Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A járművön kívüli kár, egyéb anyagi kár. Nem a KGFB téríti, hanem a biztosító más részlege... ott kell próbálkozni, de NAGYON nem egyszerű!
Mindegy mit írt a kék-sárgára, bármit visszavonhat. A rendőröknek nem ad senki semmilyen elismerő vagy nem elismerő nyilatkozatot írásban.
A rendőrök leírják azt, amit külön-külön mondanak....és vagy aláírják vagy nem, nem köteles.
De bármit vissza lehet vonni, bármikor.
A nyilatkozatok és a rendőri feljegyzések, helyszínelési adatok alapján majd egy irodista előadó meghozza a döntést.
Először is kérdés, hogy a kárbejelentő 13 vagy 14-es rubrikájában a károkozó elismerte-e határozott igennel, hogy ő a hibás? Mert ha ez nem történt meg akkor bármikor visszavonhatja ha a rendőröknek is írásban elismerte akkor gondolom nem, de ilyen kárbejelentős dologgal már szívtunk párszor és hamar meggondolják magukat az emberek mikor kiderül, hogy emelkedni fog jövőre a kötelezője.
Értem, köszönöm szépen a segítséged!
Engem hétfőn lábon kapott el egy autó, ha nem Sidi Mag1-em lett volna, akkor szarabbul járok, a csizmán nincs egy karcolás sem.
Szia!

Ha töltöttetek ki nemzetközi kárbejelentőt, akkor ne a te biztosítódhoz menj be, hanem a hibás fél biztosítójának juttasd el! Ha nem töltöttetek ki, akkor tegyétek meg utólag és juttasd el a hibás fél biztosítójához. A sajátodhoz nincs értelme menned.
Miután eljuttattad, meg fog keresni egy kárszakértő és kijön felvenni a kárt. Előfordulhat, hogy kér a biztosító javítási árajánlatot márkaszerviztől, de ha nagyon összetört a gép, akkor nem kizárt, hogy gazdasági totálkárra veszik. (általában akkor veszik GTK-ra, ha a javítás meghaladja a motor értékének 50%-át).
A felszerelés tréfásabb dolog. Attól függ, melyik biztosítót fogod ki? A Posta pl. kimondottan geci ebből a szempontból (nekem velük van tapasztalatom), rendszerint vicces újkori értéket találnak ki a felszerelésnek, azt avultatják és úgy fizetik ki. (Nekem pl. a Sidi Vertigo csizmámra 18ezret fizettek, 50%.os avultatás mellett. Csak nem tudom, hol vesznek ők 36ezerért újat, de igazán megmondhatnák nekem is!) Majd a kárszakértő felveszi a felszereléseket is a térítendő listára és a biztosító megmondja, mennyit akar fizetni értük. Ha tényleg pár naposak a cuccok és megvannak a számlák, meglehet, hogy kifizetik a teljes értéket.
Sokan mondják, hogy fogadj ügyvédet, én azt mondom, ha tiszta a helyzet és a másik fél is elismerte, felesleges. Csak a pénzt viszik.
OK, köszi!
kari.35 így keresd!
Köszi, de visszaolvastam rengeteg oldalon és sehol nem találok Kary nevű felhasználót az xx fórumon.
Szia! Engem hetfon csaptak el, nezz be a biztosos topikba, ott le van irva minden. Furcsa, hogy te kaptal papirt a rendoroktol, gondolom helyszinelok nem mentek ki.
Keresd Kary-t az Honda CBR 1100 XX fórumban szinte szóról szóra ugyan ilyen balesete volt tavaly szezon végén. Ő mindenféle kérdésedre tud választ adni.
Sziasztok!

Tisztelettel a segítségeteket szeretném kérni.
Ma reggel egy elmulasztott elsőbbségadási kötelezettség miatt egy személyautó összetörte a motorom és kicsit engem is. (de főként a lelkem).
Az autó sofőrje a helyszínen elismerte, hogy vétséget követett el, rendőrségi szemle során kaptam egy dokumentumot rajta a baleset minden részletével, a sérült alkatrészekkel, felszereléssel.

Az első tennivaló a rendőr szerint most az lesz, hogy a biztosítómhoz befáradok, majd az fölveszi a kapcsolatot a hibás fél biztosítójával.

Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani ez esetben és mi a szokott eljárási időtartam?

A sérült motor meglehetőségen drága darab, mert egy 2010-es évjáratú ZX10R-ről van szó. Ezt feltételezem valamilyen számlás szakszervízbe kell leszállítanom, aztán majd ami a végösszeg lesz, azt fizeti a biztosító...
Mi a helyzet a felszereléssel?
Teljesen új, pár napos, komplett, megközelítőleg 500 ezer forintos nagyságrendi értékű bőrruha, bukósisak, csizma és kesztyű lett használhatatlan a baleset miatt. Ezekkel kapcsolatban számíthatok pozitív eljárásra?

Köszönök szépen bárminemű tippet!
Oké!Köszi szépen!
Majd egyeztetem a visszautalás módját a hivatalban.
Igen, visszakapod. Azért te, mert te fizetted ki.
Kérheted számlára utalással is, de talán lehet a postás is kihozza. Egyeztetni kell az önkormányzattal.

Egyébként a kivonás ideje alatt jóváírnák, de mivel a te neveden már sosem lesz forgalomban, nincs hova.
Üdv Mindenkinek!Lenne egy kérdésem,hátha valaki már volt hasonló helyzetben.
Volt egy autó,amit eladtam februárban.De mivel január 1.-én a nevemen volt befizettem márciusban az 1.féléves teljesítmény adót.(9900ft-ot)
Az autót az új tulaj kivonta a forgalomból,mert szétbontják.
Na aztán ma jött egy határozat az önkormányzattól,hogy emiatt én mentesülök az 1.félévből 6600ft adótól plusz a 2.féléves 9900ft-tól.
A kérdés az,hogy akkor ezt a 6600ft "túlfizetést" visszakapom vagy nem?És ha igen,azt automatikusan küldik vagy igényelni kell?
Mert ugye a 2.félévest már eleve nem is fogom befizetni szeptemberben...
Előre is köszi a választ!
Lényeg a lényeg,gondolom ezért még fognak bìrságot kiszabni rám, hiába viszem be a vizsgaigazolást. Szerintem az lessz a válasz ,hogy regisztráltatnom kellett volna.
Igen, viszont akkor marad az alaphelyzet, el kellett volna ennyi idő alatt.
Esetleg az lehet,hogy szóltak nincs rajta biztosítás de a tavalyi az tudtommal január végéig érvényes. Mind1 másnap befizettem az ezévit és oda lett adva. Utánna meg kiderűlt,hogy mégis volt rajta biztosítás. Lehet,hogy ez kavarhatott be!?
Igen.
Te vagy a tulajdonos.
akit meg elküldtél meghatalmazással vizsgáztatni és így hozta el, hát annak szerintem többet ne adj meghatalmazást. Még jó, hogy nem másik motort hozott haza. Frankón megnézte ő is a visszakapott papírokat.....
Hát gyakorlatilag megszívatott a megbízott már ha nem volt változás amit Ini is írt.
Írtam, hogy meghatalmazással volt műszakin. Én mikor megkaptam láttam,hogy hiányos. Biztos utánna kellett volna járni csak én úgy voltam vele,hogy matrica sem kell akkor ezt is le tudja kérdezni a rendszerből. Ha már felkészìtem műszakira,kifizetek mindent,hivatalos is és még sikeres is még ezzel is én ge..........k!?
El sem jöttem volna így a vizsga állomásról!
Egyből feltettem volna a kérdés, hogy ugyan miért nem írták be a forgalmiba.
Ez lehet, ha színváltozás vagy valami van akkor tényleg utólag kell bejegyeztetni.
Teljesen hivatalos műszaki,rendesen fel lett készítve a motor. Vicc kategória.
szerintem valami nem stimmelt és javítva lett
oda is van írva hogy gyártmány helyesen.......
amikor valami változás van mindig adatlap van