Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

http://youtu.be/-B4gQrFYJkQ
Ne csak motorozzatok...
Újra leirom, ritkán szólok hozzá! Inkább olvasok! Jaxy nem a kezdő motorosok közé tartozik, elég komoly szinten nyomja az én meglátásom szerint. Vásárlás előtt gondolom próbálta a gépet és felmérte azt hogy elég lesz e neki vagy sem! Szerintem jó gépek a TPI-k, pár év múlva minden gyártó át fog állni erre a technikára, mert van létjogosultsága! Zsir Feri-nek is értékelem a munkáját, bizonyos szintig! Ha kicsit szerényebb lennél biztosan sikeresebb is lehetnél! Nagyon elfogult vagy a betával kapcsolatban, anno ugyanezt végigcsináltad a 2t vs 4t témában, nagyon hosszú időn keresztül! Sokáig fikáztad a 2t-t nem is kicsit, aztán jött a beta és elkezdődött a 2t imádat! Nálam akkor vesztettél sokat a hiteledből és most ugyanezt játszod a TPI-vel!
a hülyéknek hiába bizonygatja bárki hogy hülye, mert mivel hülye így sosem fog tudatosulni benne.........
Szerintem meg fogod oldani a motorozást, mint ahogy eddig is megoldottad a Yamahával, GG-al, Ktm-mel, ezzel is jókat fogsz menni. Írtad is, hogy a stílus és az igény változik, majd egy kicsit a tpi-hez igazítod a hajtást. Ha magadnak bizonygatod,hogy jó vételt csináltál, akkor nem kell, nekem pedig végképp nem, csak majd dobj videókat pls az új gépről.
Van itt pár ember, akivel sosem találkoztam, de a véleményünk teljes mértékben ugyanaz erről a "sztárról". Számára nem jelent semmit és ennek ellenére köti az ebet a karóhoz, hogy ez a fórum egy bukott, sikertelen emberek dühöngője. Mégis idejár és megpróbálja magát népszerűsíteni. Páran védik, de úgy igazán senki nem áll ki mellette. A nagy haverok, cimborák pedig évente lecserélődnek. Ez tükrözi a jellemét az embernek...
Feri ! Barátunk (Münchausen Báró)! Felteszem neked mégegyszer mert valszeg elkerülte a figyelmedet. "Az irigység azt jelenti, hogy valami olyat akarunk, ami másnak van, de MI vágyunk rá; az a fölismerés, hogy valami nincs meg nekem, ami másnak megadatott. Csak olyan dolgokra irigykedhetünk, amelyeket mi magunk is akarunk" Mi lenne az amire irígynek kellene lennie itt bárkinek ? Mi az amitől te itt többnek gondolod magad, bárkinél ? Egy komplexusokkal küzdő szerencsétlen embernek láttadod magad, aki rendre idejön, ahol újra és újra belerúgnak, ahol már évekkel ezelőtt is utált szinte mindenki. Te szeretnél egy kis elismertséget ettől a csoporttól, de évek óta nem tudod elérni. A veled szembeni viselkedést, te magad érted el a rossz stílusoddal. "Az ember maga a stílus" Te rakod ide a videóidat, írásaidat, hogy nézzük, olvassuk, majd te reagálsz a mi egymásnak írt (tehát nem neked) írásainkra. Egy idézettel zárnám soraimat (szerző: Zsírferi) "simán nem kell elolvasni nem kell megnézni" Ui: Egy valamiben nagyon sikeres vagy, el kell ismernem. Méghozzá hogy ilyen rövid idő alatt ennyi emberrel sikerült megutáltatni magad, ez szerintem világszám. Guinnes rekord gyanús, le kéne hitelesíttetned. Egyébként pont olyan komoly vagy az endúrózásban, mint Győzike a saját műfajában Valaki ha jól emlékszem, talán itt a fórumon, hívott is az endúrózás Kiszel Tündéjének. Lehet hogy Vikk volt, de az biztos hogy Ő már akkor tudta amit mi még nem.
Én továbbra is elégedett vagyok a tpi-vel, bár nem használom ki azon a szinten a motor adottságait, mint ahogy itt egyesek. De szerintem műszer, már gyáriként is. Van jövője és létjogosultsága, nem is kicsi. Annó a lovaskocsiról is kiabáltak, mikor Benz próbálgatta az első "autóját", hogy lovat sose váltod ki, aztán nézzétek meg... .Kiforrja magát ez a technológia és a karburátor napjai meg lesznek számlálva. Nem azt mondom, hogy 2 éven belül, de egy 5-6 évet már igen csak reálisnak látok.
Megfontolando volt az a mondasa is egy havernak,hogy a 350 utan 300 17 esrol vagyik vissza a 350 esre mert amit a 350 megcsinalt neki alapbol azt a 300 ason nagy melo aran kelett csinalni es aaz eber erejet kivette es a nap vegere nem is tunt faszanak a motorozas inkabb birkozas..egy masik haver azt mondta a tpi re,hogy ugy kepzeljem el mindt a 300 es a 350 kozotti atmenetet....nem meselni akarok,csak mindenki keres egy utat,kutat probalkozik.Ha leragadsz,elfogult maradsz az sosem fog jora vezetni.A Tpi is kifejlodik lassan,es meg latod,hogy a romaniaxon ugy fognak szolni,mindt az agyu...mar a tavaj Lars tpi-je ugy ment ,hogy a karbisokkal csak irigykedtunk...na most itt van esmajdnem ugy megy ahogy kell
Zsir...motor es motor kozott kulombseg van..beallitas es beallitas kozott is van...sok aprosaggal lehet a motoron valtoztatni amitol valtozik..ha ra ülsz egy sima tpi re az meg messze maskent megy mindt egy meg finomitgatott motor.En probalgattam es nekem az elso benyomas az hogy also gazallasba erotlen de nagyon jol indul ha huzod a gazt es van benne kurvara ero.Az hogy a gazra vandorol a fordulat az nem gond mert a kuplung azert van hogy adagold..de mindt irtam a gazra sokkal jobban valaszol mindt a 17 es.Ami tetszik benne hogy a gazt ugy vissza lehet engedni hogy a motor eppen jar de meg akkor is tol es megy,nagyon finoman lehet adagolni es nem paraszt erobol adja le...ez fontos mikor mar 3 oraja ulsz a motoron es a nagy benga ero nem kell elo jöjjön kis gaz mozdulatra.
Elsore fura volt nekem is es most is az,de a 12 esemhez kepest ez igen is stabil es eros motor.A regebbi 2 T motorok idegbeteg szarok voltak a mostani precizebb gepekhez viszonyitva...A 17 es az elore nagyon eros volt..tul eros es tul buta,a gazra nem regalt jol a dus keverek miat..es nem csak amiatt..En azt mondom kell menni vele es majd el valik mire lehet jol hasznalni.Nekem fobb szempont a kevesebb fogyasztas melett a jobb futomu volt.A motort turazgatni motorozni endurozni hasznalom..mar nem csipem ha egesz nap reszelni kell es az nem is motorozas hogy tologatni meg rugatni 1 vagy 3 feljarot egesz nap..oda nemnis kell jo motor meg eros sem hanem jo motoros.Hobbi szinten kell nekunk..ha felmelegszik meg allok es dumalunk eggyet es megyunk tovabb..ha nem tudunk felmenni a feljaroba akkor kikeruljuk vagy masfele megyunk.
Nekem az a jo motor ami kezelheto es a hibaidat is jol kezeli A 350 is azert maszik jol meet visz es tool fel a hegyre ha rangatod a gazt is..egy 250 vagy 450 crosszmotoron ha huzol 2 rossz gazt azt nem bocsajtja meg olyan lagyan.
Es ha szar lessz es koppg meg csorog meg tarsai akkor veszunk karbis Betat
FERENC! Elvileg van még a centin 143-rom!!
Mert övék a mennyek országa!
"Boldogok a lelki szegények..."
Ja, volt 2t köpködés rendesen.
Nagyon jó hasonlat!
Így van.
Azért mert egy hangszeren nem tudsz játszani, az még nem a hangszer hibája. Meg hát ugye még emlékszünk amikor folyamatosan szidtad a 2t-t. Akkor is jókat nevettün.
egy rádióval felszerelve simán megfog bárkit,némi segítséggel
sok éve nálunk is volt egy razzia sok kis köcsög már nagyon bevadult, széttúrtak mindent
aztán lett annyi yard hogy minden utcában minden bevezető úton állt néhány
összeszdték mindet, aztán azóta nyugi van
felén egy időben az egyik természetőr egy 950essel téblábolt, itt az alföldön nemigen lehetne megszökni előle.......
Ezek arra jók, hogy kicsit megijesszék vele a népet na meg legalább jót motorozik a szolgálatban lévő, de mindenki elhiheti ha valóban meg akarnak csípni valakit ahhoz még ezekre sincs szükség!
Jaxy őszinte fiu. Ha szar lesz.....megmondja, ha jó lesz akkor úgy van. Sok örömöt.... Egy új màrkànàl..mindig van rizikó....Eleinte én is vàrtam kis hibàkat... Azutàn meg jön a bizalom....
Ez meg a Bakony réme!
Gratulálok a géphez és várom a beszámolót.
Ezekkel a gumikkal akarjak zsirferit elkapni?
Halihó! Endurós idöjàràs előrejelzés köv....A héten minden nap 2 fokot melegszik a levegő.Ez elég arra,hogy a hegyekbe lassan elkezd olvdni a hó.Vasàrnap màr 14 fokot mérhetünk,melyet az erős déli szél még kellemesebb hőérzeztet biztosít majd.Lehet késziteni a vasakat........
https://totalbike.hu/magazin/2018/03/04/a_magyar_rendorseg_teslai_lesznek_az_uj_villanymotorok/
https://totalbike.hu/magazin/2018/03/04/a_magyar_rendorseg_teslai_lesznek_az_uj_villanymotorok/