Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Így van.
1. NKH Műszaki szemle
2. VÁM hatóság, regisztrációs díj motortól függően sok vagy kevés pénz
2,5. Biztosítás kötése neten alvázszámra
3. Ocsmányiroda, rendszám, forgalmi, törzskönyv

És fontos, hogy kell a két nyelvű adásvételi, eredeti forgalmi, és olasz papír a motor kivonásáról!
Ahogy a kolléga írta egy teljes nap ügyintézés...
Én a kivont Olasz papíros menetrendet tudom leírni de szerintem a szisztéma, azonos ha ki van vonatva olaszban hanem.

1-es lépés : Hatósági
2-es lépés : Vám
3-as lépés : (Ez egyszerre) Biztosítás és okmányiroda (Ugyanis nincs forgalmi biztosítás nélkül és nincs Biztosítás forgalmi nélkül. Nekem ezt egy ismerős biztosítós csinálta meg de megoldás hogy megkéred a helyi okmányirodát hogy adja meg a leendő forgalmid számát és azt így be tudod írni a biztosítós papírba majd visszamész és a már előre kinézett számú forgalmira kinyomtatják a forgalmit.)

én anno egy Aprilai Leonardo 125 ST-t csináltam Olasz cuccokkal írom az árakat (Fejből mondom így a tévedés jogát fenntartom)
1-es lépés : Kb 20E
2-es lépés : 15-20E (Ha jól emlékszem 2002-es volt a Leo és 17E + valamennyit fizettem)
3-as lépés : Biztosítás adott nem is nagyon tétel okmányirodában pedig 20 a szentháromság (Törzskönyv, forgalmi, rendszám) Plusz most már a jövedelem szerzési illeték ami a te esetedben szerintem KW-onként 300 Ft.

Járkálással meg szarakodással meg 1 nap elbaszásával és kb 70.000 Ft-val voltam vékonyabb a végén kajával benzinnel együt (Nekem Siófokról kellett mennem Kaposvárra ehhez)
Sziasztok!
(Tudom, hogy sokszor lerágott csont, de sajna nincs fix infóm, sokfélét írnak. Ezért kérnék egy korrekt, pontos felhomályosítást a témában! )
Nemrég vettem egy 2004-es évjáratú Husqvarna SM 125-öt.
Frissen hozták be olaszból, dokumentáció megvan, olasz műszaki augusztus 5-ig érvényes.
Mi a forgalomba helyezésének a mente, állomásai, költségei?
Megköszönném, ha valaki leírná nekem!
Üdv. Kérdés.Adott egy motor. Van olasz forgalmi,kétnyelvű adásvételi,CDP papír.Ezekkel lehet forgalomba helyezni a motort?Köszönöm a lehetséges válaszokat.
Köszönöm szépen! Hallgatok én a jó szóra. Vettem inkább egy német papíros motort itthon. Most jön a forgalomba helyezés...
Nem akarok litániát írni, úgyhogy röviden: FELEJTSD EL!
Sziasztok!
Olaszban szeretnék én is motort venni, de lábán hoznám haza. Olvastam, hogy exportra le kell adni a rendszámot, de akkor hogy tudnám hazahozni? Tudtok segíteni egy leírással?
Nem tudtam annyira visszaolvasni, lehet volt már róla szó, bocsi.
2015 októbertől digitálisan kapod a cdp papírt. Remélem az ocsmányiroda is elfogadja. Pont ma kaptam meg 3,5 hét után. Elkérték a 90 eurót kiszámláztak 45-öt.
jaja,,a forgalmiba lévő tulajjal kell az adás vételit!!
Nekem nem írta rá anyuka nevét,, majd elkeresztelem a mamát valami szép osztrák névvel
Ha csuklóból nyomod az olaszt akkor megbeszélni vele telón,,ha nem,akkor levelezés útján megkérni hogy adja le a rendszámot,mert te be akarod hozni.Hacsak alapból nem ugy árulja hogy már le van adva,,ezt jó megbeszélni előtte!Én legalább is így csináltam,bár az Osztrákok alapból leadják a rendszámot és így hirdetik/amit ugyis ide fognak hozni / Kapod az erdeti forgalmit,meg az igazolást hogy kivonatta a forgalomból.legalább is a szomszédoknál így megy,,,én áprilisba 2 motort is honosítok..Azt nem toom hogy a digóknál van-e törzskönyv,,sztem is csak nálunk van ez a pénzlehúzós dolog... hát ennyi...az itthoni macera már más tészta,,bár ha ügyes valaki 1 nap alatt megvan....
Sziasztok! Olaszországból szeretnék behozni egy motort. Ugye jól tudom hogy kell kétnyelvű adásvételi, az eredeti forgalmi és törzskönyv, és ki kell vonatni a motort a forgalomból kint olaszban. Van-e utóbbi művelettel kapcsolatosan tapasztalata valakinek? Forgalmi és törzskönyvet hogy hívják kint olaszban? Esetleg van-e köztetek aki mostanában csinált ilyet? Szívesen felhívnám tapasztalatcserére.
tudomásom szerint csak mi vagyunk az a ritka állatfaj ahol van törzskönyve a járgányoknak. Szóval szerintem nincs
Szerintem nem. Kell írnod egy kétnyelvű adásvételit az eredeti Olasz tulajjal. Minden adatának rajta kell lenni a papírjain már ha meg van minden papírja (Alá kell írni, nem feltétlen olasz országban) aztán mehet is a forgalmira.
Heló! Franciaországból szeretnék behozatni egy motort, tudnátok ajánlani olyan kereskedőt, aki foglalkozik motor importtal?
Sziasztok! Egy robogót kinéztem szlovákiában. A kérdésem az lenne hogy milyen módon lehet forgalomba helyezni nálunk. A problémám az vele hogy olasz országból hozták szlovákiában még nem volt forgalomban de megvan minden olasz papírja. Ha a szlovák eladóval kötök egy adásvételit és a többi papírjával forgalomba tudom helyezni?
ugy néz ki elment!
szotyilow@citromail.hu
írni akartam,,de nem jó a cím,,visszadobta!!!
Valaki segítsen ki! Cseheknél forgalmin kívül van valamilyen dokumentum? Mint pl idehaza a törzskönyv.
Nem kaptam semmit.:)
Mail!
Ott milyen oldalakon keresel?
Ausztriábol hozok egy CBR 500-at...