Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyenlő esélyek? Olyan sajnos csak a mesében van!
Már ott kezdődik a dolog hogy hová születsz.
Egyébként meg mindenki csaló valahol,mert én még olyan embert nem láttam aki mindenhol számlát kér.
Kétszer nyújtottam be a vállalkozással kapcsolatos pályázatot de érdekes módon sosem nyertem,F közeli emberkékhez meg szinte hozzá vágják a különféle pénzeket.
Persze ahhoz meg kell tanulni segget nyalni,az meg nem az én területem.
Nézel.te tv t? 100 Miliardokat lopnak.most el unios palyazatokbol. Maganemberek. Nezd mar meg ezt a meszaros lorincet pl. Te meg ki vagy akadva egy szaros motor vasarlason amirol nem is tudod igazan hogy is van... Hajarsz szegeden. A szerbek ide jarnak at a bevasarlo kozpontokba ezrével afamentesen vasarolnak! Aztan a hatar masik.oldalan ha akarsz tudsz napi elelmiszert adomentesen vasarolni es johetsz haza. 20. Km. Teljesen legalis!!!! A boltok es vallalkozok 70% a nem ad szamlat se nyugtat erdekes ott senki se kiabal..... de tovabb megyek. Sajnos!!! Mar csak volt.... Itt az orszagban egy hivatalos ktm kereskedes! Ahova bementel ismeretlenul. Megkerdezted mennyi egy uj ktm. Mondtak egy kurvajo àrat. Te kifizetted es boldogan tavoztàl az uj 2 milio ft os ktm eddel!! Nem kellett neked agyalni semmin. Halasak lehetunk hogy voltak ilyen emberek akik kockaztattak...es vagy pàr szaz embert olcso motorhoz juttattak!!! Mindegy hogy. A lenyeg hogy segiteni probaltak kozben ok is boldogultak. En evek ota ahova hordom az autom szerelőhöz. Soha egyszer sem adtak szamlat. Rendes becsuletes csókàk dolgosak. Ott rohadnak az olajban evek ota. Eszembe nem.jutna megkerdezni miert nem ad szamlat. Hagy boldoguljon!!!! Adozik az eleget a cégével! Tetves 100 miliardos lopasokat kellene igy megfigyelgetni. Nem a kusboltba hogy juliska nem ad blokkot a fel.kilo kenyérről. Sajnos rengeteg segfej van aki imàdja ezt a bejelentgetősdit. Látja hogy fel tudtal venni egy ketforintost a földről mar nyul a telefonjautan. Phö!!!
Ez is igaz! Csak ami pont ebben az országban megy, azért bosszantó! Induljon mindenki egyenlő esélyekkel! Az hogy ügyeskedek az nem az egyenlő esélyről szól! Ha valakin látom hogy dolgozik érte, csinálja, megérdemli, akkor nem turkálok a zsebében, de ha ügyeskedik, akkor engedtessék már meg, hogy megkérdezze az ember hogy "mibű"?
De inkább így: hogy engem is érdekel akkor 2,2-ért egy új 300! Vagy mivel nincs ismeretség nem jár? Max a 3 millás itthoni? Ha meg 1 év múlva eladom, minden egyes érdeklődő azzal jön hogy a 3 misit lenyomtam 2,2-re, de az sok mert a haverjának a haverja 17-ért vette az övét(mert ugye a 2,2-ből 1.7 nem akkora bukó) Én meg így jártam szívhatom a fogamat!
Szóval csalással bukik, 500-at, a másik meg nyelje be az 1,3-at, mert nincs kapcsolat.... Hááát... Fura... Mo. az ügyeskedők országa!
Ebben valahol igazad van de ki ne szeretne olcsóbban vásárolni.
Divat lett ez a hozzaszolasok torolgetese is. Van egy politikai oldal. Nalunk uj.polgarmestert valasztunk mert az elozo meghalt. Lazar iranyit mindent totalis cenzura van és megfigyeles csak az ő kutyai ervenyesulhetnek. Mindenki.mast elsopor ellehetetlenit befeketit tonkretesz. Van most egy rendes tag a varosban. Ki kene probalni milyen ha a varost vezeti mert ennel szarabb koruptabb okadek.mar nem.lehet. sokan beirtak a cikkek ala az uj ember javara. Sorra tunnek el a kommentek. Csongetgetnek be hazakba a fakabatok stb... El sem hiszem hogy 2018 ban igy mukodik a demokracia. Sajnalatos hogy ujra a 3/3 asoke lesz a főszerep. Jelentgesduk be egymast mert vett egy uj kocsit. El tudtak.menni nyaralni. Miből? Mindenki a masikat figyelgeti. NagyOn gàz. Raferne az orszagra egy jo kis lövöldözés . Nezi valaki a dakart? Eleg rendesen hullanak a profik. En még bizok benne Svitko feljon dobogora. Eleg kozel van az eleje egymashoz. Autoknal.is röpködnek a gyàri menők. Nem tudom az öreg Sainz vegre tudna e nyerni. Evek.ota peches. Pedig kurvajol.megy. szerintem.màr reg rahagyta volna de nem engedi az egoja hogy vesztesen szalljon ki. Loeb ert is kàr . Szerintem.par even belül ő is siman gyotelem eselyes. En most azt latom hogy a biztonsagi.menetes taktika mar nem vezet sehova. Őrült tempo lett. Minden profinak.muszaj a vegso tempo maskulonben eselytelen hatranyt gyujt be aki biztonsagizik. Ugy is van egy par aki kockaztat es szerencseje is van mert nem bukik.
Azért ez sem így van teljesen, mert pl ha csalással jut hozzá, onnantól kezdve, mikor oda jut hogy eladja, akkor a nyomott áron éppen a piacot is lenyomja! És az eléggé fájhat annak a pár embernek aki nem tudta kiügyeskedni az olcsóbbat, és kifizette esetleg a normál árat!
Ott a pont!
Szerintem.senkinek semmi.koze ki hogy vesz barmit. Tv t
Kajat kocsit motort. Ha valaki szeret valamit es vallalja erte ami ahoz szukseges hogy birtokolhassa hat tegye meg . Igy vagy ugy. Kp ra. Hitelre .kolcsonre vagy csalassal. Nem.nekunk.kell a masik terheit cipelni!! Itt max irigykedni lehet a masikra hogy neki meg tobb ideje van vagy epp akarmire...kar feszegetni masok anyagi helyzetet. Motorozasba epp az a jo vagy regen az volt jo hogy ugy egyutt tudtunk hajtani 4-5 emberrel hogy senkit nem erdekelt ki hogy keresi meg a ravalot.....mostanaban kezd divatba jonni ez a zsebben kotoraszas. Nekem van olyan.motoros cimboram a nai napig nem tudom esnem is erdekel.miből él. Mert nem ezert jarunk.motorozni hogy hasonlo kerdesekkel bombazzuk a masikat mikor pont a nunka elol menekzl.mindenki a szorakozasahoz. Örülni kell ha cimbiknek jól.megy vagy uj motort vettek. Nem azon gondolkodni miből vehette.
Én is ismerek
Rég nem arról szól a dolog hogy "parizerre" kelljen a pénz,egy új motor árát ki tudom fizetni.(nem nagyképűség,tény)
Ugyan úgy elmennénk nyaralni a családdal stb,hétköznapi életünket nem befolyásolná.
Bajan felsorolásából a 3. verzió nagyon tetszik de persze becsületes állampolgárként ilyet nem tehetek
Freemailpeter én meg azt látom hogy akiknek új motorja van általában kilóg a picsa a gatyából.
Ismertem olyan emberkét akinek lakóautó+új vas de napi megélhetési gondjai voltak és az utolsó pénzét is a motorozásba tolta.
Aztán meg volt itt olyan emberke is aki drága motorral verette de a gyerkőcnek nem vett szaros 10 000ft-ért rollert hanem a garázsban taknyolt egyet.
Persze kinek mi a fontosabb....
igy van. nem itelkeztem csak tenyt kozoltem.
Pont olyan.....mikor az autószerelőnél nem kérsz szàmlàt....És 30 at fizetsz a 40 helyett...
a gondolat menetem az egyedi esetekkel nem foglalkozott. csak nagy altalanossagban fogalmaztam meg a velemenyem.
teljesen mindegy hogy cegbe vagy hova veszed, ha hobby (azaz magan) celra hasznalod es nem fizetsz afat az adocsalas. tetszik nem tetszik ez van.
Persze ha valaki.nyitott szemmel jar meg nem sügér modjara vasarol talal jo vetelt. Kimaradt az is hogy valaki cegesen veszi meg vagy ismeros segitseggel. Nem.kell.mindjart farkast kiabalni .... illagalba gondolkodni ha valami.olcso. kapcsolat kerdese is lehet.
Mindenkinek igaza van...De van egy 4. Variàcio....Az alkalmi vétel....Tudnék mesélni.....2010 teremcross előtt sikerült egy aluvàzas yzf 250 est vennem 10 üzemóràval.....550.000ft.. Vagy ........Toltam màr ki szalonból új ktm....mert 2éve bevolt ragadva....1.1M ....Ja 2szer is...
amúgy nálunk tuning gyanánt az első telóból a levegő csavart is ki szokták venni, hogy könnyebben mozogjon a teló, jobb a kövesben.
ááá ez csak a bitangnál működik heeeee
Ebben is van igazság igen! Mentom ez az áfa csalásos játék hááááát nem hiszem hogy akarnám vonzana az új motorért!
De mindegy én maradok a 2007-es kis husaberg fe 450 e-nél! Jön megy teszi a dolgát havertol vettem át kb, 500km-el mert nem jött be neki!
Nekem a szerelő a dugót és a henger fejet is megfúrta mert azt mondta túl jól megyek a többiekhez képest. Így most már egy szitnen vagyunk.
márhá tudod milyen tuning ugye??
Szerintem 3 szám létezik motor vásárlásnál.

1. Veszel egy használt motort. Mindegy hogy hány éves mert jó eséllyel minimum egy dugó csere kell neki. Ezen kívül vannak rajta apró hibák amik olcsón, közepesebb hibák amik drágán és olyan hibák amiket nem érdemes már javítnai. Lesz egy olyen motorod ami megy, de már a koráttól függően nem úgy. Erre a motorra lényegesen többet kell majd költeni üzemóránként. Eladásnál a karbatartások függvényében buksz a vételárhoz képest, lehet hogy semmit (max egy-két százezret évente).

2. Veszel egy új motort magyar kereskedésben. Ezzel semmit nem kell foglalkozni csak elíndítod és megy úgy ahogy kell (most hagyjuk a Jaxy féle hangoljuk magunkra dolgot mert az mindegyiknél kell). Üzemóránként alig igényel ráköltést. Felújítás előtt eladod és buksz rajra olyan 800 ezer és millió között mert és itt jön a 3. pont

3. Veszel áfa csaltan egy új motort küldöldi kereskedőtől (mert ott olcsóbb nettóban). Áfát itt nem fitesz csak némi gempát annak aki a cégén átfuttatja. Így kerül egy új 300-as olyan 2-2,2 millióba (Xcw, exc). Használod mint a 2. pont belit majd eladod egy évesen felújítás előtt olyan 1,7-1,8 ért. Buksz rajta 4-5 kilót, de nem kellett rákölteni az 1. pont beli rendberakosákat, így a valós buktád olyan 2-3 kiló és új motorod van!

A 3. pont annak való akit nem zavar hogy csalja az adót és meg is tudja oldani így a beszerzést. Nyilván ez a legkedvezebb anyagilag.

Az meg hogy áll benne a pénz, csak akkor gond ha kéne másohvá. Ha a bankszámla helyett van motorban akkor ennek nincs relevanciája. Szerintem felesleges egymást győzködni mert mindenkinek mások a szempontja és a lehetőségei.

Én nem cserélgetem sűrűn a motorokat mert keveset megyek (olyan 80-100 óra megy a két motorba egy év alatt). Valamint nem zavar ha karcos egy motor, nem érzem a vágyat az új iránt amit itt írtok. De tök megértem azt is aki meg szeretné. Ha pedig szeretné és pénz is van rá akkor miért ne. Hitelre viszont hobbi eszközt soha nem vennék, pláne nem egy krossz vagy enduro motort amit az első alkalommal is gatyára törhetek akár.
Tipikus . Tul erösek szériàba. Szoktak furni pici jukat a hengerfejbe. Kimenjen egy kis plusz kompresszio. Igy kezelhetőbb a motor. Van aki a dugo tetejét furja meg kettes furoval. Ezt a verziot még nem lattam.