Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagyon rossz a távolság saccoló képességed.
KRESZ 40.§. (8) „A járdán − részben vagy teljes terjedelemben − csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.”

De ennél az esetnél a nagyobb baj,hogy a járdán közlekedett....ami meg mégnagyobb,hogy a rendőrök meglátták... Tanulság:ha szabálytalankodni akarunk,előtte jól nézzünk szét,nincs-e rendőr és/vagy kamera...
Szerintem meg megmaradt a 90 centi, ha az ajtó szélességét nézed.
Szabálytalanul parkoltál a járdán. Ez tény. Hiszen ott a járdán a kijelölt helyen én módon parkolhatnak járművek. Te nem parkolhattál volna ott, mert nem marad elegendő oldaltávolság melletted. Ez egy szabálytalan parkolás.
Az, hogy te úgy mentél oda a motorral az pedig tiltott helyen (járdán) közlekedés.

Mást nem verhetnek rád, mert csak ezeket követted el. Minden más esetben élj kifogással és ha lehet kerüljön bíróságra az ügy.
Én a 200 kilós motort egyedül feltolom a futóra úgy hogy a hátsó lehajtható végfal a rámpa
Többnyire elsőre sikerült de volt amikor 2x futottam neki.
Szóval aki nem tudja tolni a motorját az vegyen kisebb gépet vagy gyúrjon.
itt van egy jogi helyzet, ami vagy all, vagy nem. szerintem nem, de bizonytalanabb vagyok mint abban, hogy szerintem ittasan sem szokas es tilos is vezetni.
amugy eddig meg csak olvastam azokrol akik egy 150-250 kilos motort feltolnak a jardara majd betoljak az eresz ala, nem pedig jaro motorral begurulnak oda nagyon lassan, de meg sosem lattam ilyet. :))
Értem a problémát, de szerintem az adott helyzetben csak a szereplők döntései befolyásolhatják a kirótt büntetést. Megtörtént eset volt, az emberünk ittasan, segédmotorrla közlekedett a járdán. Amikor a rendőrök elkapták, feltette a kérdést az emberünk: -Mi a nagyobb szabálytalanság, ittasan az úttesten közlekedni vagy a járdán? Késő éjszaka volt egyébként és szinte néptelen volt az utca amikor történt az eset. Ugye nem kell mondani, hogy nem mentesült a büntetés alól. Itt is dilemmázhanánk, hogy melyik esetben vétett volna jobban a szabályok ellen, de ennek nem sok értelme lenne. Arra már nem emlékszem miért és mennyire büntették, de jópár ezrese bánta a találkozást.
Mindegy mi az egyszerűbb.
Az is mindegy, hogy ki mit mond illetve ki mit ismert el.
A lényeg az, hogy mi valósult meg!
Nem azért büntetnek meg amit elismersz, hanem amit elkövettél. Tehát ha az egyirányú útra szemből behajtásért akarnak megbüntetni, azonnal élj kifogással! Amit elkövettél valóban az a járdán történő motorozás. Ennyi.
Bár aki azért szarakodik, mert úgy mentél oda a pakolóhelyre és a járdán....hát az egy kocsog. Ez is ennyi.
csao. ez egy fiktiv kep es helyzet, de jol latod, leegyszerusitve a kerdes az, h egyszerubb eset -e a jardan nem tolas.
Szia!

Megelőzhetted az egész procedúrát, ha leszálltál és toltad volna a motorkerékpárodat. Azt kell eldönteni, hogy melyik szabálytalansággal mennyi büntetést szabnak ki, járdán való motorozás vagy ami miatt feljelentettek. Gondolom elismerted a szabálytalanságot akkor meg kár erőlködni. Legközelebb szállj le és nem fognak megbüntetni.

http://kalkulatorlap.hu/kozlek...
ÉN úgy tudom: Az útjelző táblák jelzései az úttestre vonatkoznak!! NEM A JÁRDÁRA!
sziasztok!
kresz dilemmam adodott es erdekel mit gondoltok:
a linkelt kepen szaggatott vonallal jelolt utvonalat jartam be rendszamos motoromal, es a kerettel jelolt helyen leparkoltam. a labam lent volt vegig, szep lassan csinaltam. mire lepakoltam, jott ket rendor, aki feljelentett egyiranyu utcaba valo behajtas tilalma miatt. ( kresz 14 paragrafus 1 bek. z pont. )
szerintem ez nem valosul meg, max a jardan motorozas, de ha van esetleg koztetek kresz gyakorlott jogasz vagy segitokesz kozlekedesi, akkor kulonosen erdekel mit gondoltok! koszi
Vicces vagy nagyon. Azért van némi különbség az esetleges szándékos gányolás és a balszerencsés véletlen között!! Nem gondolod? Persze ha eladok egy motort és tudom, hogy patika volt, akkor én is elküldeném messzire ha esetleg visszahozná.
Kerek 10e a motor műszaki a dob meg háááát ha még lenne benn E-jel akkor hagyján de ha az sincs benn akkor necces
Az elmúlt fél évben kb 500.000-et költöttem a motorra saját zsebből, a biztosító majd hónapok múlva fog fizetni, ha elkészül a rendőrségi határozat, szóval nem igazán akartam előre hozni feleslegesen a műszaki vizsgát, de hát ez van. Gondolom lesz kb 20.000 az is (Yoshimura dob, E jelzés nélkül..)
Ezzel a 3 hónappal nem vesztesz sokat , inkább műszakiztass!!
Lassan kész a motor, felhívtam a központi okmányirodát, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy kell egy műszaki adatlap, aztán forgalmicsere. Szóval le kell műszakiztatnom a motort, hogy belekerüljön, hogy nem fekete, hanem piros lett a színe. Szeptemberbe jár le a műszakim, ha nem intézem a színváltozást, akkor a rendőr leveszi a rendszámot?
Ennyi
megnézted és megvetted......

ilyenkor mindig gondolj bele abba hogy ha tőled vesznek motort 1 nap múlva visszajön hogy szar a váltó te mit csinálnál?
lehet épp már másik van benne
a krossz gépre akkor sem kapsz garit ha újonnan veszed, vagy nagyon minimálisat
eladni meg legtöbb esetben azért adják el mert szar
Üdv mindenkinek Máj. 18.án vettem egy Rm 250 Suzukit. Próbakör alatt semmi gond nem volt,de az első motorozás alkalmával 10 perc után elkezdte kidobálni a 3. sebességet.Akitől vettem nem válaszol sms-re ,email-re,a telót sem veszi fel.Érdemes feljelentést tenni ilyen esetben.Valószínűleg felhegesztették a kapcsoló körmöket,ezért bírta ki a próbakört,sajnos Mo-n így javítják a motorokat.
Üdvözöllek Mo-n!
Egyébként ez még nem is olyan cifra..... tudnék mesélni, de inkább hagyjuk.
04. 18-án elémfordul egy autó, jön rendőr, mentő, helyszínelő. Mentő megvizsgál, nem visz be. Ad egy papírt, amin rajta van, hogy zúzódás, nem visznek be. Helyszínelő/rendőr elkéri a papírt. Majd kis idő múlva visszaadja.

5. 30-án felhívom a rendőrkapitányságot, akihez tartozik az ügy, ahol volt a baleset. Kapcsolnak egy melléket, ahol nem látják az ügyem, de 15 perc múlva visszahív.
Visszahív, látja-látja, de mégse, ad egy melléket, ahol XY tudni fogja.
Beszélek XY-nal, aki elmondja az ügy menetét, mivel személyi sérülés történt, a Hungária krt-i kapitányságra megy minden ilyen. Ha 8 napon belül gyógyuló, akkor visszamegy a szabálysértési akármihez, ha 8 napon túl, akkor valami bűnügyi osztálynak. Mit csináljak? Hívtam fel a Hungáriát, hogy hogy áll a folyamat.
Felhívom a Hungária krt-i kapitányságot, ahol kapcsolnak egy nénit.
Néni elmondja, hogy várnak az OMSZ-től látleletre, ha ezt megkapják, akkor továbbítják a területi kapitányságra.
De csókolom, április 18 óta nem érkezett meg a látlelet? Voltam 2x kórházban/sztk-ban, van látleletem, a mentős is adott. Az nem jó? Az nem, hivatalból kell az OMSZ-től, mert mentő volt ki. Csókolom, de hát a mentős papírt a rendőr/helyszínelő a helyszínen megnézte, elvette, visszaadta. Az nem jó? Nem, hivatalból kell kapniuk, heti 1x jön.
OK, felhívom az OMSZ-t, ahol beszélek szintén egy hölggyel, aki elmondja, hogy látja a történetet, de Ő senkinek nem fog küldeni semmit, mivel nem kapott a rendőrségtől vizsgálat-megrendelő kérvényt.
Visszahívom a Hungária krt-i kapitányságot, megint kapcsolják a nagyit. Csókolom, azt mondta az OMSZ, hogy nem küldenek semmit, mert nem kaptak kérvényt.
Nagyi asszondja, hogy akkor küldik a kerületi kapitánysághoz, de várjak kicsit, utána néz. Elcsattog, aztán visszajön, hogy de hát ők kérték faxon az OMSZ-től, de akkor kérik megint. Hívjam őket 1 hét múlva.