Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Profi szakember volt ráadásul motorszerelő tanár!
Én nem vagyok akkora profi mégis mióta saját magam csinálok mindent a gépen azóta hibátlanul üzemel.
Tervezgetem hogy télen szétborítom, de nem tudom érdemes-e vele vergődjek mert elvileg előttem csontra felújították!
Azóta volt szerencsém kuplung oldalt vagy 4 szer szétborítani nem kicsi kókányolást észelve amiket orvosoltam és azóta no problem.
Hívtalak egy 20 as számról, meg betámadtalak facbúkon is
Van egy filmem, ilyen tudományos ismeretterjesztő. Ott a pali dákójára rá van rögzítve egy mini kamera és úgy sunázza a muffot. Így látszik belülről a pina. Ha érdekel elküldöm.
A hozzászólás a te sztoridhoz tartozik nem erre az esetre és általában igaz ez a közmondás!
nagyon indulatos vagy, szerintem az emberek nagy része megérti azt is ha tanácsolsz valamit. ne feltételezd egyből, hogy hülye. ha meg mégsem, akkor az ő baja.. én is szoktam itt kérdezősködni, pedig több blokkot láttam belülről, mint pinát . de lehet, hogy egyszer majd a te tapasztalatod fog segíteni... én nem szégyellem, hogy mindig tanulok.. először én is úgy éreztem, hogy nekem jöttél... de javítottál, hogy nem volt ilyen szándékod. szóval nincs para! de ezt mások is így érzik, ha ilyen a hangsúly. szóval pííísz! segítsünk egymásnak, he hülyézzünk! szeritem..
Az már a 2.-ik hozzászólásnál látszik,hogy a hülye okoskodik vagy az okos hülyéskedik persze annak csak aki ért is kicsit valamihez
Ez jó tanács volt de bocsánat, tudod mit ne vidd te 1 kókler szerelőhöz se nem értenek azok hozzá csináld meg te! De azért valami kérdés motoszkál a fejemben így csak meg kérdezem: ha így értesz ehhez akkor mi a fenének ezen a fórumon érdeklődsz?
ez amolyan fórumos szokás! :D engem is mindig bekósolgatnak itt ott, pedig tök jó szándékkal írok.. Ráadásul nem is vagyok teljesen UFO a témákhoz.. :) de ez van...én amit leírok, azt kivétel nélkül saját tapasztalatból, és többszöri meggyőződés utáni következtetésekből merítem.. ezért 100%-ig biztos, mert a saját szememmel láttam, seggemmel éreztem.. ez itt nagyon kevés embernek van meg! de szivesen segítek bárkinek, ha megkér normálisan.
Na ne kóstolgassuk már a másikat.
Na te sem jártál jobban akkor. Csak nekem is szerel rakta össze, hét csak látott már 1-2 dolgot de ugyan igy néz ki az én dugóm is.
megoldjuk! Hívj fel holnap, megbeszéljük... Elérhetőségem megtalálod, ha picit akarod! Mind a két szám jó!, e mailek is működek,meg a fész is!
a trehányság az káros.......... Ellenszere csakis az alapos átvizsgálás!
Ugyan így jár anno LC4 ben 3000km es dugó!
Akkoriban rábíztam egy motorszerelő ismerősömre rakja nekem össze rendelt bele eggyel nagyobb dugót aztán jó pasztásan összerakta!
A végeredmény egyértelmű a dugó hűtő spricni eldugult egy tömítő paszta darabtól az amúgy is szorosra illesztett dugó a megnövekedett hőterheléstől pedig szépen beszorult.
Ez egyébként egy PROX dugó!
Azt a sablont el lehetne kérni esetleg? vagy ha úgy van akkor ha elviszem hozzád a hüvelyt, meg a dugót el tudod intézni a honolást?(természetesen nem ingyen kérem egyiket se)

így is már több mint egy hónapja áll, most még a melóba is belecsúsztam abba hogy semmi időm másra.
Nekem Helvécián csinálta egy ürge, 4e volt fúrás+hónolás. Jó minőségnek tűnik eddig( 350km után). De többen is vitték már hozzá és nem volt rá panasz.
Itt az elérhetősége, igaz körülményes egy kicsit, 1 hetet vártam rá.
20/9664301
szikszai tud gyémánttal hónolni , fasza köve van, ha kar, de a husa hüvelyt nem tudja ő sem.. Mi csináltunk sablont, vagyis házat, amibe beleesik a hüvely, jó passzosan, és nem mángorolja szét a kő.. egyébként klasszikus bordás, vagy vízteres hengereket szoktam vele csináltatni, a környéken neki van a legjobb köve ehhez.. Én durva, mély hónolást szoktam kérni, plírozás, sorjázás nélkül.. Ilyenkor kb egy század még elvész a hengerből bejáratás után, de nagyon harapós lesz a henger a jó kenéstől.
Tudsz itt a környékbe embert ahova érdemes vinni hónolni a hüvelyt? Ha jól rémlik a Szikszai is viszi valahova.
Aztán minek nézed, ahhoz hogy láss tudni is kell valamit bízd ezt inkább olyanra aki tudja mit is nézzen!
Hát ha lesz időm nagyon alaposan körbe nézem ezt az olajazás dolgot. Mert lehet benne valami. Köszönöm a segítséget embörök.
bocsi! fiam a géphez került!
grfhkdbláozoplmkk
egyébként gondoljátok csak át, milyen meleg egy henger, ha körbejárja a víz... pont egyforma meleg a vas, mint az alu... anyagismereti szempontból tulajdonképpen mind a kettő hidegnek számít... Természetesen az alakváltozásai különböznek hőterhelésre, de nagyjából ugyanazt az illesztést szabad használni mind a két esetben... csakis a lomhaság miatt szoktak elővigyázatosságból egy-két századot ráhagyni pluszba a vashüvelyre.