Hozzászóláshoz be kell jelentkezned



Szerencséd, hogy Timi nem olvassa (csak ritkán) a fórumot! Legközelebb kapnál a fejedre! :D
Örülök, hogy jó lett a gép!

Üdv,
Zoli

ui.: nem kapkodom el :PP
Sziasztok!
Igen Zoli jó lett a csapágy, most érkeztem haza a motorozásból (duzzog is az asszony). Egész más a motor, sokkal jobb vele menni és a kanyarokat döntögetni. A szokásos hármas Laci, Andor és én motoroztunk egy jót, alig tudtam betelni akkora a változás a régi csapágyhoz képest. Ne halogasd cseréld ki minél hamarabb.
Még egy jótanács: a nősülést ne kapkodjátok el!
üdv mindenkinek!
Szevasztok!

Megfosztottak 30 ropitól, viszont van új hátsógummám :)! BT45, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. (a régit kiszúrta valami szög, és hasadt [még nem eresztett]), és el is volr öregedve. Most már lehet imádkozni, hogy több szöget ne nyaljak be (6-7 tank benzin ára? fincsi...)

Laci jó lett a csapágy?

Üdv,
Zoli
Hello!

Üdv a CB500-asok közt! Ez mindenképp jól jöhet: manuáál :)

3-dik fejezet, hűtési rendszer. Sok balesetmentes km-t a géphez!
1,5 liter hiányzott? Jóformán annyi van benne! A feltöltés után sűrűn kell figyelgetni, lehet csak elhanyagolták, de ha továbbra is fogy nézesd meg hozzáértővel.
Amúgy egészséggel használd és balesetmentes kilómétereket kívánok!
Sziasztok én is most vettem egy Cb 500-ast! Remélem jó lesz, bár itthon szétszedtem egy kicsit és kb 1.5 liter viz hiányzott belőle, de remélem nem lett hengerfejes vagy ilyenek.
Szia Laci!

Gratula a műtéthez! Majd visszatérünk még a témára, úgy szezon vége felé tervezem a cserét. Én idom nélkül jártam vagy 1 hónapig, talán még szebb is úgy

Halihó!
Zoli
Kész a csapágycsere!
Nehéz szülés volt. Elsőnek abban sem voltam biztos hogy jó csapágyat küldtek, még véletlenűl sem hasonlított a régi csapágy az újra. Szerencsére méretben egyformák, csak a régi golyós az új pedig kúpgörgős. Majdnem kész a motor csak rámsötétedett, plexi, hűtőburkolat, van hátra és lehet motorozni. A Biker-World előtt le a kalappal, hihetetlen gyorsak. Tegnap késő délután jött az e-mail hogy postázzák a csapágyakat, ma reggel a feleségem átvette a postán (ott dolgozik).
Az egész csapágycsare nem bonyolult csak célszerszámokat kell készíteni, amivel helyére lehet ütni az új csapágyakat sérülés nélkűl. Főleg az alsó csapágyra kell vigyázni, nehéz a helyére ütni.
Zoli! ha kell szivesen segítek, ha mással nem tanácsokkal.
üdv mindenkinek!
Majd mifelénk jössz túrázni és kicserélem neked
Szia Laci! Ezek jó hírek! Majd jól jegyezd meg a procedúrát, szezon végén rám is vár egy csapágycsere :(
Sziasztok 500-asok!
Küldött e-mailt a Biker-World, már postázták is a kormánycsapágyakat. Nagyon gyorsak és még árban is jobbak mint a konkurencia. Zoli! korán aggodalmaskodtam, délelőt nem is dolgoztak, végűl sikerűlt elérni őket délután.
A csapágybolt azért nem járható út, mert van ilyen méretű csapágyuk de nincs hozzá porvédő. A szétszedésnél meg nem tudod úgy levenni az alsó kúpgyűrűt hogy ne nyomd szét az alatt lévő porvédőt.
Lényeg hogy hétvégén újra lesz motorom
üdv mindenkinek!
Nagyon szép helyeken jártatok Laci! Ezt a víztározót egyszer majd én is megnézem!

A CB-1-nek jobbulást! ;) Nekem már sok is volt hétvégére a motorozás, talán egy kis kört megyek de semmi komolyabb. Mozogni is kéne már!

Szevasztok!
Zoli
A legjobb kép lemaradt:
Szevasztok cimborák, megint alszik a fórum!
Legszivesebben én is aludnék de vakakinek életben kell tartani a fórumot. Most jöttem haza, eleget tettem apai kötelességemnek és elvittem kirándulni a családot. Putnokra mentünk és hazafelé érintettük azt az útvonalat ahol a CB 500 túra volt (meg kellett mutatni a fiúknak).
Megnéztük a Lázbérci Víztározót, elvittem a gyerkőcöket quadozni, hegyet másztunk, teljesen kész vagyok Jó éjt mindenkinek!
Néhány fénykép az útról:
Szevasztok!

Megjártam ma a Balcsit, 320 km. És van végre oldaldobozom! Köszi a videót Laci! Tök jó lett!

Üdv,
Zoli
Feltöltöttem a vidit, elvileg hamarosan látható lesz, remélem tetszik majd nektek.
üdv
Tudod nehéz teher ez a hírnév, mindenhol lebukik az ember! Az egyik képen látható motoros barátunk küldte be ha jól emlékszem! Nem semmi! Köszi!

Laci a csapágy szettet itt is megtalálod: www.nagyvas.hu (alkatrész--kormány tájék--csapágy)

Én azt csináltam, hogy itt megkerestem, megvan a típusa (vagy hivatkozási száma?) és utána a google magyar oldalaknál kidobta ezt: link

Itt valamivel olcsóbb. Általában az utánzsírozást szokták kihagyni, és a víz megteszi a dolgát :( Nekem is azért kezd elhervadni. Persze buta dolog, mert a zsírozáshoz is szét kell kapni mindent... Kéne rá valami zsírzó gomba kívülre! :D

Üdv,
Zoli
Ja még valami!
A májusi Wild-ot lapozgatva találtam egy képet. Zoli, nem ismerős neked?
Igyekszem megcsinálni a vidit de most motort kellett szerelni, garázst kell építenem, a család is lázad hogy menjünk kirándulni, nem könnyű a nős embernek . Amint elkészűl ti lesztek az elsők akiknek szólok . Honnan veszed a csapágyakat, rendeled a neten?
Visszatérve a vidire a képek még jók is de a videók elég csapnivalók lettek, élég lesz összevágni úgy hogy élvezhető legyen.
Holnap elkezdem, igérem!
Most megyek aludni mert hosszú volt ez a nap is, nem éreztem hogy ünnep lett volna.
Jó éjt!
Még valami! Ha már nem motorozol, akkor van időd megvágni a vidót esetleg? Kíváncsi vagyok már!
Húh, ez nem szép dolog a CB400-tól! Sajnos az enyém is cserélve lesz szezon végén (még nem akad, de már érződik valami kis minimális kotyogás). Az utángyártott nekem 8000 ft (alsó felső kompletten).

Sok sikert!

Zoli
Sajna egy pár napig nélkülöznöm kell a gépet , mivel darabokban van. Azt tapasztaltam hogy darabosan fordul a kormány, sőt mostanában kifejezetten kellemetlen volt. A túra során hosszabb visszafordulós kanyarokban nem tudtam normális ívet venni mert mintha szorulna a kormány úgy éreztem. Gondoltam a kormánycsapágy kiverődött, ez igazolódott be. A csapágy fészekbe pontszerű lenyomatot hagytak a golyók. A felső csapágy ilyen (ez a kisebb), az alsón nem látszik nagyobb hiba, de lehet azt is kicserélem mert nagy bontással jár. Szerintem fellazúlhatott valamikor az anya és úgy jártak vele, felűl az a kis elmozdulás idővel szétverte a csapágyfészket. Számozott csapágy remélem kapok csapágyboltban valami jó minőségűt, a gyári biztos zsebbenyúlós de ha más nem lesz megrendelem azt.
Motorozzatok helyettem is, üdv mindenkinek!
Hello Laci (és a többiek)!

Hepco & Becker dobozt veszek. Az oka egyszerű, csak ilyen tartórendszert tudtam szerezni viszonylag olcsón, használtan a CB500-hoz. Sajnos nem a legolcsóbb (még használtan sem) de legalább megbízható. Ez két oldaldobozhoz és egy hátsó dobozhoz jó egyben. Meg volt a próbakör, birta a kiképzést a tartó! Most már csak azon parázok, hogy passzoljon is rá a doboz, ha már megyek érte 150km-t... Elvileg nincs típusun belül felfogatási külnöbség. Meglássuk! Legalább túrázok egy jót!

Jah, egyébként eladóvá vált a régi hátsódoboz tartó konzolom CB500-hoz! Givi/Kappa platnis dobozt lehet rá tenni! Ha valakit érdekel, akkor írjon: gn125 kukac freemail.hu

Üdv,
Zoli
Szia!
Milyen dobozt veszel? Amit én kinéztem Motowell 11500Ft, de nem tetszik a hátulján a nagyméretű prizma, amúgy jó lenne 1 sisak belefér. Az Apriliás haver is úgy járt mint te csak neki egy lapos lemez fordult a gumijába, ráadásúl elől. Szerencse hogy nem lett perec belőle.
üdv