Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Faxomat, összetöri a linket. Akkor másold be innen (a zárójelek nélkül), ha most sikerül:

[www.manualedereparatie.info.zip]http://www.manualedereparatie....[/url]]
www.manualedereparatie.info.zip]http://www.manualedereparatie....[/url]
Szervizkönyv, 63. oldaltól:

www.manualedereparatie.info.zip]http://www.manualedereparatie....[/url]
A hátso benzincsövön le lehet engedni?
köszi igen én azt hittem hogy a kieggyenlitőn keresztül kell feltölteni .Hála istennek a tank dugig van úgyhogy kinlódhatok egyedül de le kell vennem mert a rendszert át akarom öblíteni .Mint a tejeskávé olyan víz jött le.Amúgy a hűtőfolyadékot dugig kell önteni? kb hány liter?
Na várj, Te most eddig a kiegyenlítőtartályon keresztül akartad feltölteni a hűtőrendszert? És azért nem folyt le a víz? Azt hittem az nem kérdés, hogy hol a feltöltő... Amúgy igen, a tank alatt van, és onnan kéne feltölteni a rendszert. Benzinfolyás nélkül nem nagyon lehet levenni; 3 féle módszer ismeretes az effajta szerelésekhez:
1. A standard eljárás az lenne, hogy leereszted a benzint (benzincsap PRI állásba, karbicsészék kifolyójára gumicsövet csatlakoztatsz, és a csavarokat eltekkerve lengeded a benzint). Ezután az összes csövet nyugodtan szét lehet húzni, nem lesz bennük benzin.
2. Ha ezt nem akarod, akkor létezik olyan megoldás, hogy csak a benzincsapról húzod le a csöveket (kivéve persze a tank és a csap közti csöveket); némi kínlódással megoldható, hogy a csappal együtt szereld ki a tankot, a csap továbbra is ott fog lógni a tank alatt, és elzárja a benzin útját, nem folyik ki, már amennyiben a csap zárt állásban van. Valamennyi benzin viszont így is ki fog folyni, a csap és a karbi közti csőben is van ugyanis normálisan benzin (kivéve, ha a fenti módszerrel leengedted).
3. Megoldható, hogy a tankot nem szeded le teljesen, csak a rögzítését szünteted meg (hátul egy csavar, elől meg le kell húzni a tartóról), és ha nagyon ügyes vagy, és/vagy esetleg van segítőd, és a csövek is elég hosszúak, akkor kicsit eltolva, elfordítva, megemelve hozzáférsz az alatta lévő dolgokhoz, anélkül, hogy bármilyen csövet is széthúznál. Így dolgozni viszont elég kényelmetlen, a veszélyekről nem is beszélve (ha nem tartja a segítő, hanem valahogy oldalra csúsztattad, aztán véletlen lelököd a tankot, akkor egyrészt nyertél egy horpadást, meg újrafényezést, másrészt kitépi a csöveket, és minden benzines lesz). Szóval macerás, de nem lehetetlen szétbontás nélkül hozzáférni a tank alatt lévő dolgokhoz.
ezzel már megvagyok csak a tankot nem tudom levenni
Leírtam hogy csináld. A kiegyenlitobol NEM folyik ki a fagyálló!
A tank alatt van a feltöltő már rájöttem csak azt mondjátok meg hogy vegyem le a tankot benzin folyás nélkül
jo lenne vmi értelmes válasz össze raktam hűtő nélkül leeresztő nélkül kb 3 dl vizet öntöttem a tartályba de benne is maradt sehova nem folyt tovább
Akkor olvaszd ki, mert megfagyott...
levan véve a hűtő a leeresztő csavart kivettem de a kieggyenlitőbő mégsem folyik le
2 féle tartály létezik: egyiknek az aljára csatlakozik a hűtő ről érkező cső, másik esetben pedig a kupakon keresztül megy az aljára. Elsőnél csak lehúzod a csövet a tartályról és lefolyik, másiknál ki kell szívni vagy leszerelni.
hello sikerült megheggeszteni csak az a gond hogy a hűtőviz nem folyt le a kieggyenlitőből hol kell még szétszedni hogy lefollyon
Meglátjuk megpróbálom megheggeszteni ha nem jó jön az új hűtő amúgy köszi a tanácsokat
Ne akassz már ki.. Smice elmondta, nem fogja bírni. Se ragasztó se forrasztás. Vegyél egy bontott hűtőt. Ez a ragasztós taknyolas nem fog bejönni.
Manual angolul van, el kell ezt is fogadnod. Nincs magyar.
De a google fordító elég sok mindenre jó, a lényeget legtöbbször kihozza a szövegből. Amúgy sose késő egy idegen nyelvet megtanulni. Hajrá!
A krómozott idom meg a vizcsövek is tartják igy hogy elvan válva ,próba cseresznye megpróbálom megragasztani aztán majd meglátjuk
Hát, magyarról nem tudok... Nem is tudom, hogy egyáltalán adtak-e ki szervízkönyvet magyarul. A Kawa képviseletnél talán meg lehet kérdezni.

Fém tartófület szerintem csak hegeszteni érdemes. Lehet van olyan ragasztó is, ami megfogja, de nem tudom melyik az, én nem kísérleteznék vele.
fém fülek kettö fent kettö lent a felső kettő vált el.Magyar nincs?mert angolul sem tudok
Szerintem a www.er5.atw.hu-n pl. fent van angolul.

Mondom nem tudom pontosan, milyen fülekről van szó... Ha fém, akkor szerintem hegeszteni kellene. Ha műanyag, akkor valahogy csatlakozik a fém hűtőhöz (pl. rá van csavarozva?), akkor meg talán az lenne a legjobb, ha leszednéd, és egyben cserélnéd egy újra. Vagy a műanyagot is lehet "hegeszteni"... Én a ragasztókat nem erőltetném.
már próbáltam letölteni de csak németül találtam.Akkor rugalmas ragasztóval próbáljam? fbs?
Hát ha úgy vesszük mindkettő, a motor járatásával magát légteleníti, de a motort Neked kell járatni (és ellenőrizni, hogy van-e még buborék). A szervízkönyvben szépen le van írva amúgy az egész procedúra, érdemes beszerezni, több helyről is le lehet tölteni.

Az uverapid az a kétkomponensű műgyanta? Hirtelen nincs előttem, milyen fülekről van szó, de szerintem nem. A műgyantával az a baj, hogy hiába erős, nagyon merev, és hosszú távon nem fogja bírni a motor rezgéseit, rázkódásait, úthibákon átbukdácsolást, és el fog repedni. Arra jó, hogy egy könnyű műanyag idomot megragassz vele, de egy tartófület, amit a hűtő súlya terhel, arra biztosan nem.
Szerintetek uverapiddal meglehet ragasztani a hűtő felső rögzitőfüleit
Hát soha nem gondoltam volna,köszi a választ feltöltés után kell légteleniteni vagy saját magát légteleniti