Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát nálunk mindenhol fázis késés van, fos bénán működnek a dolgok. Amikor bejött ez az új formátumu adás-vételi és még mindig a régit lehetett csak letölteni hivatalos oldalakról, akkor az okmányokban az ügyintézők sorba dobálták vissza a papírokat mert ez így nem jó, de azt nem tudja, hogy milyen lenne a jó, arról érdeklődjek a jogalkotónál. Na most külföldön változott a jogszabály gy még nagyobb a para, hogy valamit elront + még írva is van a papírra/miért ha üres akkor forgalomba helyezi?/
Holnap jelentkezem! Remélem sikerrel járok, mert (úgygondolom az a kibaszott átírási illeték elbírná, hogy ők járjanak utána) nem szertnék több megyei okmányirodába kopogtatni. Az ügyintézés üzemanyagköltségét és idejét szivesebben tölteném motorozással-ra.
Érdekel mi lesz majd írd meg légyszíves!
Köszi, csak röhej hogy tőlünk mindenhol elvárják, hogy tudjunk mindent mert ha nem akkor kapjuk a büntetést mert a duma: a jogszabályok nem ismerése nem mentesít semmi alól. Na itt akkor mi van járjon meg vagy kitudja mennyi irodát mire 1 írástudóval találkozik.
2. verzió holnap remélem sikeres lesz.
Ahogy írva vagyon: Forgalmiba régi szisztéma szerint beragasztva az érvénytelenítő matrinya, aci papír helyett kapod a határozatot amin van a négyzetes mákszem kód/ha az okos telódon van ilyen alkalmazás, azonnal leolvashatod és megnézheted a telón/ + van egy internetes kód amit ha pepötyögsz a komputerbe akkor onnan is kinyomtathatod. A verzio: eredeti forgalmi+kinyomtatott aci+adás-vételi el kell hogy fogadják B verzio: ha mégse akkor irány másik okmányiroda ahol a munkájukból felkészült humanoidok dolgoznak
Egy feket-fehér példányt vittem, de azon volt fennakadva hogy van van keresztben rajta egy felirat: Valido solo ai fini della consultazione de CPDP
Gondolom ez utal arra, hogy ez a papír nem ér semmit a lényeg a weboldalon van fenn
Tudom már le is jelentettem műszakira! Csak gondoltam mielőtt odamegyek a teljes ügyemmel, előtte körbejárom mind 3 intézményt, hogy minden rendben van-e. Mert valahogy számítottam rá hogynem fog minden olyan egyszerűen menni ahogy azt szeretném
Próbáld azt amit kupec írt nyomtasd ki mivel nekik drága a papír!
Egyébként először az nkh.-hoz kell vinned ott már voltál és ott mi a szitu?
Holnap megyek a megyeszékhelyi okmányirodába hátha ott okosabbak és találkoztak már ilyennel és nem küldenek el a halál faszára. Ha van fejlemény írni fogok róla.
Nem irigyellek de lépj fel eréjesen aztán majd csak rámozdulnak, mivel ezért fizetik őket.
Igazad van Rotringó
Az okmányirodás maga megmondta ahány okmányiroda annyi féle eljárás (????), na mondom fasza.
Próbáljam meg máshol..ezt is mondta. Mondtam neki, hogy fasza az adót fizettetik velünk de nekünk kell magunknak mindennek utánajárni. Esetleg az ország másik végébe helyezzem forgalom vagy mi retkes f@sz legyen??....
Még nem segítettem mert erről én sem tudtam semmit és kb. vagy 1 éve nem is hoztam motort olaszból, de tőled szívesen fogadjuk a segítséget!
Jó lesz az, küzdj
Forgalmiba benne van a kivonás
Ezek a tetves olaszok is állandóan variálnak, azt kéne, hogy senki ne hozzon tőlük semmit majd amikor eltemeti őket a sok fos motor és nem fogy az új elgondolkodnának! Kitudja mit fogadnak el nálunk is mert ahány irodába mész annyi szabály, ezt meg mire ezek a fapicsák megemésztik akik ott ülnek 1 év!
Ha segítesz, legalább legyél naprakész
Nyomtasd ki te az Aci papírt, el kell hogy fogadják
Az a lila keretes na az a törzskönyv, és a forgalmiba se vezették bele a kivonást?
vettem egy olasz papíros motort. amit 2015.10.06.-án vontak ki kint a forgalomból. Megkaptam a kinti forgalmiját adásvételit és egy 2 oldalas nyomtatványt ami ezeket tartalmazza: https://iservizi.aci.it/consultacdpd/
Ezt pedig ha lefordítod írják, hogy mi hogyan és miért változott az olasz rendszerükben http://www.aci.it/i-servizi/gu...
Tehát a lényeg, hogy eddig (2015.10.05.-e előtt kivont járműveknél) csak papír formában adták az olasz forgalmin kívül az eredeti állkítólag lila keretű és ACI papírt. Na most nekem már nincs ilyenem csak az internetes cím és kód ami a motoromhoz tartozik. Természetesen hogy a helyi okmányirodásnak fogalma sincs mi ez és miért nem a régi lila keretes papír....... értetlenkedés. Én pedig nem tudom hogyan lépjek fel, mert nem helyeztem még forgalomba kinti papíros járművet. De év elején mielőbb szeretném megtenni és szeretném ha nem szopatnának, mert szerintem így is qrva sok pénzt elkérnek egy forgalomba helyezésért. Nemhogy még én járjak mindennek utána, pedig muszáj lesz..
Ezt 1 kicsit kifejthetnéd bővebben miről is van szó, mivel a forgalomból kivonást a törzskönyvébe ill.a forgalmiba is beírja az olasz, akkor ezekkel mi a helyzet?
Sziasztok!
Érdeklődnék valaki az elmúlt hetekben helyezett-e forgalomba olaszból behozott motort amit 2015 10.05.-e után vontak ki a forgalomból. Azaz elektronikusan tölthető le a forgalomból kivonás papírja. Okmányirodában hogyan fogadták ezt. Ment minden simán? mert nekem nem akarják elfogadni mindenképp a régi fajta eredeti szines papírt követelik, mondván csak papírt fogadnak el internetes eléréshez nem nyúlhatnak......
hozott már be valaki robogókat ausztriából.Valami kereskedés címre lennék kíváncsi,meg hogy mit kérnek a határon.Bármilyen sztorira kíváncsi vagyok.