Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na de Balázs! Piros CB500? Az olyan buzis szerintem. Én biztos nem ülnék fel egy ilyenre. Az enyémmel is ezért járok mindig állva.

Jók lettek a dekorosnak a matricákról készült képek?
Köszönöm a lehetőséget, ha tudok akkor élek vele! (munkahely,szabadságolások)
okés! köszi szépen, megbeszéljük majd mi is otthon!
Szia Zoli!
Pontos időpontot nem tudok neked mondani, mert sok minden összejött mostanába. Andor szinte mindennap dolgozik, Laci kamionozik, én a tanfolyammal meg az ügyelettel vagyok megáldva. Ha csak egy halvány remény is van rá, hogy csatlakoztok akkor megvárunk és úgy szervezzük hogy jó legyen nektek is. Nem gond ha előtte lejöttök egy nappal, akár nálunk is van egy üres szoba, de ha ez neked kellemetlen lenne van más megoldás. A közelben van egy szabadidő központ és ott vannak olcsó faházak, ill. sátorozási lehetőség, de mégegyszer mondom szivesen látunk csak tolakodó sem szeretnék lenni.
Egy jó bográcsos előző este Andorékkal, Laciékkal, aztán irány Románia, nem is lenne rossz.
Gondolkozz rajta, egy hét múlva már itthon leszek és megszervezzük a közeljövőben.
üdv
Köszi Zoli
Szia Laci!

Nagyon csábító az ajánlat! Erdély, amúgy is egyik legkedvesebb helyem. Visszatérek majd a témára! Mikor is lesz?

Üdv,
Zoli
ahogy egy cimborám mondta, "aki vesz egy 4-500-as gépet, azt már az Isten sem menti meg az ezres vasaktól..." Akkor nem értettem... De nem is baj, az úton végig kell haladni, fokozatosan. Még így sem életbiztosítás.

Más.
ha azt veszed, hogy ennyi pénzért (3-4eFt) csak egy új 50 ccm-es robogót adnak, akkor nagyságrendekkel jobb üzletet csinálsz a CB-1-el, ha a városi dugó elkerülés is célja a motorozásnak! sok sikert!
Látom közben irtál.
Az enyém a legelső kiadású 89-es, képeket láthatsz az adatlapomon a galériánál.
Szia Tibi!
Nem célom nekem sem a száguldás, de ha csak normál tempóval haladsz a CB-1 et akkor is pörgetni kell. Kerek 100km/h-nál 7ezret fordúl és ha kicsit még forgatod is hát kintről úgy tünhet mintha száguldoznál. Ezzel szemben pl egy nyomatékos V2-es motor laza kapcsolgatással eljut ugyanarra a sebességre, ráadásúl ha ki kell lépni egy autó mögűl nem kell visszafelé rugdosni a váltót csak húzni egy kövéret. A másik amiről nem írtam neked az űléspozíció, sok idő kellett míg megszoktam, de teljesen most sem vagyok kibékűlve vele, lehet kellene rá egy normál kormány olyan mint a CB-500 kormánya. Szinte csak túrázni használom és egyre hosszabb túrákat vállalunk be, ezért kacsingatok a VTR felé, de az még a jövő zenéje.
Ha kérdésed van keress nyugodtan, üdv.
Amit elfejtettem: Milyen évjáratú a Hondád? És tudsz feltenni egy ugyanilyen képet a motorodról csak a másik oldaláról, (összehasonlítás céljából).
Helló cblaci !
Köszönöm szépen a konkrét és mindent elmagyarázó választ. Úgy érzem nekem elég egy 400 vagy 500 cc-s gép erre a jó magyar utakra. Sokszor gondoltam arra hogy jó lenne valami nagy, nyomatékos motor, de rájöttem hogy nem kell mert nem tudnám kihasználni. És ha a CB-1 nem is megy 190-200 körül akkor is jobban tudok haladni és parkolni mint egy autóval.
Köszönöm mégegyszer a választ és ha még eszembejut valami, írok a mail-edre.
Üdv.: Tibi
Üdv!
Hát sajnos most nem mert szombaton Esküvőre vagyok meghívva és vasárnap a morzsabuli meg a józanodás napja.

De köszi hogy szoltál!

Jó utat Vasárnapra és Minden nap széles utat!
Szia travett!
A román túra egy hónapon belűl összejön, ha van kedved szivesen látunk.

Zoli!
Írtad hogy neked plusz 400km lenne az út a határig. Gondolkoztam ha csak a távolsággal van a baj akkor megoldhatjuk, hogy előtte egy nappal lejöttök és majd innen indulunk kipihenve reggel.
Ne ezen múljon, Laci leírása szerint gyönyörű hely a Királyhágó, kár lenne kihagyni.
üdv
Sziasztok 500-as cimbik!
Kedves Bötö! Most először neked válaszolok mert bízok abban, hogy lesz rajtam kívűl is CB-1 tulajdonos.
Minden autómat és motoromat célirányosan vásároltam, megtetszett az adott típus és addig mentem míg jó állapotút nem találtam. A CB-1 más volt, előtte szinte nem is tudtam erről a típusról, Pest környékén felírtam 5 címet és telefonos egyeztetés után elindultam motort venni. Az első cím volt a CB-1,
képen már láttam, de amikor kitolta a gyerek és ránéztem tudtam ő az enyém lesz (mármint a motor) . Egy ízig vérig sport motor (levetkőztetve) benyomását keltette az öreg sorkettesem után, és amikor kipróbáltam hát fülig ért a szám. Hazafelé jövet 120-ról akkorát gyorsított hogy rendesen meglepett, az öreg sorkettes itt már végsebességen volt és lassításért könyörgött. Százra 5,1 alatt gyorsúl a gyár szerint, de ez inkább 4,5s/100. Végsebesség a gyár szerint 180km/h, én mentem vele 190-et úgy hogy 180-ig van skálázva plusz két vonás, de úgy éreztem még nincs vége. Akkor már küzdeni kellett a fennmaradásért és nem mertem tovább spanolni a végét. Ne hidd el hogy nincs hozzá alkatrész, első utam a Honda Gold Motorhoz vezetett és megnyugtattak minden van hozzá, csak mondani kell a motorszámot és jön az alkatrész. Eddig a kormánycsapágyon kívűl más baja nem volt, utángyártottat vettem 9ezer körűl. A motorja zajmentes, nemhogy folyás de még olaj pára sincs rajta, az olajat abszolút nem eszi, igaz én megadok neki minden jót. Mégis óva intelek mert sok a lestrapált példány, kép alapján nem tudok segíteni, lehet az egy jó motor is csak egy festés kell rá, de mindenképp vigyél magaddal egy hozzáértőt. Amúgy a CB-500 talán jobb választás lenne mert van belőle fiatalabb és kevesebbet fogyaszt, nekem még 5,2 alatt nem volt, ezzel szembe a Zolié 4,2 két személlyel. A sornégy miatt választottam mert tetszett a vehemenciája, mamár inkább nyomatékkal motoroznék, sokszor játszom a gondolattal, hogy beújítok egy VTR 1000-et, azt hiszem az megint célirányos vásárlás lesz. Ha van kérdésed a mail címem rajta van az adatlapomon, ne untassuk a CB-1-el az 500-as kollégákat. Üdv, cblaci
szobbal!
Nem jöttök velünk vasárnap a Pilisbe? Nézzetek be a GS500-as topicba.
Te még jobban ismered a környéket, nemde?
Igazábol már lehet a többség ugyse GS-el jön
Gratula! Jó utat!
Na ennyi, leadtam, egy rémálom véget ért. Már csak 1200 km választ el a félezresemtől amire már van biztosítás is . Amint kipihentem magam pattanok is nyeregbe.

További szép napot mindenkinek!
Helló TwoWheels !
Köszi szépen. Szólj a faternak ha hazajön, hogy kerestem. Köszi
kíváncsian várjuk a vörös ördögöt! Nekem anno 2 hét volt az MGA...
hali!
uj fejlemény a CB mel: ma délután fogom fujni találtam szép színt hozzá, természetsen pirosat
papír téren: MGA t várom(asszem még várhatom jo darabig )
ez a beszéd!
Helló Bötö!
Én Cblaci fia vagyok és most nem tud választ adni mert elutazott.Majd hétvégén lessz itthon és biztos válaszolni fog.
Énis szeretnék kimászni, ha addig sikerül összelapátolni az MZ-t, akkor pacsizhatunk!
népek! jön valaki Sirokra? A P-mobilt nem hagyhatom ki, szombaton ott leszek! :D (alszok)

http://www.straydogsmc.hu/
Viszont nem tetszik, hogy a képen a motor alatt mintha olaj foltok lenének...