Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sajnos..
Túltoltuk
Elkúrtuk
ez szerintem mindenkinek ismerős.....
pl erdélyben van olyan hely ahová 6-7 éve járunk, évente 1-3x ahogy épp sikerül
soha semmi baj nem volt a pásztorok integetnek, volt hogy pálinkával kínálnak, aki tud magyarul dumálunk, erdász-favágó mindig mondta mi mere van stbstb
aztán jött ez a apuseni enduro verseny és el lett baszva minden, azóta a vadászoktól kezdve a pásztorokig mindenki csak basztat, volt a ki bicskával fenyegetőzött
pedig rendszámos gépekkel, nem ordítós kipufogókkal többségében utakon szoktunk menni ha épp valami réten kell átmenni nincs szétvágva meg ilyenek, a legvadabb motorozott helyek olyanok ahol a fákat huzigálják le a favágók, itt meg amúgy is szét van baszva a talaj
de pl kalotaszentkirályon ahogy beindítottuk a motorokat 2 percen belül ott volt a yard, hogy húzzunk innen a picsába mert nem akar cirkuszt

bár felénk is egy időben volt sok baj a hülyegyerekekkel, de a yard megfogdosta őket azóta viszonylagos nyugalom van, bár a szomszéd tehenészet vezére azért párszor rákérdez nem ismerem-e azt aki a teheneit riogatja....
Màr keső. Elbasztuk.
Annyit mindenképp tehetünk, hogy elmeséljük más tásaságoknak és tudnak okulni a példánkból.
Értem. Ismerős a történet,és ebben az esetben jogos a kritika. A mi baráti társaságunknak is van egy endúró pályája. Mi tetettük rendbe munkagéppel nem kevés pénzért.
Ennek ellenére sokan járnak oda olyanok is akik szétmotorozzák.
A morgolódáson kívül sajnos nem sokat tehetünk.
Leírom neked, de már volt róla szó. Minden területnek megvannak a saját motorosai. Nem, nem az övék a hely, csak (mint nálunk) ott laknak oda járnak. Minden helynek megvannak a saját szokásai, hova lehet, vagy nem lehet bemenni, mire kell figyelni. Saját (képletesen) útvonalak feljárók stb. Ezeken a helyeken lett motoroztatva pl Zsírtferi. Ő elkezdte megosztani a helyről a videóit, ennek hatására további emberáradat kezdett odajárni csapatostul. Gyors összeveszés a helyiekkel és már a kiismert helyeken motorozás nélkülük. Nálunk szólt a vadász hogy mikor hol lehet menni, de mivel ők nem ott laknak, nem oda járnak, így szartak rá. Teljesen elmérgesedett a viszony a vadászok és a motorosok között, pedig évtizedekig működött a dolog. Azt már nem is hasonlítgatom hogy mekkora különbség van a között, hogy 4-5 ember megy egy kört valamerre és hónapok múlva megy arra megint, vagy 20 ember feljárózik 1 helyen, órákon át. Vájúkat faragtak a hegybe. Gyakorlatilag tönkretette a helyiek szórakozási lehetőségét. Ha ez előre tudot, nyilván nem is hívja meg senki, de mások is voltak itt motorozni és ez is működött évtizedekig.
Övé az egész, róla nevezték el a helyet
Télen ha nem fúvókázod át, elszegényedik a keverék, "pörgősebb" lesz tőle a motor, ha erre gondolsz agresszív alatt és a most alatt a telet érted.

Mit értesz agresszív alatt és mit jelent a most?
"Ő helyei"? Vett Romániában területet?
Azert mielőtt lelép a tervrajzokat àtadhatta volna.
Renben, részemről is lezártuk. Nem a levegőbe beszéltem. Egyébként még ha ellenvéleményen vagyunk is, tetszik mikor kultúráltan lehet vitatkozni.
Zsírferi utálta ki, meg rájött hogy az ide jóindulattal felrakott videók, rossz reklámok az ő helyeinek, mindenki oda szervezte a túráit csapatostul.
Igazából csak érdeklődés szinten kérdezem. Minek kéne bent lennie ha szét szedem a karbit. A probléma talán az amin javítani szeretnék hogy elég agresszívnek tartom most a motor. Ez persze relatív. Lehet hogy csak nekem szokatlan :)
Egyrészt teljes mértékben motor állapot függő, egy 2006-os motorban már annyiféle gebasz lehet, hogy az isten se mondja meg neked távgyógyítás keretben, hogy mi kellhet abba a motorba, még a 2018 as újra se tennék tippet, hova érdemes fúvókázni kishazánkban motorozásra, ott is tuti blokkonként változik, meg természetesen lovasonként is, mindenkinek más beállítás fekszik.

Legolcsóbb, ha elviszed egy szerelőhöz, aki belövi neked nagyjából és utána elkezded magadra hangolgatni, az évek alatt rájössz, milyen beállítással hogy viselkedik a motor és neked melyik az optimális.

Valószínű nem segítettem semmit, mert konkrét fúvóka méreteket vártál volna, de aki ilyen mond neked kapásból...

Azért azt megkérdezném, hogy mi a célod/problémád? Miért kérdezgeted a fúvókázást? Talán ha innen indulunk el, távgyógyítás keretében is lehet adni infót, merre indulj el.
És mik a tapasztalatok? Mi az amivel jól működik? Milyen beállítások mellet?
Ha a pozitív visszajelzés miatt járt ide, akkor neki nagyobb a baja, mint gondoltam. Itt akart szeretet? Vagy barátkozni? Én mások ökör vitáit járok ide olvasgatni, néha egy kis műszaki tartalmat átfutni, de nem itt élek szociális életet, mint ahogy egyikőtök sem. ;)
Szerintem az csak az utolsó csepp volt. Előtte se sok pozitív visszajelzést kapott.
Viktor nem azért ment el innen, mert itt faszok az emberek, hanem mert valaki és én kicsúfoltuk a rollerját.
Nincs módja, mivel a törvény nem ad ilyen módót. HA így jársz el megsérted az előírásokat. De értem hogy meg kell győznie magát mindenkinek aki így jár el mert különben nem aludna nyugodtan. Sokan hiszik, hogy a túl oldalon (adójogszabályok megalkotói, köztük a NAV is) hülyék ülnek. Szerintem ez nem szerenscés hozzá állás.

Na jó, részemről vége, mert erre a fórumra ez ilyen mélységben nem való szerintem.
Ha 100% áfát vonsz a kocsi után akkor csalás (köznyelven), Kár nevetned mert kettőnk közül nem én vagyok a témában tudatlan.
Gyerekek itt kurva nagy baj van a fejekben :) par embert inkabb leblokkoltam. Szerintem estenkent aludni se tudnak ugy stresszelnek. Inkabb valami.motoros temat dobjunk fel. Amugy hihetetlen de kezdek.kurvara igazat adni Viktornak hogy teljesen eltünt innen.. mondjuk az olajradio se semmi :). Van valami friss info az uj gasgasokrol? Mar mennek egy ideje . Sokat eladtak idehaza. Persze egytol egyig rendszamos az magatol ertetődik. Mennyi rajuk a biztositas? Gondolkodok enis az xc t lerendszamozom es elmotorozok bajant meglatogatni.
szigorúan véve az is az, mert tuti nem fogsz az ilyen esetekre külön tankolni, de ezt kár feszegetni, mert kb ez lenne a legkevesebb kihágás
amúgy a sok feketéző-szürkéző vállalkozó miatt van ez a sok szarság
meg azért mert a kezdetektől el van szarva minden és szinte ott tartunk aki nem csal elmerül a szarban
Kicsit bővebben leírva van legális módja, csak nem vagy tisztában vele, de hát pont ez a különbség a lehetőségek kihasználói és a "farkast kiáltók" között.