Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A metroban kell venni ott csak 300ft a páncélos
2010 előtt minden aug20.-i héten tihanyban hédereltünk full nomád módban (még sátort se vittem)
Akkoriban még nem voltam újgazdag ktm tulaj szóval nagyon fapadosan nyomtuk
Én a metróban vettem mindig aro kaját tálcásan 120-130 pénzekért haver jobban teli volt neki futotta a drága globus cuccokra ami kb duplála volt(itt is látszik hogy szép lassan beérik a saját márkás beetetés)
Na szóval második kaja után már a metró cuccot ette mert közel sem volt annyira fos mint amit ő vett
Sajnos jó pár éve elbaszták a fasza kis vad környezetet és nem tudunk ott többé nomádkodni
tele vagy kis szemüveges csávó halradarral meg GPS-el mint kutya bolhával.
Nem is vagy Te fasz!
Kép lemaradt ami egyébként csak illusztráció
Mindíg el kell tudni dönteni, hogy a kaja-e a drága vagy az igény túl nagy
ha akarom szűkre veszem a bal sarokban látható gázfőzön tökéletesen lehet melegíteni a páncélost. Egy páncélos ára 400 ft körül van, ha napi 3-at megeszek belőlle 1,2 kg kaja+ kenyér akkor dugig vagyok Sok féle ízben van és elég jó ízűek ha hozzászámolsz 2x 2 liter üdiítőt vagy 8 doboz sört akkor az egész napi kajád kijön űdítővel számolva kb. 2000 ft/nap/fő sörel számolva kb. 3200 Ft/nap/fő ez így már mindjárt nem is hangzik túl soknak.
Persze én a horgászatot nyaralásnak veszem és ilyenkor nem sajnálom magamtól a prémium kajákat piákat, egy egy éttermezés is belefér alkalmanént, nyílván így már nem jön ki a fenti összeg, van, hogy az esti grillezéshez elhasznált faszén többe kerül
Hát azért otthon a paprikáskrumpli meg a csapvíz nincs 5 ezerbe
Amúgy 3napra a 15ezer már-már remete életmód a vízparton
10 éve egy 2 napos rallyra 70 ezrekért vásároltunk kaját 4-5 emberre és ott se volt nagy luxus...
Hát inikém, ha ilyen laposan számolkunk, hogy kaja pia ami otthon is elfogy
Nálam ez úgy indul, hogy minden évben kiváltom az éves engedélyt ahol tag vagyok(kocsér) ez 50 ezer + 12 ezer az a társadalmi munka amire nem megyek el
Az alapengedélyek 2-3 ezer fortint körül vannak Nos ebből a kb. 65 ezer ft-ból elmegyek egy évben erre a vízre kb. 3-szor (ez gyengébb matematikusoknak is több mint 20000 / alkalom meg legalább egy 1000 az oda vissza út
Aztán kiváltom a tiszatavi évest 28+ 4 ezerért gátengedélyel kb. 15 éjszakát voltam lent ez 1000 ft / parkolás aztán 3000 tavasszal lesólyázom a csónakot. egész évben ott parkoltatom 120000 -ért alkalmanként belelocsolok 20-60 liter 95-ös benzint( ez attól függ mennyit csónakázgatok) Minden alkalommal viszek egy tálca sört + gríllhúsokat pálinkát kenyeret egyéb ez kb. 10000 Ft/ alkalom valami etetőanyag vagy valami horgász faszságra elköltök 5000 Ft/ alkalom, vagy vízen kikötök vagy autóval megállok(állunk) étterembe zabálni (ezt általában én állom (6-12000 Ft/ alkalom) Lejutni a csónakig meg haza 240 km a kb. 9 literes fogyasztású tojotámmal ez kb. 8000 ft/ alkalom felsólyázni szezonvégén a csónakot 3000 ft. Karbantartási anyag 50-60 ezer forint amit vennem kell és ha valami fasszopó rendőr elkap és a bíróság el is ítél akkor még egy 120 csekk is kerül a karácsonyfa alá Öszintén szólva ini én össze se merem adni, ráadásul ebben még nincsenek benne a kecskéscsárdai kalandozások amikor csak egy éjszakára megyek(ünk) afrikai harcsázni idén kb. 3 szor voltam ez kb. 15 ezer forint + alkalom. Öszinténszolva amikor bojlizni jártam sem volt kevesebb, ott egy alkalom napijegyestűl üzemanyagostúl kajástúl piástúl tokkal-vonóval beleszaladt 60-80 ft-ba alkalmanként
pont ma hívtam fel az ügyvédemet Már rég a kezembe az ítélet, november 7-től jogerős Az van írva, hogy a 120 ropit fizessem be a jogerős itélet napjától számított 15 napon belül Már csak az nincs írva, hogy kinek, meg se csekk se semmi. Aszonta az ügyvéd, hogy ne aggódjak, majd jövőre küldik valamio gazdasági osztályról vagy honnan a búbánatból De ha véletlenül nem küldenék le is ülhetem ha akarom
Kemény meló a pergetés baszod!!!
Szegény Pipi!!! Lehet holnapra törli magát innen!!
Na jóóóóó! De a hat nap horgászatot ne keverjed össze a kuvázással!! A jó kurvát 5 perc alatt televágod gecivel (pontosabban a gumit). Az 6×5 perc=30perc!!! Az nem 6 nap. Televágás után meg egyből azon gondolkodnál, hogyan jussál le a haverok után a Balcsira!!! Nemdebááár? ? ?
Ja,ja nem a százhuszba,hanem a belibe
értettemén aztat

Pergetésre tervezek ráállni jövőre egy kis feederrel megtűzdelve néha.
Mondjuk belenéztem a fogási naplóba a minap...... voltam kemény 6 napot az éven, na jó kb 2 nem lett beírva. siralmas.
Ha sikerül havi 1x elmennii vhová dobálgatni az már jó lesz nekem is.10-12 alkalom.
simán csak sajnálom érte a pénzt......
Álmodozik....
Szerintem a pia benne volt. Mármint a Pipiben.
A Pipiéhez képest jó az évi költségvetésed,mert neki egy alkalom került 120-ba úgy, hogy ebben nem volt benne,se a kaja,se a pia,se az útiköltség,csak a csekk.
amúgy egy 3 napos erdélyi offroad szállással kajával útiköltséggel semmivel sem kerül többe mint egy 3 napos peca túra a vízparton alvással(igaz 10x annyi piálással)
egyedül az eszközállomány olcsóbb a pecánál egy átlag embernél, a fanatikusaknál már lehet ez sem igaz
a rendszeresség a fontos
minden második páros hónapban összehozok egyet
Jövőre 10-12 nap? Akkor te sem viszed túlzásba a szexet.
Utálom a pörköltet a rántotthusi a kedvenc
Inkább tanulságos a dolog hogy el lehetett volna b......ni máshogy is
Bár jövőre meg van célozva a 10-12nap
Érteni érteni, de folyton azt szajkózod, hogy egy jobb pörkölt nokedlival is jobban esik neked , mint a szex
Akkó most mi van? Mégiscsak kurvákra akarod költeni?
Alap Engedély 7200
Területi engedély 2x4500
Útiköltség 2x 5000
Kaja pia 2x15000
Fogyó cuccok 2x5000
Eddig kb 65ezer a 6napra
Nem számolhatom bele konkétan az idei évbe az új botokat meg a többi cuccot mert az nem csak idén kell de az is szűk 100 pénz plusz még kelleni fog pár kacat (fotel meg társai) csak vettem inkább egy telefont helyette
Szóval idén több mint 150 ezer elment a 6 napi pecára.... jövőre már nem lesz ennyi max 100
Kurvák meg 10-15 pénz... legalább 10 alkalom lett volna a 6 pecás nap helyett
Érteni?
? ezt akkó most fordícsd le magyarra a qrvákqt értem a többinél nem látom az összefüggést
Összesítettem a horgászós napjaim aztán egy szép kerek 6-os szám jött ki....
Lehet inkább kurvákra kellene költeni az talán még olcsóbb is lenne....