Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azok nem jobbkormányosak?

Amúgy gondold át,olyan oxidos,rozsdás csodákat nem láttam mint amik onnan kerültek elő.
1 napig vakartam egy készét bontott csavart mert szinte mind rozsdamentes de mind lerakódásokkal tele érkezett.
Ez az eriggy fotók alapján tényleg nagyon szép állapotban van. mondjuk 7000 Eurót biztos nem adnék én érte. Akkor inkább már ha van ennyi zseton a zsebembe akkor vennék egy fele ennyibe kerülő gépet és a fennmaradó összegért mindent megadnék neki amit csak kicsit is megkíván. De persze nem az én zsebemben vannak ezek a bankók és nem én döntök. De tényleg csoda szépen néz ki
Pont én is hasonló projectben vagyok, csak Angliából. Szép ez az R1

Ha már Anglia, van vkinek tapasztalata onnan motort behozatni? Beszéltem egy márkakereskedővel és ott állítólag nincs adásvételi, hanem amikor megkapták a pénzt kiállítanak egy papírt, hogy exportra megy a motor és már lehet is hozni.
http://suchen.mobile.de/fahrze...

Erről lenne szó. Műszaki 2017 ig van rajt azt írja. Mondjuk a rendszám nincs fenn de lehet mert kivonatták egy időre. De kétlem hogy le kellene adni a rendszámot mert kivonatta esetleg. Na de majd cimborám megmondja milyen ha megnézte. lehet élőbe kuka lesz ki tudja De remélem ott kinn nem tekergetnek km-órát mint itthon
A kivonatás nem ugyanaz mint nálunk,ott véglegesen vonják ki,neked vagy az eladónak kell leadni a rendszámot.
Ajánlom a TC audi rulettkerék cikkét.Ugyan autó de németországi,és szerintem ugyanaz a menete mint itthon.
Lényegi jóság hogy ha érvényes a műszakija a járműnek akkor nem kell egyedi forgalombahelyetzési itthon az NKH-nál,csak valami 8 rugó és a kinti műszaki lejártáig megkapja itthoni a műszakit.
Hogy motornál is ugyanez van e az azért kérdéses.
Majd mondják a többi okosok.Én lejárt műszakis olaszt raktam idén rendszámra.
Mondjuk jöhetne az a jó idő már most is akár :-)
Köszi szépen az infot Ha jó lesz a motor november elhozom aztán március körül lepapírozom, és jöhet a jó idő
A kétnyelvű adásvételi is elég kell hogy legyen. Bár az extra papírok sosem ártanak. Én eddig 4-et forgalmiztam eddig a Régi a forgalmi kétnyelű adásvételi és kivonásos papír trió mindig elég volt.
Köszi a válaszokat! Gondolom Németeknél is kivonatják télre a mocikat szóval valószínű amit hozok az is az lesz. Amúgy ha kereskedőtől veszek motort akkor kétnyelvű adásvételi és számla elég mert valahol azt írták. Infokat köszönöm
Ez így van. Nincs határnap. A külföldi felvásárlásból élő kereskedőknél is néha 1-2 évig áll a motor mielőtt nálunk újra forgalomba kerül. Az én motorom is 2 évet állt a kereskedőnél. A legtisztább az ha kivonatott gépet hozol külföldről akkor akármeddig állhat az udvarodban.
Gyuresz, nem határidős a papírozás.
A vagyonszerzésire értette Zoli. Ezekkel a papírokkal a felsorolásod szerint papírozhatod a gépet. Szevasz Bálint.
Mármint a papírozás része nem működik olyan módon ahogy írtam?
Nyár közepén még működött.
Most már kell plusszba vagyonszerzési is.
Sziasztok

Gyuresz46 kérdésén kívül még lenne nekem is egy kérdés.

2 éve papíroztam le egy olasz papíros motort, magyar kereskedőtől vettem, hivatalosan pedig az olasz tulajtól. Ez működik még? Azóta változott valami? Nem találtam rákeresve.
(forgalomból kivonási papír, forgalmi engedély és kétnyelvű adásvételi kell, más még mindig nem?)

Azon kívül: regadó, műszaki illetve egyedi forgalomba helyezés költségek, biztosításkötés, okmányiroda, talán vagyonszerzési illeték nem kellett anno.
Üdv!

Jövő hónapba hoznék magamnak egy motort Németországból és az érdekelne hogy lepapírozni ráérek e várni mondjuk tavaszig, vagy ennek is megvan kötve az ideje?

Köszi Előre is!!
Típusigazolás + Számla
papírmeló nélkül tudok
http://vipbusiness.hu/cegkatal...
heti rendszerességben járnak olaszba, hoznak motort is ha kell
Sziasztok! Tudnátok ajánlani valakit, aki vállalja motor behozatalát Olaszországból? ethanol@freemail.hu
Üdv!
Tudnátok esetleg segíteni, hogy olaszból -kereskedő által- behozott motor vásárlásakor milyen okmányokra van szükség a zavartalan hazai papírozáshoz?
Köszönöm előre is!
Sziasztok.
Lehet már volt feltéve ilyen kérdés, de pontosan az én helyzetemre illő választ nem találtam.
Ha külföldön veszek egy teljesen új motort szalonból, és azt legálisan akarom Magyarországon is használni, akkor mire lesz szükség ahhoz hogy részt vehessen a forgalomban?
Szeva Tadani95, ez így nem fog menni. Minimum egy egynyelvű (német) adásvételit még kaparjatok össze hozzá. Ha nem lopott a bringa, akkor menni fog. Ja, és ha menni fog: akkor már kapásból kétnyelvű legyen az adásvételi :-D
Szia, nagyjából igen.
Ha a vázat is akarod használni/eladni, akkor ahhoz kellenek a papírjai.
A blokk eladáshoz elég egy sima adásvételi úgy tudom.
Sziasztok, ha behozok EU-ból egy érvényes papírokkal rendelkező motort, de itthon nem akarom forgalomba helyezni (konkrétan alkatrésznek kellene) , akkor kell valamit papírozni? Vagy csak behozom, szétkapom, oszt jónapot?
Használtmotor importőrt keresek. (Anglia)

core1493@gmail.com