Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, ez alatt az öreg koreai kacat alatt hátul nem az ótvar csatolt lengőkaros futómű van, hanem oldalanként 5 lengőkaros független felfüggesztés. Ugyanazt a kanyart 20 km/h-val többel tudom (merem) bevenni, mint előtte a Yariskával.
Na ebben teljesen igazad van, és erre 35 évnyi (!!!) kisautózás után jöttem rá. A Yarist is imádtam, hajdanán mentem én ezzel egy nap alatt 680 km-t is, az akkori kornak (2000) megfelelő legmagasabb felszerelési szintű volt (SOL), a 10 éves Kia Ceed viszont a legalacsonyabb (LX, fekete kilincses, még a tükröket is kézzel kell állítgatni, nem motoros). Viszont ez utóbbi, "fapados" alsó középkategóriás járgányban van 5*-os törésteszt, 8 légzsák, ABS, ESP (!), aktív fejtámlák is, valamint irdatlan mennyiségű hely mindenre. Kinyújtózva is elférek, minden jó helyre esik, a kormány nem csak le-fel hanem hosszában is állítható, az ülés nem csak le -fel, hanem (igaz, kézi karral és nem motorral) állítható deréktámaszos.
Nem b+ a swift egy kényelmetlen fapados szar amiben leszakad a derekam 200km után,és ha netalán elnézem a féktávot akkor a csokipapír szétrohadt kaszniban ami úgy zörög mint a wartburg amikor becsapom az ajtóját simán kettécsuklik.
Egy akármilyen mostani középkategóriás autó előszöris emberi méretű nem 1,70-es kertitörpére van tervezve,jó ülésekkel és normális gyűrődőzónákkal.
EZ nem parasztvakítás.
Na én tényleg OFF......
Nem fogytak el, de rájöttem, hogy vakoknak hiába beszélek a színekről!
Ez a legszarabb duma, hogy visszakiabálod a másikra, amit te kaptál!

A te elméddel, gondolom 125-ös MZ-vel jársz és fekete-fehér TV-d van....... mindegyikkel el tudsz oda menni, ahova és mindegyiken látod a műsort!
Ha nem így van, akkor máris ellentmondasz magadnak és álszent vagy.
Amikor elfogyott az érv akkor jössz ezzel a műanyagszatyorral amiben igazából te vagy?
Hogy a faszba tudsz azonnal reagálni nem dolgozol semmit?
igénytelenségről hadováltok, ezt a szót másra használják.
Esetleg azt annak lehet már nevezni, hogy a júniusi horgászatkor haver által kifolyasztott fanta narancs még mindíg ott van középütt a padlóra száradva hagyva, ezek szerint azóta sem takarítottam az autót Volt ennél dúrvább is amikor a kifolyt vörösbor 3 évig éktelenkedett ugyanott a középső helyen
És lemosni sem szoktam évi kétszer ha épp úgy visz utam befordulok az imo-ba és ezzel letudtam a kötelezőt Nem vagyok az a pippelős típus az autó engem szolgál nem is igényel különösebb törődést


(Majd csak lebomlik az a műanyag szatyor, amiben élsz és végre kilátsz a világba.... )
ez nem az igénytelenség ez a józan ész
"Mikor tud ilyen, ilyen komfortban, utazási körülményekkel egy swift vagy fastra?
Segítek, soha! "

Mitől tud többet egy mondeó? azért megmondom Televan parasztvakítássa l Gondolom mint a mostani új autókba beleraknak minden hiábavaló felesleges szart, hogy egyáltalán még eladható legyen ilyenekre gondolok, hogy sávelhagyásra figyelmeztetés, elalvás figyelő, ráfutás fékező, megálláskor tükröt behúzó, elektromos automatán nyíló csomitér ilyen semmire való hülyeséggel akasztják hasba a ginóféléket Már az auris is rohadtúl túl van fűszerezve de mivel nem tudom melyik milyen gomb így nem is használom semmi szükség rá és aki azt hiszi, hogy szüksége van rá annak sincs szüksége rá
Na mi van jogászok, jól vagytok?
Nincs na végre
Akkor mond el mitől kényelmesebb a mondeó? Mert ugye arról volt szó. Nem a biztonságról. Biztonság alapján nem vesz autót senki. (gondolatom szerint) akinek kis autóra van szüksége az vesz kicsit. Minden bizonnyal nagyobb energia elnyeléssel rendelkezik a hosszabb orra miatt bár nagyobb a tömeg is, úgyhogy az sem biztos, hogy biztonságosabb. Nekem a 170 centinek vagy a feleségemnek a 152 cm-nek mitől kényelmesebb egy mondeó???? Az asszony ki sem lát ezekből, ha 2 cm vel alacsonyabb lenne kötelező lenne neki a gyereküllés használata Tudom, hogy te siránkozol, mert 2010 8 hóba balfasz módjára elhajítottad a vasat, de van ám más is akinek fáj a gerince Kétszer műtöttek papa, minden nap nyújtani kell magam, + denevérpad+ masszásfotel hogy egyáltalán járni tudjak Nekem pl. hibátlan volt a switty üllése nem kell a mondeóé
és ne offoljuk a témát, sorold fel légyszi mitől kényelmesebb egy 170 és egy 150 cm emberkének a mondeó mint a switty
nnna végre
OFF-oljuk a témát itt.
"Számomra tökéletes üllés,kéznél minden, multikormány tempomat elektromos ablak abs légzsák meg a tökömtudja mi amit semmire sem használtam bőven kiszolgálta az igényeimet. elég jól forog 140-et símán tartod vele pályán nem tudom mitől komfortlanabb mint egy mondeó? Az mi a fasztol tud többet vajon? Nagyobb? szebb? jobb? a hátsóknak biztos kényelmesebb "

Na látod, szóval te vagy az igénytelen és hozzád illeszkedő autó a megfelelő neked. Zsák a foltját...
ABS, Légzsák...stb. ezek passziv biztonsági rendszerek, tehát amíg nincs rá szükség csak utaznak...de ha megmenti az életed, akkor nem mondod többet, hogy felesleges! Emellett az olyan kategória, amiből sokkal jobb eséllyel szállsz ki, mint egy swiftből. Már ez az egy szempont is bőven elég, hogy megérje! Vagyis értelmezhetjük úgy is, hogy az ember a saját biztonságára....költ...
Ha benned felmerül a kérdés, hogy egy swiftnél miben más egy mondeo (te hoztad ezt az összehasonlítási példát), hát akkor ismét benned van a hiány.....hogy nem tudod! Ezért is teszel fel ilyen kérdést!
Nincs is miről tovább fhosni a szót....
Eltelt 100 000 km és semmi
Ezek a kis genya autók elég szarul betekinthetőek hátra. magas a hátuljuk a hátsó ablak is mindíg olyan furmányos megoldást kap. Határozottan hasznosnak tartom a a tolatókamerát. Az asszony garázsába épp befér az auris, teljesen neki kell koccolni a falnak a lökössel, hogy csukódjon a garázskapu. Nálam sem más a helyzet, csak nekem orral kell beálnom tökig a falig, hogy a vonóhorogtól elférjen a garázskapu. A hiészen szar homokozólapát méretű tükrök vannak nem szeretek vele tolatni a mastival imádok. hatalmas tükrök alul holttértükör, oda rakom ahová akarom mindent látok
egyébként nem libáé vettem a jogsit Én még ZIL-en vizsgáztam papa forgózsámolyos póttal Egy szar mezőgazdasági pót volt hozzá indokolatlanul rövid vonóháromszöggel, egyenesen hátra is művészet volt vele menni, de mégis kiizadtuk sok gyakorlással. Persze mire levizsgáztunk addigra a győző vett egy tandempótot a rutinpályára, a forgalomra meg maradt a zsámolyos Úgyhogy aki utánnunk vizsgázott annak már séta galopp volt. a tandemmel pont úgy tolat mint egy utánfutóval, a forgózsámoly meg nem töri le az ívet országúton kanyarban aszt jó az idő
Tehat igenytelen vagy es bena a tolatashoz is.
Biztos valahol írtam már ha itt nem legfeljebb valamelyik népítéletben ha elolvasta valaki 170 cm vagyok. nekem nehéz olyan autót találni ami kényelmetlen Az én igényeimet a switty ha véletlenül mentem vele valahová teljes mértékben kiszolgálta Számomra tökéletes üllés,kéznél minden, multikormány tempomat elektromos ablak abs légzsák meg a tökömtudja mi amit semmire sem használtam bőven kiszolgálta az igényeimet. elég jól forog 140-et símán tartod vele pályán nem tudom mitől komfortlanabb mint egy mondeó? Az mi a fasztol tud többet vajon? Nagyobb? szebb? jobb? a hátsóknak biztos kényelmesebb meg két bőröndel több fér bele, ha erre lett volna szükség akkor itt is lett volna nagyobb autó 1-2 ember használta lehet a hátsóülésen még rajta volt a gyári nejlon amikor becseréltük kirándulni nem ezzel jártunk mert az asszony sok kacatját inkább bebasztam a furgonba, ez most sincs másképp + jött közbe egy nyavalyás megszorzódott a cumó. Amit az asszony összerámol semmilyen kombi autóba nem fér ahhoz kell az 5 köbméter az auris már teli van annyi bisz-basszal, hogy halvány lila fingom nincs mi micsoda, egyetlen egy dolog ami többet ér nálam mint a szwittyben az a tolatókamera a multimédián
igazából ezt az egész szart ráhuzzák a környezetvédelemre
pedig ha annyira környezetvédősködnének már rég betilthattak volna mindent ami szénnel megy
Igen
Mondjuk 100 ezer alatt nem 20 kg Co megy a levegőbe csak 2
Ez kurva jó dolog
De
Mivel ezekkel sok a gond sok szar kell hozzájuk ha az ember 20 éves koráig akarja használni így ismét pörög a Co..
De ha nem használjuk 20 évig csak 8-10 akkor új kocsi kell újabb kurva nagy adag co.....
Szóval minimális előny, már ha van előny
zsiguliknál kb. 100 000 volt a határ Viszont, ha elmentél vele addig és sokat jártál vele városban akkor popej egy szkanderversenyen már nem okozott meglepetést
Igen.

Annó egy 1200-es zsiguli beérte 10 literrel 100-al. Most egy 1,4-1,6-os eszik 7-8-at 130 körül.