Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt tudatlanul , csőfogóval lett rányomva , a helyére , utána prés !
Félremondtam, a nittelőnek van a golyós része (erre gondoltam) amivel tágítod amit kell és van az amivel a csapokra először rápréselem a másik oldali oldalelemet.
A zőőd lakk után nem sok lé maradt a fejlesztésre !
Nem használtunk golyót ! Sörösláda , betonvas , autóemelő , meg a nittelő játszott csak !
a fenét..... tök sóher a gép, a gyári 2 ezer forintos intel cpu hűtő van rajta
Nem is gondolnám, hogy bármi gond lett volna és nem kell annyiszor megköszönni, szívesen máskor is és ha erre jártok bármelyikőtök egy kis bike-tech-es szinkront is megoldhatunk vagy Nektek kölcsön is adom a gépet ha gondoljátok.
Ok, de mindkét préselési eljárást alkalmaztátok vele vagy csak a golyósat?
Komoly názás gép!
Ződdel a számítógépem ramhűtőjét pingáltam !
Nem is a ZŐD!
Ja tényleg ! anya rossó láb körömlakkjával !
Sajátomnál soha nem niteltem , sem vezér , primér vagy szekunder láncot sem !
Ne aggódj mértünk mindent még a nittelt csap végén az átmérőt is, 2 tizeddel nagyobb lett mint az előző, a zárószem mérete meg azonos a láncszem méretével. Na meg jelöltük lakkal így könnyen rálesek ha megállok, de eddig nem változott cseréig már nem fog, még egyszer köszönöm a célszerszámon Sanya!
Nem , a Pocsiét csak a nitelőddel nyomtuk , aztán mértük !
Hm, nem akarok tamáskodni, gondolom a nittelőnél mindkét opciót bevetettétek és nem csak a végén a golyós préselést? Mert amúgy tök olyan lesz mint amit említettél, van lehúzási nyomatéka amúgy bár azt én sem mindig alkalmazom.
Van most is végtelenített ha jól emlékszem mikor az enyém túrtam volt abban a méretben is ami nekem kellett csak ugye nekem fűzni kellett mindenképp.
Összerakod zsírral a szemet ami ugye a helyén több kevesebb sikerrel szokott menni , a külső heveder meg is szorul , utána egy pici pl. kónusz golyóval satuba szépen nyomod míg megfelelő a heveder méret ! Mehet a helyére ! Volt idő hogy az Ó gyűrűs láncokat végtelenítve lehetett venni !
Ez a művelet hogyan zajlana pontosan?
Először összenyomom megfelelő szélesre, utána golyó a csapokba és azokkal?
Nem kell nitelő , satuban golyóval sokkal esztétikusabb , sokkal jobban nyomon követhető meddig kell préselni !
Köszi Józsi!
Szerszámra lenne szükségem igen.
Jaa bocs, nem nittelő szem, hanem szerszám? Az nincs még sajnos.
Nem kizárt. Sőt, szinte biztos, hogy van. A kérdés hol?
Úgy néz ki egy segítőkész kollega tud kölcsön adni. Majd megrendeltem, csak 1 hónap míg megjön. Úgyis sokat kell majd ha ilyen ütemben fogyasztja a láncot a paripa.
Sajna nekem nincs èn is kölcsönkèrtem T.Sanyától. Az új motorosbolt (eto park) oldalán láttam nittelőt egèsz jó áron asszem 15papír körül.
Sziasztok!
Nincs valakinek did lánchoz nittelője?
Megvan az új lánc, fel kéne tenni:)
Üdv!