Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ini én nem vagyok vita párti de nem értek veled most egyet. alapból fizetek 36,5 %-ot a bruttó fizetésemből adóba A vásárolt dolgokon tej kenyér benzin átlagosan az ÁFA tartalma olyan 20 % és hogy maradjunk a mateknál mondok egy kerek számot hogy könnyen lehessen számolni 200.000 Bruttó - 73.000 Ft akkor már nettó. Maradt 127.000 Ft ebből mondjuk félre raksz egy 20-ast hogy legyenek tartalékaid de legyünk nagyvonalúak és a 100-as feletti részt félre rakod. tehát 27.000-et és akkor zseni vagy hogy ez sikerült azaz a mardék 100.000-et elköltötted átlagosan 20% Áfával azaz csak mert elköltötted az 20.000 Ft a NAV-nak mivel mi motorozunk legalább 20.000-et kölöttél Benzinre ebből aminek a fele adó tehát egy 10.000-es. Nem kezdtem el mindenféle apróságokba belemenni és nagyon elrugaszkodottan számoltam de ha csak ennek a gondolatnak a mentén számoltam a 200.000 Bruttóból 100.000 bevándorolt azt államkasszába tehát 2 ember 200.000 bruttójából már kifejezetten jónak számító Tűzoltó bör jön ki. Szóval ha jól kiszámolod ennél jóval pontosabban biztos hogy egy sokkal nagyobb szám jön Zsidó bankározás nélkül (mert azt nem szeretem én sem)
Jah arról ne beszéljünk hogy a Mentős a tűzoltó meg az összes állami szervnél dolgozó is füzet adót meg Áfát szóval egy része annak is visszaforog.

Végül pedíg szorozzunk ha csak 1 millió munkavállalóval számolok és átlagosan 200.000 Bruttóval az 100 Milliárd forint az államkasszában HAVONTA és nagyon alulbecsültem és nem szedtem elő a Jövedelem szerzési illetékeket meg az útadót meg a többi csodát. Szóval szerintem azért annyinak illene jutnia az utakra is hogy legalább nem tűnjek el a kátyúban.
helyes, legyen havi 50e, de az legyen színvonalas, ne ilyen sz@r birkaképző...

hidd el, ennyire menne, mint nekik háttal ülve is. megígérem, még erkélyt se építettnék magamnak...
Annyira nem okos. Mert elég öregecske már
Van vagy 5 éves kütyü
Az a rohadék mindig atirja a szöveget.
De nem termelhet mindenki
Tanár rendőr tűzoltó orvos stb
Ide is kell pénz és ők kézzelfogható hasznot nem hoznak
Mi van,okos telefonról nyomod?
Ilyenkor mindig azt mondom hogy ha ennyire megy a matek akkor irányítsd a szegény kis országunkat
A suli meg kb ingyen van pl a waldorf általános suli 10-12 ezer/hó az olcsóbb gimnáziumok is 15-30 tól indulnak (az úri helyek 4-600 ezer/év) a fősulik meg szinte már a csillagos ég csak a határ
A többiről meg lusta vagyok írni ezen a tapigatós szaron
Hááát, qrva sokat, több közalkalmazott komplett havi jövedelmét havonta és még soha nem kaptam vissza semmit egyik tolvajtól sem. ingyenes oktatás nem létezik, orvoshoz nem nagyon járok, az egézségügy egy kalap szar, inkább a nem létező kategóriába sotrolom (édesanyűámat a nagy 'ingyenes' egészségügyi ellátó rendszerünk el akarta tenni láb alól, bő 3 hónapja, azóta puszival 1M volt az ingyenes ellátás), ha kell egy vizsgálat ki kell fizetnem, ha nem akarok 3 hónapot várni, mert a sok rezervátum lakóra megy el a pénzem. én sosem voltam jogosult semmilyen támogatásra, kifizettem a hitelemet, kifizettem a másoddiplomámat stb. nem kell a demagóg duma. de semmi gond, én kapitalizmust akarok. aki fizet annak van, aki nem annak nincs, de ezért a mocsokhalomért, ami itt van én nem akarok fizetni úgy, hogy a sok semmirekellő milliárdokat nyúl le minden héten...
Azért számold csak össze! És azok akik értéket állítanak elő és nem a többieken élősködnek! De pl. a benzin árának több mint a fele adó !!!
Nem zsidóbankározunk!!
Mondd már ki azt is,hogy kinek fizetjük a kölcsönöket.....! Ááááááááááá,ne mondd ki,mert lecsuknak!
Nem tudom mennyi idős vagy de ha össze számolnád mennyi adót fizettél be eddig, levonnád az iskolákat orvosi ellátást hasonló szociális vackokat nem maradna sok minden
Tuti megy pénz a zsebekbe, de ez csak azért fáj mert a miénkbe nem jut.
Amúgy a legnagyobb kiadás még mindig a kölcsön törlesztések, az összes kiadás nincs annyi mint az
Teljesen 1etértek Veled!Itt egy nagy geciség folyik hatványozottan.... Kibasszák az úthibák+sebességkorlátozás táblát,amivel a felelősséget rögtön a közlekedőkre hárítják... Azon kívül szedik az útdíjat,aztán a benzinben nem kevés az "útalap"... Ráadásul baromi sok lóvét felvesznek uniós pénzként útépítésre....Szóval ha itt valóban minden pénz oda menne,ahová kell,az egész országban versenypálya minőségű fűtött utak lehetnének... De hát ott van mindjárt a 4es metró.... Na hagyjuk is......
ez egy orbitális f@szság.... a mi pénzünkből épült és a mi pénzünkből lopják el azt, amit erre kellene költeni.... mit gondolsz a pénz aminek jó részét ellopják a fán terem? nem, mi fizetjük be... ezt nemes eleganciával úgy oldották meg, hogy az üzemanyagban szereplő útadót átnevezték egy tollvonással, így nem kell kötelezően az utakra költeni, mostmár szabadon el lehet bugázni... el is bugázzák...
azért azt vegyük figyelembe hogy senki sem kényszerít arra hogy az utakat használjuk.......
nagyon természetesnek tűnik hogy az utak vannak és nekem-neked-stb vannak , pedig ez nem teljesen így van
és lehet jönni az adókkal meg a többi szarokkal, 2 falunak nem jönne össze annyi adó 10év alatt se hogy egymás között rendes új és szép és strapabíró utat építsen
nem... a világ legnagyobb átbaszása az "úthibák" tábla, ahol b@sznak megjavítani az utat, balesetveszélyes és tönkreqrja a futóművedet meg mindent... ez sztem kimeríti a szándékos károkozást és veszélyeztetést. biztos ne mfizetünk elég adót, sztem ki kellene erre találni vmi külön adót... ja már van :)
Nagyon nagy arc. Majd ha erre jársz megláthatod.
Jó csóka lehet az öreged.
Még egy mankóval járt mikor úgy döntött hogy szerinte már tudna motorozni és mire eljutott az agyamig mit is mondott már csak azt láttam hogy mászik felfelé a malacra. Pedig már akkor megégette a lábát a kipufogón mikor még nem volt összetörve úgyhogy azóta zárom a kulcsot.
Az nem számít a lényeg, hogy Faterod felépüljön teljesen azt irány vissza az ülésre!
Hú basszus visszaolvastam . Ütöttem ám mindenféle karaktert csak azt nem amit kellett volna. Mindegy :-S
Én azt rühellem legjobban, hogy a "Vadveszély 1 km-en keresztül" tábla nem azt jelenti hogy 1 km után végre lehet kicsit "lazítani" a figyelmen, hanem a következő ugyanilyen tábla távolságát... Ugyanez igaz a "Kátyús úttest 1 km"-re is, hogy rohadjanak meg....
Ha már belekeveredetem ebbe a topikba akkor leírok egy sztorit és kérdésem van ennek kapcsán

Szopó rollerre akar tenni bennünket a Horvát hatóság

Tavaly nyáron fater sikertelenül akart fellökni egy 650-es Burgmannal egy hely traktort. Nagy sikere nem volt mert a trakiról a lazúrt sem igazán sikerült levernie viszont a motort irgalmatlanul összetörte. Nomeg persze magát is. A forgalmi helyzet alapján a vétkes/vétlen részvevők szerepe egyértelmű volt. Fater egy egyenes úton haladt amibe Jobbról egy stop táblával és amúgy tükörrel felszerelt út torkollt. Erről érkezett a treaktor aki úgy döntött hogy nem áll meg (Vagy az útánfutó volt túlrakva és egyszerűen a súly kilökte a keresztezőúdésben ahol ő Ballra nagy ívbe fordult Fater előtt keresztben. Mindezt féktávon belül. Saját lelépésünk szerint a fáktnyom kezdete olyan 7-8 méterre kezdődött a traktortól. A motorn lévő nyomok illetve fater elmondása szerint ő blokkolóra fékezte a kereket és elfektette a Suzut majd még csúszás közben lemászott a motorról. Valószínüleg ezért is úszta meg éve ugyanis így ő a traktor előtt csúszott átt míg a motor bekerült alá.

Ez a saját szemszögünk

Megérkezett a Horvát végzés miszerint úgy itélték meg hogy fater gyorsan ment (70 Km/h) Mondjuk szerüntünk nem azonban tény hogy az oldalán csúszó motor miatt első ránézésre hosszúnak tűnik azonban az aszfalton lévő nyomók legalább fele de inkább 2/3-a az oldalán csúszó motor nyoma ami azért annyira nem lassította a haladást mintha gumi lett volna. A Horvát hatóság ilyen okokkal 60/40-be hozta ki felelősnek a traktor sofőrjét. Amivel nem igazán értünk egyet. Főleg úgy hogy ismerve fateromat ha gyorsan is ment az akkor is csak 55 körül lehetett de kora reggel bolba menet tejért meg kenyérért a hűvös időben még annyival sem szokott haladni. Meglehetősen szabálykövető a faterom.

Egy ilyen helyzetben szerintetek mire lehet hivatkozni ha nem értünk egyet a felelősség megoszlásáben. amúgy egy behajtó cég is dolgozik nekünk ennek kapcsán mivel a traktoron se műszakija nem volt és biztosítása sem így már alapból sem lesz egyszerű a sztori de ez a 60/40-es rendőrségi vélemény sem javít sokat a helyzeten

(Nah jó sokat írtam és nincs kedvem leellenőrizni a helyesírási hibákat ezért értsétek rá ha olyat találnátok)
A Vadveszély tábla arra jó hogyha a tábla hatókörében csapsz el egy vadat akkor a biztosító is elkezd veled baszakodni hogy hát mér nem figyeltél oda továbbá a vadgazdálkodások is jogosultak ilyenkor arra hogy a vadállományban keletkezett kárt rád terheljék. Szóval annak a táblának a jelentése az hogy "vigyázz mert ha most elbaszol egy őzet megszopatnak többen is"