Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én se akarok neveket említeni,de ebben az országban sajnos a legtöbb "nagyobb nevű kereskedés" sunyi,nagyarcú pénzéhes kóklerek gyülekezete. Sokszor szétnéztem ilyen helyeken,de sose jutott eszembe ott venni motort. Legtöbbször jól felidegesítettem magam,vagy csak röhögtem Jönnek azzal,hogy bevizsgált,garanciális motorok....stb.és ezért annyi az áruk...
Jobb ezeket messzire elkerülni...
Ott ismerős is vett motort aztán rá egy évre teljesen véletlenül derült ki, hogy a motorban 3x annyi km van mint amit az órája mutat
Hitelt érdemlően kell bizonyítani a dolgokat.
Ha már valaki hozzányúlt a motorhoz és nem egyből a szakértő bontja, akkor eleve bukta.
Azt már lehetetlen bebizonyítani, hogy már az eladás előtt is "hibás" volt a motorblokk.....

Amennyi időd, pénzed elmenne a perre.....annyiból helyreáll a gép! Az legalább biztos...a per meg még akkor sem.

Amennyit tudsz húzz ki az eladóból, ennyi amit tehetsz érdemben. Szerintem.
Azt, hogy mi lett volna ha.....meg balesetveszély....stb. felejtsd el. Kinevetnek. Csak arról lehet beszélni, ami megtörtént.
Nocsak.... mi a baj a használt dolgokkal?
A motor talán ÚJ volt, amit megvettél?
Te beszélsz ismeretlen blokkról?
Amikor amit megvettél, már akkor is folyt belőle az olaj!
Garanciát most sem kaptál a motorblokkra a motor vásárlásakor. Ami egy adás-vétel után lehetséges az nem garancia.

Megbízható helyről kell blokkot venni. Az eladó szintén vállalnia kell legalább azt, amit a motor eladójának. Ennyi az egész!
Ezért vittem az ügyet a békéltető testülethez ,hogy normális megoldást találjunk ,de onnan még nem kaptam értesítést. Holnap megyek hozzájuk ,hogy az ügyvéd mondjon valamit hogy egyáltalán érdemes e folytatni vagy mi a fr@nc legyen
Pont ezért nem akarok ebbe belemenni. Ezek után rohadtul nem bízok bennük és ezt nekik is megmondtam. Nekem használt szarokat ne rakjanak bele
Persze, újonnan, de nagy eséllyel bontott holmi kerülne bele az meg melódíj nélkül megáll 3 kilóban.
Nem tartom kizártnak én sem. De mivel menetközben satura állt így valószínű ,hogy nem kicsi a kár. Egy hengerszett a motorhoz közel fél milla, egy főtengely közel 3kiló, tömítésszett 90ezer (az árlista szerint amit a ktm-től kértek állítólag) és ezek csak a főbb alkatrészek. Nyílván ezt szétszedés után lehet csak pontosan meghatározni.
Attól függ mi a baja a mostaninak, amúgy könnyen lehet, hogy az a 3 kiló amit kérnek úgymond önrészként pont elég a javításra.
Gino. Én igazából arra lennék kiváncsi van e esélyem nyerni az ügyben és jól jövök majd ki belőle?
Gino. Nem tartom jó ötletnek egy ismeretlen használt blokk beépítését. Arra gondolom garanciát sem vállalna senki. A motoron pedig még több mint 3év hitel van.
írd le nyugodtan hogy a full-gas volt
ha már így körülírtad
Papajohn. Nem biztos hogy le kéne írnom a cég nevét. Van náluk KTM ,ducati, bmw, suzuki és márkaszervíz. Balatonbogláron vettem. Nem kis cég maradjunk annyiban ,de nem kawasaki. Az én gépem egy ktm rc8 amivel átb@sztak
Szia!
Nekem nem kellett leadnom a sérült csizmát,kesztyűt,dzsekit.
Csak számlát vittem a mabiszhoz Írásban kértem,hogy csatolják a kárigényemhez.
Peres eljárás után fizették a teljes árát mindennek.
Kawasaki szalon?
Ezt már mind megtettem ügyvédi levél kíséretében és természetesen nem is várom el, hogy itt hagyják emlékbe a tönkretett cuccokat, semmi szükségem ezekre, köszönöm!
Sokadjára....

Vedd fel a kapcsolatot a károkozó biztosítójával és jelent az egyéb kárigényedet. Fel kell vetetni az egyéb vagyoni kárt, számlákkal igazolva.
Kérni kell a kártérítést! (Jelzem, nem fognak egy újat fizetni....majd valamikor...., hanem a mostaniban esett kárt térítik meg) amennyiben elfogadják és intézkednek, úgy a sérült védőfelszereléseket feltehetően nem hagyják nálad.

Mert ugye simán gondolhatják, hogy felveszed (felvennéd) az árát és ezt meg használod így!
Én tudom, hogy a biztosító nem hülye, de ha egyszer egy, a vásárlás előtt 3 nappal fotókkal és számlákkal igazolt közel 600 ezer forintnyi védőfelszerelésem lett oda, akkor tojok arra, aki a '90-es évekbeli, még az öreg Kenny Roberts replika ruháját akarja újként bevasalni, legalább az egyértelmű esetekben járjon el korrekten a társaság.
Saját véleményem, hogy a legolcsóbban (időben-pénzben) egy használt, komplett blokk vásárlásával, cserével jössz ki. Biztosan lehet találni, ha nem is itthon. Ez sokkal kevesebb, mint 1M..... százezrekről lehet szó.

Ennek az árát próbáld kibeszélni a kereskedésből....vagy valahogy megegyezni.
Nem tudják, hogy milyen igényekkel élhetsz a felszereléssel kapcsolatban?
Korábban már írtam egy esetnél, hogy "egyéb anyagi kár", ami a balesetkor keletkezett és nem a járműben.
Ezt egy más vonalon kell benyújtani a károkozó biztosítója felé, de mindent igazolni és bizonyítani kell.

Az adásvételin szereplő ár nem ér semmit. A járműnek van egy kárkori értéke, eurotax alapján. Ezen módosíthat az állapot/felszereltség +/-.
Manapság minden megavultatható, még a műanyag és üveg alkatrészek is..... vicc.
Találták ki...
A biztosító se hülye balesetkor sokan viszik ám a sok százezres extra számlákat amit 5 ezerért túrt Ozorán a motoros
Nem egyszer itt is volt hogy ruha számlákat keresett pár rafkós emberke....
Legközelebb casco-t kell kötni, pont erre tslálták
Köszönöm szépen!

Kb. 5-6 jogásszal, ügyvéddel beszéltem az elmúlt napokban és az a legszebb, hogy beszél mindenki össze-vissza. Nagy részük legalább bevallja, nem tudja, mi ilyen esetben a teendő.
Nem tudják, hogy sérült ruházat esetén milyen igényekkel lehet élni, ahogy azt sem, hogy egy 350 ezer Ft-s Termignoni kipufogó az értknövelő vagy épp értékcsökkentő alkatrészként számolható-e el az esetben, ha a gyári meg bár a kutyának sem kell, reál értéken 700 ezerbe kerül újan...

Ellentmondások vannak ott is, hogy KGFB esetén a jármű értékénél figyelembe vehető-e az adásvételin szereplő ár a használtautó.hu áraival egyetemben, vagy ez sem érdekli a kutyát sem.
Valamit végül abban sem értenek egyet a jogászok, hogy egy komplett idomszett is avultatható-e, vagy sem.

De úgy látom mindenről, mindenkinek más a véleménye, így tényleg még abban sem lehetek biztos, hogy érdemes-e évekig szrakodni...