Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szavadon foglak majd! Mármint a túrázásra gondolok....

De addig megpróbálok megbírkózni (nem szó szerint!! egyesek kedvéért!) ezzel a nőellenes, oktatóval.
Ilyen emberrel még nem találkoztam....
Szia! Az én hugom is motorozik, ugyanebben a cipőben járt mint Te és nagyon ügyes már, kitartás és sok gyakorlás. Ne vegyék el a kedved a kezdeti kudarcok, ez sajnos a motorozással jár!
Nem kell elsietni!!!!! Ha Te nem érzed biztosnak magad még a robcsin se, ne siess!!!!!!
És erről írtam pár sorral lejjebb, hogy nem biztos, hogy "nagy" motorral kell kezdeni, hanem nagytestű robcsi, vagy 50-es motorkinézetű valami, esetleg 125-ös simo, Mz. ATTÓL MERT LESZ PAPÍR NEM KELL EGYBŐL A FELSŐ HATÁRT SÚROLNI!

Egyébkeént meg minek elsietni?????!!!!! Végülis mingyá itt a nyár, a motoros szezon már elindult...ráér a jogsi majd szeptember körül!!!
Na de komolyan! tényleg nem kell sietni, a lényeg a biztonság!!!!

Én drukkolok!!!!!!!! És majd gyere túrázni velünk (is).
Tegnap voltam először ilyen motoros oktatáson, és elképeszt dolgok vannak. Mivel még életemen nem vezettem semmit, az oktató felültetett egy "nem tudom milyen " robogóra (piros volt ez is ), hogy menjek vele. Elmondta mi micsoda, aztán nosza rajta...
Valahogyan csak sikerült, de szerintem katasztrófális voltam, valahogyan könnyebbenek képzeltem el ezt a dolgot.... Aztán egy óra múlve fel akart ültetni egy Suzuki 250-re, de erre már ÉN nem mertem felülni. Még a robogóval sem tudtam megbírkózni, és erre törjemmagamat darabokra...??? szerintetek az ilyen oktató normális???????
valamikor suli végéig nekem is meg lesz a rs 250esem és majd jövök én iiiiiiiiiiiiiiiiiis!
Az igaz, hogy oktatáson ráérez a motorra, meg a váltásra, de az közel sem jelenti azt, hogy magabiztosan tud motorozni!!!! Engem Suzuki GN250-esre ültettek rá gyakorlati oktatáson és úgy éreztem magam mint majom a köszörűkövön. Hiába motoroztam egy évet az 50-es RS-en, nem éreztem azt a szart. Aztán megkaptam az oktató fiának a 250-es Honda Jade-jét (olyan mint a Bandit). Na az már hasonlított a motorra!!!!
Szóval attól mert még lesz egy jogsi, nem biztos, hogy megvan minden tapasztalatod, főleg azért, mert amiken oktatnak KATASZTROFÁLIS!!!!!!!

Egyébként 8 éve kezdtem el szörfözni, de az utóbbi 3 évben vettem komolyan, akkor cseréltem le a cuccaimat komolyabbra. Azóta már megint lecseréltem egy jobbra. De még nagyon sokat kell tanulnom!!!!! Én a Velencei-tavon szoktam menni, nyáron ott vagyok egy kempingben. Sajnos ahol én vagyok mindig egyedül szoktam menni akármilyen szél is van. Ezért nem is nagyon tudok kitől tanulni...
Szerintem ha túráról beszélünk, nem a 50 km-t kéne menni. Igaz ezeken a motorokon nem leányálom a hosszútáv,de...
Lehetne visegrád+onnan még valamerre, ha még van kedvünk, Balaton felé elkanyarodni természetesen nem autpályán... Nem tudom kinek mi fér bele. Bőven elég egy napos mocizás. Kaja valahol, ejtőzés, merev távolbanézés aztán tovább valamerre.

Ha van ötlet írjátok!!!!!!!! Aztán majd kisül belőle valami!!!!!!!
Szerinted kb milyen hosszú túrát lenne jó összehozni és merre?
Egyébként surfölsz? Én egy-két éve kezdő szinten próbálkozok vele a Balcsin.

Kawagirl egyébként azt írta hogy nemsokára meg lesz a jogsija, szal gondolom jár valamilyen motoros suliba és az szerintem kezdő lépésnek megfelelő. Ott össze lehet törni következmény nélkül azokat a köpedék MZ-ket(boccs az MZ fanoktól de én tényleg rosszúl vagyok tőlük, szó szerint ).
Akkor izmos lesz a hangja!!!!!!

A 125-ös túrát pedig össze kell hozni!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kawagirl: vagy esetleg 50-es gyorsasági gépet vegyél!!! RS 50, Mito, Ns1... Speed kinézete van, 100-at megy és ahhoz, hogy megtanulj váltani, illetve hogy motororként felvedd a közlekedés ritmusát sztem megfelel. Vagy nagytestű robogó, de ott nincs váltási lehetőség! De valamivel stem is kell tapasztalatot szerezni!
Leginkább a középtartományon izmosít, végsebességben kb.+10 a Hondások szerint. A hangja viszont teljesen nyitott változatban már a rendszámtábla levevős kategória. Nagyon DURVAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! Mikor elöször hallottam nem akartam hinni a fülemnek.
HOGY A P.....BA TUD EKKORA HANGOT KIADNI EGY 125-ÖS? Ha nyáron tényleg megszervezünk egy 125-ös túrát akkor meghallgathatok mert ha minden jól megy(meg lesz a jogsim)akkor én is felrakatok egy csövet a kicsikémre.
Szia Kawagirl!
Ha még ennyire nincs tapasztalatod akkor azért jobb lenne menni pár kört róbogóval,simsonnal ,megtanulni a kuplung-gáz játékát, és csak utánna nagyobb mocival.
én 162 cm magas vagyok, 60 kg (kicsit fogynom kellene)
és életemben em vezettem még motort, csak ültem rajtuk.

Egyébként én is a sportmotorokat szeretem, ezeket az idomos szépségeket, főleg a Suzukit , a Hondát, és a Kawát.
Csak olyannehé találni egy olyan mocit, amijó lenne...
És dob teljesítménybe és hangba is?
Sajnos a kisebb ccm nemigazán csökkenti az árakat és kb. ugyanannyiba kerülnek mint egy 600-as vagy 1000-es gépre. De van választék bőven, Remus, Arrow, Akra, Leo Vince, Micron, Devil stb.
Mennyibe fáj egy ilyen tuningdob?
Ja, most jutott eszembe hogy a barátnőm is kb olyan magas(166) mint Te és neki simán leér mindkét lába.
Rakok fel pár képet a motorról. DE az az igazság hogy ezek már tuningolt darabok.
Hello Kawagirl,
Az ülésmagasság 776mm ami egyébként se magas de az ülés is elég keskeny ezért nem kell terpeszállni se. Nagyon király kezdőmotornak, nem lehet lefullasztani, könnyű vele minden és nálam a sebesség is nagyon rendben van, bár ehez hozzá kell tennem hogy kb 60 kg vagyok és ez lehet az oka hogy az enyém vidáman felszalad 140 fölé(eddig saját max. 147 km/h) és még nincs rajta a sportdob . Én totál kezdő vagyok, se simson se robogóm nem volt és elötte 1 métert se motoroztam ennek ellenére semmi para nem volt. A Yamahának az új 125-ös supermotoját is nézdd meg, az is 4ütemü és az is nagyon zsírul néz ki (Bár én sportmotor párti vagyok).
Szia!
A Honda.com-on,vagy hu-n bitos találsz róla ezt azt.A magassággal szerintem nem lesz problémád.Úgy is lehet csökkenteni a magasságot,de az nagyon sufni tuning megoldás.
Menj el egy márkakereskedésbe,ülj rá próbálgasd aztán dönts.
Honda CBR 125-ről holtalálok műszaki adatokat?
Ezt csak azért kérdezem, mert 162 cm magas vagyok, és az ülésmagasság érdekelne.
de hallottam olyat is hogy az ülésmagasságot lehet csökkenteni, ha a rúgóból levágatok egy darabot. Ez igaz?
Szia Kawagirl!
Egy 125-ös a legjobb választás,ha már van tapasztalatod kisebb kétkereküekkel(robogó,simson).Ha nincs az se baj,de akkor valami olyasmit nézegessél mint a 125-ös postásmotorok,vagy ilyet mint ez www.yamaha-motor.hu/products/motorcycles/125cc/ybr125.jsp
Ha a sportmotorok tetszenek akkor válaszd CBR 125-öt.
Ezek nem olyan erősek és nem kell hozzá nagy rutin, viszont az alapokra tökéletesek.
Szerintetek egy 125 ccm-es motor lehet kezdő motor??
ha minden jól megy, akkor nemsokára meglesz a jogsim :), és majd szeretnék egy aranyos kétkerekűt.
Szerintetek milyennel kellene kezdenem??
Most már szilárdságtan a neve. Nekem is az van, csak a statika vizsgám nem sikerült januárban.


Holnap megy valaki ki a Hringre?
Csá mindenkinek! Ez itt az első írásom! Segítséget szeretnék kérni! Most vettem egy Honda CRM 125-ös versenyendurót. Behozott motor! 50-esként szeretném használni. Mit kell tennem, mi kell hozzá, hogy a szerv ne kössön bele? Amit még tudni kell róla, hogy elég nagy darab, és kb. 28le!
Ha valaki tud, segítsen! KÖSZ!
olyan tantárgya van a bnőmnek is a bme-n.... mármint csak volt, most második félévben más van.
Mechanika, azon belül STATIKA!!!!!!

Szép lenne negyedszerre menni jogsi vizsgára!