Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

2013-ban még a fiam születése előtt mondom kiteszek magamért az asszonyt elviszem hajdúszoboszlóra egy hosszúhétvégére
Na ott löttem ezt az éttermükbe Szerintem Ők sem elégedettek pedig ez már 3 éve volt
kevesebb a pénz a zsebetekbe????
Hát akkor barátom te nem az MTV1-et nézed
Ott most emelték a minimál bért

Épp számolgattam, mennyit emeljek az alkalmazottaimnak jövőre Így kiszámoltam, hogy a garantált minimálbér az mennyi nettó óránként 2017-ben 520 forintra jött ki óránként Na ha ennyit adnék az alkalmazottaimnak nem otthagynának, hanem éhenhalnának.
Ettől függetlenül akkor is muszáj emelnem a béreket
A kormány média meg is nyugtatott, hogy lesz miből a vállalkozóknak a bérfejlesztésre Csökkentik a járulékokat szochót ilyesmit. Azt persze nem reklámozzák, hogy a garantált MB miatt mégicsak többet kell befizetni a vállalkozónak állambácsi zsebébe 10-12 E ft-al koponyánként
Tehát ez úgy néz ki, hogy többet is adok a munkavállalónak, meg többbet is fizetek be utánna a vállalkozó barát kormányunknak és ezt úgy propagálják, hogy milyen jót tettek velünk
Temeg bazmeg jössz ide panaszkodni, hogy egyre kevesebb a pénzed???
Na elmész ám te a tudod, hogy hova
én minden évben mászkálok erdélyben, ott se az igazi már, egyre éhesebbek a népek
4-5 éve még mi adtunk több pénzt a házigazdának amikor olyan összeget mondott hogy csak pislogtunk(valami 30 lej volt a szállás vacsorával-reggelivel) most meg a legpuritánabb helyeken is 50-60 lej az alap a boltokban az árak kb ugyanazok, az éttermek is (leves+mics 45-50 lej)
"...Majd bolond lesz a külföldi oda menni(strandbelépő,parkolási díj,lehúzós éttermek)mikor ugyanannyiért a tengerpartra is mehet és nem fagy le a pöcse a hideg vízben..."

Meg Ininek is: "...a középréteg aki az ilyen helyeken tombolt nyaranta az már kissé elszegényedett ezáltal ritkábban megy persze ez magával vonja az árak emelését, így még kevesebbet tud menni oda, aztán az árak ismét nőnek és így tovább......."

Így igaz, a pénz egyre kevesebb a mi zsebünkben, ha viszont mégis rászánjuk magunkat egy kis nyaralásra (sajnos már csak 2-3 évenként, sűrűbben nem megy) akkor nem a Nagy Magyar lehúzós semmiért akarunk fizetni, hanem valami szebbért, jobbért, még nem látottért. Mi személy szerint a nejemmel Erdélybe járunk rendszeresen a Balaton meg a Tisza-tó helyett, mert olcsóbb, több mindent látunk, kedvesebbek az emberek - egyszerűen jobban érezzük magunkat ott. (Nyugat-Európai útra nem telik, soha nem is voltunk a volt KGST-országokon kívül nyaralni.)
Változás: Igen sokat változott a világ. A természetesség és a természet valamiért nem menő manapság. Izlésficamos wellnes az új hullám 26 medencével ami pezseg, forog, hullámzik, csobog sókamra, meg szaUNA EZ KELL A MAGYARNAK meg wifi az anyja picsájába is, hogy azt a szájbab@szott telefont nyomkurászni lehessen mert a féjszbuk az fontosabb mindennél. Lehetne ám ilyen welnes-központokat építeni a tó köré is azt mennének rá az emberek mint dög légy a szarra. Akkor már csak bérelne egy csónakot is kirándulni egyet a tavon a családdal. Aztán aki ott nagyaral az ott költ pénzt Van egy-két ilyen szálloda azért, de például amikor tavaly a bátyámék bekértek egy hétre árajánlatot két 14 év alatti gyerekükre meg magukra 750 000 ft-os árajánlatot írt vissza egy 4 csillagos Balennum szálloda Gyerekek ezt így nem lehet
Úgy voltak, hogy inkább hozzátszenek még néhány forintot azt tipliztek külföldre 10 napra

Fiatalság: A fiatalság meg külön állatfaj lett ma már A teknikai fejlődés teljesen kificomította az embereket a valódi értékekből, mint például a természeti értékek is. Valamelyik reklám ami most fut valamelyik rádión éppen mondja is, hogy régen az volt a gyereknek a büntetés, ha bezárták a szobába most meg az a bünti, ha kizárják őket onnan
Aztán, hogy a fiatalok(fiúk) már nem is szekszelnek nem is csodálkozom. Fontosabb nekik a níd for szpíd legújjabb epizódja vagy a tekken vagy a kal of duti Majd lassan divatba jön az a vastag 3d szemüveg ami monitor is egyben azt még jobban elvágják magukat a valódi világtól és felépítenek maguknak egy virtuálisat.(hozzáteszem ez a folyamat már régóta tart ) Nos ezek a game-erek ne a cerkájukat hegyezik hanem kenik a fikát az entergombon A korosztályuk 15-25 éves nőegyedeit meg nincs aki megb@ssza
régen mit össze kellett énekelgetni egy lánynak egy kis "történésért" most meg a lányok kénytelenek nyomulni ha akarnak egy kis keménységet a combjaik közé
A 40-45 éves elvált cimboráimnak 19-22 éves csajaik vannak Kedvükre válogathatnak nyílván nem a kétgyermekes leharcolt saját korosztályt választják.

Balaton: Nagyon régen ha nyaralgattunk balatonnál mindíg lementünk pecázni. Volt, hogy egy álló héten keresztül jártunk le minden engedély nélkül, halőrrel még csak egészen véletlenül sem találkoztunk. Azt nem állítom, hogy ez így jó volt de régen ez így volt
azt nem vették észre hogy a világ kurva sokat változott az elmúlt 10 évben
pl
a középréteg aki az ilyen helyeken tombolt nyaranta az már kissé elszegényedett ezáltal ritkábban megy persze ez magával vonja az árak emelését, így még kevesebbet tud menni oda, aztán az árak ismét nőnek és így tovább.......
akinek meg bejött az élet ismét nem oda fog menni mert a tenger meg a sivatag a nyerő szóval 2 szék közé ültek ezek a vízparti népek
a másik meg hogy free wifi nélkül manapság semmi sem fog működni (balatonon van valami ilyesmi először az oldaluk jön be utána mehet a net) a fiatalság inkább a gépet-telefont nyomja mintsem fürdözzön valami kinti vízben, az esti bulikat meg a nyuggerek fúrják meg mert állítólag zajosak......
a fesztiválok mennek még több-kevesebb sikerrel de ott is olyan telítődés van hogy lassan a java megdöglik mert nem esz vásárlőképes kereslet
igazándiból most már erre nem is igen lesz megoldás, most már a lejtőn vannak ezek a dolgok ott meg nincs megállás, vagy ha igen az elég fájdalmas
amúgy a kurvák is panaszkodnak hogy kevesebb a meló mint 5-10 éve a 30+ korosztály még csak-csak eljárogat de a fiatalok között alig van aki eljár ilyen helyekre szerintem 20 év múlva itt keleten kb kihal ez a szakma
aztán ha már a kurvaság se üzlet ott már nagy a baj

amúgy amikor 70 ezer volt a nettóm akkor a balatonon 500 volt a horgászjegy(2000 felé) most 120 a nettóm és 4500 a jegy és feszt baszakodnak ott is a halőrök
régen jött egy öreg a babettával nyomott egy pecsétet aztán ment is el
pl ezt a behúzásos baszogatást se értem amikor lehet csónakból stégról pecázni 1500 méterig.......
Én Poroszlón voltam párszor....Az ökocentrum az jó,de az is tele van fölösleges konferenciatermekkel. Vettem is egy jó vidrás pólót Ezzel támogattam a komplexumot
Amúgy a Balaton is halálra van ítélve... Országunk "vezetői" értik,hogyan lehet ellehetetleníteni bármit...
Majd bolond lesz a külföldi oda menni(strandbelépő,parkolási díj,lehúzós éttermek)mikor ugyanannyiért a tengerpartra is mehet és nem fagy le a pöcse a hideg vízben
Itt most nem gondolnám, hogy ez a probléma gyökere
A beruházó kiatlálta, hogy ez jó lesz, menet közben meg azt látta nincs is ember aki üzemeltetné mert nem volna kinek
20-25 évvel ezelőtt amikor lent voltam szalókon úgy kellett utat törni magunknak a tömegben Ahhoz, hogy a strandon egy ember bele tudjon menni kettőnek kellett kijönni hozzá A szállók és a sátras kepingek roskadásig voltak A disco cirkus maximus nevezetű faház diszkóban még a plafonról is az emberek lógtak Most már az épűletnek is hűlt helye van Jó ha csónakból láttam arra 50 fürdőzött hétvégén
Tiszafüred, örvényes, szőllős környékén még van valami élet de kizárólag hétvégén hétköznap a kikötőőrök és üres csónakok a parthoz kötve
Sarud és poroszlót nem tudom mert arra nem jártam csak tavasszal de ott is mitől lenne más a helyzet? attól az egy ökocentrumtól és tanösvénytől nem hiszem
pedig közelebb van mint a balcsi
berúgni itt is lehet (persze kizárólag parton, talán azért még nem visznek el ) mást már nem igen
Szép lassan elkezdték a régi öregek(20-30 éves ottani horgászmúltal) elhordogatni a csónakjukat másfelé. ez nem kizárólag az oktalan baszogatásból fakad, persze közrejátszik az is. 3-4 éve nem fogtak értékelhető halat rajta. Akárhányszor lent voltam mindíg csak a panasz áradat. Nem jön a ponty a csuka a harcsa a szeszonjában a süllő.
A halőrök állandóan ellenőriznek még a halászatot is betíltották akkor hol a hal? Ja kizárólag a hálóval halat lopót nem akarják tudni megfogni vajon miért???
Egy,a sok jellemző magyar átgondolt döntésekből... Jó kis beruházás volt.... Gondolom az ötödik alvállalkozó még kis sincs fizetve....
Ez a tisza tó fura
Voltam már ezer felé lazulni pár napokat akár 200km távra is de ez a tisza tó valahogy lemaradt a listáról, igazándiból meg se fordult a gondolat a fejembe hogy oda menjek
Na ezt még utoljára azt mára kikeseregtem magam
Amíg a gátat nem zárták le az autósok előtt minden, alkalommal a kikötő felé tartva pl. a videón szereplő üzletsor mellett jöttem el. A film tanúsága szerint belűlről be sem fejeződött(gondolom nem volt értelme) mindössze egy vendéglátó egység működhetett benne bizonytalan ideig. De ha a srácok hamarabb bekapcsolták volna a go-prot akkor onnan nem túl messzire filmezhettek vona egy szállodát is ami soha nem készült el
http://youtu.be/m6iu1iXdCBc
Nem akarok túl nagy sok számot leírni, de az ottani környékbeli elszegényedéshez mérten egy hajótulajdonos szezononként legalább egy ottani pupuc fél évi bérét hagya ott tárolásra, erre-arra. Ezek a pénzek abba a kistérségbe, a tisza tó régióba csapódnak le. kb. 15 kikötő 2-3 ezer helyel számolva ez jelentős bevétel a térségnek Most még roskadásig vannak a kikötők csónakkal annak ellenére, hogy népet alig látok a vízen. Eljön az az idő is (szerintem nem is túl soká) amikor a kikötők is elkezdenek ürülni kifelé. az ottani vezetés hozzáállása mindent meg is tesz ennek érdekében
a kibaszott nagy rekultivációs tervek csak papíron, tanulmányokban léteznek a tó fennállása óta(kb. 45 év) semmi érdemi beruházáson nem esett át néhány dologtól eltekintve(poroszlói ökocentrum, tanösvény, meg sok év könyörgésre a gát lebetonozása körbe, amit most a horgászok elől meg le is zártak
Az üres stadionok helyett ide lehetne beletenni egy-két ezer mrd-t 5-6 év alatt ez legalább vissza is tudná forgatni a befektetett financiális"energiát"
Körbejártam az egész tavat elszomorítóan lepusztult az összes környékbeli település Komplett üdülőöveeztek elkezdve és befejezetlenül elhagyatva az enyészetnek, szállodák amiknek csak a fala épült meg soha nem fejezték be, üzletsorok amikben soha nem volt árus sorolhatná még. Meg a szezon közepén a végeláthatatlan tömeg helyett az a néhány lézengő ember Na ezt a maradékot akarják még a törvénynek erejével elsikasztani a környékről. Persze lehet ez tudatos
Majd jön mészáros papa a jóságos megveszi bagóért az egészet aszt állami pénzből felvirágoztatja Manapság így csinálják Szerintem jövőhéttől az echo tv is jön full hd-n
Nem vagyok szakértő Meg kell nézni mit ír a törvény vagy meg kell kérdezni az nkh-t
A 10 ló feletti motor vizsgaköteles és használatához jogosítvány szükségeltetik. Ha egy kenura felrax egy 4,8 literes 240 hp-s mercuraisert akkor a kenura is vizsga kell hajólevéllel, lajstromszámmal. kishajó vezető engedélyel 20 méter hajóhosszig vezethecc. 7,5 méter felett kötelező kirakni a nemzeti színű lobogót is
Ezen a kajűtös témán valószínűleg néhány éve módosíthattak valamit, eddig ha 10 le alatti motorral hajtottad ugyanaz vonatkozott rá mintha egy sima ladikra. Most kajütös hajójér buzernyáskodás van De lehet csak a tiszatavon Ott már mindenért buzernyáskodás van. az egész 127 négyzetkilóméter szolgálatát 8 db vizírendőr végzi nos ebből ténylegesen ha talán kint vannak 4-en a másik négy meg valószínű csak firkász lehet. Legalábbis ettől több személyt nem láttam a vízen. ezek tök azt hiszik, hogy az a dolguk, hogy rommá basztassák a békés népet. Eddig akárhányszor kint láttam a rendőrcsónakot kizárólag azért volt kint, hogy igazoltason és büntessen. Nem csak engem mindenki mást is. a SZOLGÁLUNK ÉS VÉDÜNK SZOLGENT NEM SAJÁTÍTOTTÁK EL Szépen végigvonulnak egy szakaszon minden álló és közlekedőhöz odamennek és baszogatják Őket a semmiért. Ugyanezt teszik a halőrök és a HNP-sek is Persze ellenőrizni kell de nem összekeverni a szívódással és az oktalan baszogatással
előbb utóbb majd elérik azt, hogy szépen elkezdenek összecsomagolni az emberek azt odébbálnak egy tiszaszakasszal vagy átálnak egy másik folyóra, ahol a fizető vendég az vendég aki pénzt hoz, nem notórius bünöző. Bár a rendőrt és a Hnp-t különösebben nem hatja meg, Ők akkor is megkapják azt a gyalázatos fizetésüket, ha egyetlen ember sincs a tiszatón, sőt leeht örülnek is neki, nem csak 7 óra semmit tevéssel telhet a szolgálat utánna, hanem 8-al. Egyedül a halőröknek nem lesz munkája az meg elmegy vizirendőrnek vagy hnp-snek
Akkor nem lesz hajóm....
Mondjuk jogsi sincs rá mert lusta voltam csinálni amíg a mahartnál voltam bérbe
Tehát egyetlen kritérium, hogy 7 méternél ne legyen hosszabb?
Ha olyan "ladikot" építenék ami lakókajütös, de csak 10LE-s motor hajtja, azzal jogom lenne hajókázni hajólevél és jogsi nélkül is?
Hajólevélnek hívják Ez a hajók "forgalmi engedélye"
elég komoly vizsga van rá. (nem szem becsukós") A hajótestet és a csónak motort össze kell vizsgáztatni, különben nem lehet használni
Kapsz, hozzá egy lajstromszámot (ez a hajó"forgalmi rendszáma" Kb. 15 féle kötelező tartozéknak kell lennie, a poroltótól a csáklyán át a 3 horgonyig különböző(meghatározott méretben meghatározott kötél vastagság és hosszúság ecetera Ahány személyesre vizsgáztatod a testet annyi mentőmellény kötelező a csónakba(vizsgán bemutatni őket és, hogy érvényesek
A hajózási hatóság csak pesten van országosan és elég fafejű társaság Ha nincs róla semmi papír lehet felejtő az egész. Elég körbe kell érdeklődni a témát mert nincs kizárva, hogy elhajtanak a halál f@szára. Hívd fel őket majd elmondják mi a teendő. Adásvételit csak ügyvéddel vagy közjegyzővel köthetsz minimum 30 000 az átírás asszem + 36 Na most hajóról beszélünk mert az enyém azért nem ladik kategória
Ha csak egy fos ladikot akarsz meg rá valami vetyerok szart (asszem)10 lóerőig az égegyb@szta világon semmi nem kell rá Se papír se jogosítvány
Arra minden kell...Eredetiség vizsga,zöldkártya,téli gumi....
arra a motoros ladikodra kell valami műszaki? vagy forgalmi vagy mi az eljárás? mint a gépjárműveknél?
lenne felénk egy hajótest kissé rozsdás állapotban ami nem is lenne gáz, de semmi papír nincs róla
nem lennék ott amikor a sebész kiszedi
na az majd csak fog
ez is fájhatott.......
Pedig régen fasza volt
Mostanában nem nagyon eszek ilyeneket se felvágottat mert valami tartósítószert nem bír a szervezetem
azt az arósat még a kutya se ette nálunk
szerintem ez a név nem jött be se kajában se autóban