tenni állami szinten, s nem tehetsz semmit jog szerint, mert minden jogszerűen történik,
az asszonynak a közösből joga van szoliba járni, 5 cipőt venni, 10x annyit fizetni szolgáltatásokért, stb, neked meg jogod van kussolni és csengetni a lóvét a közösbe,
ha netát megtagadod mehetsz a sittre.

Egy dolgot tehetsz ezen a fronton, ha a választást még nem csalták el (bár részemről már ezt is kétlem), hogy 4 évente dönthetsz arról, ki lesz az asszony.
Sokan ezt már leszarják nagyívben, a szavazást, a közös kasszát, s minél többet próbálnak maguknak megtartani/megszerezni, hogy saját pénzből tudják finanszírozni, amit a közös nem biztosít, részemről őket is meg tudom érteni.
Nem olyan rég adtam el a 2002-es RFS 250-es Ktm-et 750 000 ft-ért.
Rendszámos volt,forgalmival.
650-ért vettem havertól,bele toltam 60 órát és eladtam.
Nem, nem ilyen egyenlőségre gondoltam! A lehetőségre! Ha valaki áfásan tud gépet venni, valaki pedig (úgy veszem észre ebben nem igazán van vita) Áfacsalással jut hozzá, arra nem mondanám hogy egyenlő esély! Ráadásul így még a használtárakat is elvileg lejjebbnyomja! És ez nem a tanultságon , magasságon stb. múlik...
Bár ez most nem biztos hogy releváns! Nemnormális árak vannak! Szívesen megkérdezném néha hogy tényleg el tudják adni annyiért az rfs blokkos gépeket mint amennyiért hirdetik(na jó nem annyiért, de közelében?) A legfiatalabb is 10 éves elmúlt, az alig 4-5 éves gépek meg fent lógnak mióta!
Fatel, csak akkor kell becsengetni az ÁFÁT ha itthon forgalomba akarod helyezni. Kimész külföldre, a szalonban megírják a cégre , hazahozod és ennyi. Nem tudom hol a hiszti. Ja igen, cég kell. De van az is , mennyi kell? . TV is így csinálja, csak elkéri tőled az áfa árát :D
Vagy nem emlékszel a Can-Am sztorira amikor kistraktor vázszám és gazdaságba leírták?
Melyik márka és típus mellett döntöttél?
A tortenethez tartozik azis hogy mikor kiszalltak a kocsibol. Neveket nem irok. Ez volt az elso mondat ami elhangzott." ez a két szerencsetlen fog vezetni minket?? Ezekkel az öreg szarokkal???? Hahahaha. Kecsapra szopatjuk őket..." ugy gondolom egy ilyen hozzaallas utan vélekedhet ugy az ember par evig . ahogy... Minden csak ingormacio kerdese. Mit tudsz mit nem.tudsz es rakod ossze a sajat tortenetedet . ahogy te emlekszel most. :)
Szerencsere valtozik a vilag. Szar lenne a 10-20 evvel ezelotti szinten megmaradni. Kulonben ertelmetlen lenne bejarni a munkahelyre. Ülhetnénk otthon a tv elott hogy defasza valltozatlan minden. Haat ja. A regi sx!!! Akkir se az fajt hogy masoknak az van. Hanem azon agyaltam nekem miert nincs? es hogy lehetne .. :)
Tudomásul kell venni, el kell fogadni, hogy nincs egyenlőség. Ha mindenki egyformán keresne és mindenben egyforma eséllyel indulhatna, akkor az lenne a bajod, hogy alacsonyabb vagy, esetleg túl magas, ronda vagy, esetleg túl szép.. sorolhatnám.. Ha meg ezek is egyformák lennének, akkor meg minden ember egyforma lenne. Nem lenne értelme a Gas gas fórumnak mert magadnak hiába írogatnál.
Azért hihetetlen hogy mekkorát változik a világ ! Én azért emlékszem arra amikor elkzdtem "titokolvasni" a fórumot, akkor pont te írtad hogy jönnek hozzátok motorozni valami pesti nagypályások és verik magukat az új motorjaikra. Igaz akkor még neked a régi sx volt..
ez így van!
en mashogy latom. nem azert nem lopok mert masok nem lopnak, hanem azert nem mert nem vagyok tolvaj.
azt azért megfigyeltem hogy ezt a zsebben turkálós dolgot azok szokták mondogatni akinek takargatnivalója van
én általában leszarom hogy kinek miből van a pénze, ha valaki ügyeskedok és ennek jó és rossz oldalát bevállalja tegye, engem nem érdekel, az se hogy valakinek 50millás kocsoja motorja van vagy mittudoménmi
ebben csak azt ulálom hogy vannak emberek akik szépen szólva "ügyeskednek" (értsd: csalnak, átbasznak mindenkit) és emiatt a többi megszívja
mert ismerek olyat aki jól menő vállalkozó nem keveset trükközik evvel -avval, de ha pl egy ovodai-iskolai bál vagy ilyesmi dolog van akkor mindig juttat oda hathatós segítséget
de ismerek olyat is aki ezelőtt 10éve 350-400 ezeret keresett minimálbér 6 órával bejelentve de azért kikönyörögte az ingyenes(lehet csak 50%) étkezés a gyerekének a suliban
és ez még csak az a szint hogy egyént nem baszott át......
Igen nézek TV-t! Sajnos ezt látom én is! De ha szerinted ez rendben van, az szerintem baj! Mert ha a kicsiben csalni lehet, mert "had boldoguljon"! Akkor a 100Miliárdos miért baj? Elvégre megteremtette magának a dolgot, törvénnyel, ismeretséggel, hosszú nyelvvel, kitágult seggel! Bevállalta! Akkor ezzel mi a baj? Ja hogy a mi bőrünkre megy? Ez igaz, de ugyanúgy a többi is! Az is aki kicsiben csinálja, mert annak a hiányát is ki kell fizetnie vkinek! És hidd el nem az fogja aki a 100Miliárd közelében van! Vagy csak kíváncsiságból! Mennyi az a z összeg ameddig lehessen csalni?
Félreérts ne essék, nem vagyok senki ellen, és neked is igazad van! Valamilyen szinten! Azt is tudom hogy egy becsületes vilgban rendesen adózik mindenki(ilyen sosem lesz), és akkor nem ennyire magasak az adók! Viszont milyen alapon kérek számon 100Miliárdos csalást, ha én éppen az 1 millával tudtam megcsinálni ugyanezt? Mert ha nem én jutnák a Miliárdos bulihoz, arra azt mondanám hogy nem? Mert ez már sok? Vagy hogy?