Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nm. Motort akarsz behozni te is?
Köszi!!!
Ja értem.. hát ha csak ennyi,és a hivatal nem kéri-kérheti akkor nem foglalkozom a meglétével.
www.bazos.sk
www.bazos.cz

Itt hirdetik a legtöbben.
Háát. Ez egy 25kw-s bicikli,így nem kerülhet bele lista adat. Bár ez a pont biztos benne van a forgalmiban,de ha nem muszáj nem szívatnám saját magamat le.. :D
Angolul próbálunk kommunikálni,de elég nehezen megy még így is.. :D Nekem a legjobb lenne az,hogy megírjuk a papírt,kifizetem,elmegyek vele a hivatalba és kivonja egyből.
ebbe minden benne van,,az első vásárlótól az utolsó tulajig,,,,jó ha megvan,de nem kötelező!!!
Írnál oldalt ahol lehet keresgélni??
arról halvány lila fingom sincs micsoda. Ha a gép típust igazoló dokumentum akkor nem hiszem hogy szükség lenne rá. Az én robogómat is úgy forgalmizták le hogy a beírták azt típusnak amit találtak a rendszerben így lett a Leonardo 125 ST-m sima 125 mert ST nem volt a rendszerűkben. De a jelenlegi motorom sem volt egyszerű mivel az is hivatalosan Honda SC42 CB 1100 SF X11 Eleven. miután ezt bediktáltam a vizsgáztatónak annyit közölt hogy akkor döntsem már el hogy milyen motor ez. Ennyit a magyar hatóságról. Szerintem mindenféle papír nélkül le lehetne vizsgáztatni egy E osztályos Mercit is Zsigaként.
Ha nincs kivonatva,,,meg kell beszélni valahogy ,hogy küldje utánad postán a forgalmit+ a kivonásról az igazolást,,,
És ez a "typenschein" -típus bizonyítvány?
elvileg ennyi elég
Ha nincs forgalmi vagy törzskönyv (Lehet hogy az náluk nincs is mivel a törzskönyv az inkább csak magyar találmány) De ha ki van vonatva akkor kell hivatalos kivonási papír. Forgalmi az az alap.
Más elvileg nem kell.
Sziasztok! Kellene nekem információ. Cseheknél kinéztem egy motort,a fickóval már emailben próbálok egyeztetni.
Viszont a papírokkal nem vagyok tisztában.

-Két nyelvű adásvétli
-forgalmi
-Törzskönyv

Ennyi,vagy kell még valami?
Ja és idei évtől nincs a rendszámra érvényesítő matrica, csak a forgalmiba bejegyzés
bejelented műszaki vizsgára, majd a vizsgán kérsz egy típus azonos vázcserét. lefényképezik és bekérik a papirjait, kapsz műszakit de nem adnak matricát csak adatlapot amivel 15 napig közlekedhetsz, majd ocsmányiroda , leadod a papirjait a váznak és a motorodnak, új forgalmi törzskönyv. nekem eredetvizsgát nem kértek. csak tipus azonos vázat tudsz cserélni, a többihez engedély kell.
Mai napon motor forgalomba helyezve!
Végül oda jutottam, hogy egy forgalomba helyezős emberkesegítségét kértem (miután az NKH-nál kértem vizsgaidőpontot). Aki határozott hozzááláással és a 3 hivatalban ügyintézési ismerettséggel rendelkezik. Fél8-ra vittük a motort műszakira és fél11-kor a rendszám minden papírral a kezemben volt . A segítség összegét pedig elenyészőnek gondolom (10 darab ezres), a megtakarított idő és idegeskedés ellenében.
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani hogy ha vázat cserélek a motoron akkor annak papírozásának mi a menete!?

Eredetvizsga
Új forgalmi
Műszaki

A vázról minden papírom meg van még az adásvételi is akár visszamenőleg is.
Német papíros a váz!
A megyeszékhelyi okmányirodában ismerik az új olasz forgalomból kivonást úgyhogy ott simán forgalomba tudom helyezni.
Miért is vásároltam be jól?
Akkor jól bevásároltál...
Itthon vettem, grandemoto-s.
Ahhoz nagyon mélyre kell majd süllyedni, mert itt már azt is napi sikerként éli meg majd 2millió,hogy van mit aznap enni!
Egyébként te vetted kint személyesen, magánszemélytől vagy kereskedésből?
Amikor majd nem lesz mit vesztenie a többségnek, akkor a birkákból farkasok lesznek. Nem véletlenül vigyáznak vezetőink a kényes egyensúly megtartására
De csak az van amit megengedünk, mert ilyen birka és hülye nép mint a magyar nincs máshol a világon!