Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

köcsög fórum
a 50. másodperc után van az igazi okosság
ilyenkor?
ez van: http://youtu.be/AC_QrHlHFAg?t=48s
nagggyon tuti
Egy példány az adásvételről maradt neked, olvasd el a rajta levő szöveget! Ha jól emlékszem olvasható rajta a miheztartás!
Üdv
Adásvétellel kapcsolatos probléma alakult ki :-\
Adott egy motor ami sérült ,adásvételi szerződésbe bele lett írva ,hogy az eladó a motorra garanciát nem vállal mivel sérült.
Kapom a hívást, hogy nem -oké a dolog,mert elgörbült a főtengely és a hajtókar :-\
Ilyenkor nekem, mint eladó van-e valami kötelezettségem ?
Azt hittem,motorral kell átmenni...triallal+old6ó!
retteghetnek a vedtelen benan parkolo csajok
lelkiállapot függő de nagyon kemény tudok ám lenni
amúgy a büntetésnek úgy van értelme ha elrettentő hatással bír, pl ha eltörik az összes kezem-lábam a kocsin át való gyalogolás miatt utána tuti nem fogom csinálni
ilyenkor milyen arfolyamon konvertalod a buntetest amit kiadsz a "vetekkel" szemben?
garázdaság de utána meggondolja oda álljon-e legközelebb
a genyákkal jó dolog kibaszni, minden időt és fáradtságot megér
én kifejezettem haragtartó vagyok akár 20 éves sérelmet sem felejtek el aztán vagy sikerül revansot szerezni vagy nem
itt vidéken ilyenegyszerű a dolog, bár először csak valami lazább akció van
pl tettünk már be autót 2 fa közé úgy hogy ne tudjon egyedül kijönni
Ez amolyan önkéntes rendőr gondolat és egyébként pedig garázdaság.
Valamint biztos egyszerűbb felmászni rá és végig egyensúlyozni, mint simán kikerülni!
Meg azzal tölteni az időt, hogy várj egy olyan pillanatot, amikor tuti nem látja senki.

Kinek van erre ideje? Én simán kikerülöm, miközben megdicsérem a családtagjait bevonva.
Menj végig a kocsin
Utána nem parkol úgy , csak senki ne figyeljen....
ezt gondolom en is. ezek a fiktiv rendorok ebben a fiktiv helyzetben kifejezetten faragatlanok voltak.
barmilyen rampas vagy egyenes feluleten szivesen eltologatom az osszes motoromat, ha nem uzemzavar miatt tortenik.. jardaszegelyen, kevesbe.. oda jobban szeretek sebessegben felmenni. problem?
Ha felénk komolyan venné valaki ezt a 1,5 m távolságot akkor jópár embernek lenne könnyebb a pénztárcája. Az utcánkban is elég keskeny a járda sok helyen és mégis parkolnak az ott lakók, sokszor ki kell menni az úttestre, mert nem fér el az autó és a kerítés közt a gyalogos.
Ja értem. Hát szerintem pont többet. Tuti nem örülnék, ha egy részeg sofőr feljönne a járdára.
Ezt még annyival egészíteném ki, hogy
"(9) A járdán a mozgásában korlátozott személy (vagy az őt szállító jármű vezetője) járművével, a betegszállító gépjármű, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, a kerékpár, a kétkerekű segédmotoros kerékpár és a kétkerekű motorkerékpár a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg."

Magyarul motorral mindig meg lehet állni a járdán ha megvan a másfél méter, ekkor ugyanis a többi feltétel automatikusan teljesül (feltételezve, hogy nem olyan kivételes motorunk van, aminek pl. több tonna az önsúlya ).
Nem kérdeztek azok semmit. Az emberünk kérdezte őket. Úgy vélte a járdán közlekedve kevesebb veszélyt jelentett másokra.
Hát ott igen.
Kíváncsi vagyok, mit válaszoltak... De szerintem egyértelműen a járdán. Egyrészt alapból nem is motorozhatna ott, józanul se, de ráadásul ittas is volt, és szerintem baromira nem mindegy, hogy gyalogosokat veszélyeztetsz, vagy autósokat. Autóval sem mész fel a járdára ittasan, mert az ott vezetés nem számít. Az meg végképp nem mentség, hogy éjszaka van, ilyenkor úgysem jár senki. Erre nem lehet számítani. Ennyi erővel amikor nem látok a környéken senkit, akkor szabályosnak minősül az ittas vagy a jogosítvány nélküli vezetés?

Egyébként az egész helyzetet nem értem. A rendőrök jófejségből felajánlották, hogy úgy tesznek, mintha az úttesten vezetett volna, és "csak" ittas vezetésért büntetik meg, vagy hogy merült fel ez a kérdés?
Vagyis eleve tilos a járdán parkolni!
Nem, mert a másik eset nem valósult meg.
Szerintem Gino tökéletesen leírta a helyzetet. Egyirányú utcába szemből behajtás miatt nem büntethetnek meg.
Az más kérdés, hogy egyéb szabálytalanságot elkövettél-e (szerintem sincs meg az oldaltávolság, úgyhogy bár motorral meg lehet állni a járdán, de pont azon a helyen a helyszűke miatt nem), erről ugye nem szól a fiktív fáma, ha a fiktív rendőrök nem akarnak mást ráhúzni a fiktív énedre, csak az egyirányú utcát, akkor amiatt nem aggódnék. FiktÍven. :)

Egyébként ja, az, hogy azért büntetnek, mert a parkoláshoz nem szálltál le a motorról arra a 2 méterre, az szimplán bunkózás, semmi más.
Ez a 1,5 méter marhaság! Több helyen , főleg régebbi városrészekben a járda jó ha van 1 méter! Amikor még a házakat a telekhatárra tették!
Eleve egy domború optikával készült képet nézünk.
Ha azt vesszük alapul, hogy a kocsik részére felfestett rész úgy lett kialakítva, hogy az előírásoknak megfelelő távolság maradjon mellettük a járdán, akkor oda bizony bármit teszel nem lesz meg az előírt oldaltávolság.
Odaállítasz egy motor, ami pl. 70-80 cm széles állva. Vagyis oldal sztenderen ennél még több helyet foglal el.
Akkor bizony a parkoló kocsi és a megdőlt parkoló motor között éppen el lehet férni egy -normál- emberi szélességgel, nem hogy babakocsival.

zsolti65 jól idézte a járdán parkolás előírásait. Valamit ha a járnád már van kijelölt módon parkolási lehetőség, akkor attól eltérőn tilos a járdán parkolni.