Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem lettem okosabb.Mégis valaki aki már hozott be motort ausztriából,arra voltam kíváncsi,hol és mennyiért vette.Az 50cm es kategóriára gondoltam
Szia

20000-ből nem igen jön ki manapság az okmányiroda mivel van vagyonszerzési illeték is. Egy 8 éves 80kw 600cm3 44000! csak az illeték és további 12000 az okmányok:(
ismerősék inkább az olaszoktól hozták ezeket
sok esetben a kamion pót alá felspaniferezve
meg ahová épp elfért
működőképes és bontani való 50cm es re gondoltam.Esetleg Rendszámosra is.
lomtalanítás?
Honnan érdemes ausztriából robogót behozni?
A cím le maradtt!
denke.ikrek@freemail.hu
Köszi Laci
Sziasztok !
Nem tudom hogy ezt a témát jó hejre írom e de keresek yamaha slider 50 robogót alkat résznek de a külső elemek éppek legyenek meg a karburátor.
De külön olyat is akinek ez a motor tipusa van de bontja .
Vagy esetleg külföldi papirost .
Az utobbi esetleg ha nem túl drága mert nem vagyok sajnos tul jólelengedve anyagilag sajnos.
Ha valakinek van kérem írjon .
De kérlek az email címemre mert ott töbször ott vagyok és nézem az oldalt kérlek jelentkezzetek .
Köszi Laci
1/3-al olcsóbban vagy ha kintről hozod be és honosítod itthon.
sziasztok.
olvasgatom a hozzászólásokat. Nem olyan egyszerű hazahozni egy motort az EU-ból. Egyet legalábbis úgy tűnik a számomra nem kifizetődő, nem sporol az ember ezzel semmit. Vagy?
Biztosítás lemaradt.De az alap.Bocs!
Üdv.!
2hete csináltam a 750-est.Ha van külföldi műszakid akkor 8000Ft a honosítás.43500FT okmány iroda+27500 a regadó(nekem)ebben benne van 6500 szelvény másolat.Ennyi volt..
Én már gyakorlott vagyok EU-s motorok kapcsán már 3-at megcsináltam.

Szükséges cuccok:

- 2 nyelvű adásvételi
- Külföldi kivonatásos papír

Lépések

1- Hatósági műszaki (Max 30.000)
2- Vám és pénzügyőrség (REG adó) (Kalkulátor megmondja)
3- Okmányiroda (Közben biztosítás) (kb 20.000 rendszám forgalmi törzskönyv)

Tehát összeségében kb 50.000 + Regadó az ár nameg a ráfordított idő. Amit utoljára zsebből csináltam az egy Burgmann 650 -es volt 2002-es az picit megszaladta már a 100.000-et de az 3 vagy 4 éve volt. Az én hondámat a kereskedő fizette de én csináltam az már bővel 100.000 fölött volt de az ugye 100 KW-nál több
hozott be mostansag vki motort EU-bol? ahhoz hogy magyar rendszam legyen rajta a papirmunka megvan 100bol ugye? regado kalkulatort neztem az lenne csak egy huszas, kulf muszaki van meg rajta 1 evig, 2nyelvu adasveteli van. a motor muszaki allapota jo, aug-ban kapott uj gumit, olajat. | válaszolok
Üdvözlet, sziasztok!

Ezt a Svájcból származó motort ezekkel a papírokkal forgalomba lehet-e helyezni?
A válaszokat előre köszönöm!
Rendben. Köszönöm
Két forgalmi kell!
Okvetlenül. Persze attól függ mikori évjárat.
Én is innen hoztam,azzal szívtam meg,hogy egy forgalmim volt először.
Ausztria
Milyen országból való?
Sziasztok!

Szeretnék venni egy külföldi papíros motort.
Megvan a külföldi forgalmija és egy kétnyelvű adásvételi.
Ez a két okmány elég a forgalomba helyezéshez?

Előre is köszönöm a választ!
Értem!
köszönöm!
Igen neked kell fizetned a teljesítmény adót, de csakis részarányosan, ami a forgalomba helyezés időpontjától számolnak.
Igen.
úgy tudom, hogy igen
Sziasztok! augusztusban vettem a motort olasz papírokkal. ha még idén forgalomba helyeztetem akkor a súlyadót idén én én fizetem?