Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

http://sokszinuvidek.24.hu/ele... ezek is vissza engedték !
Big Like, tesó!
Jó sztori gratula
Van azokon motor is
Amúgy ahogy nézem tudnak haladni széllel szembe is, biztos van tanfolyam ahol elárulják a titkot
Régebben dolgoztam a mahartnál bérmunkában ott ki tudtam volna puncsolni egy ilyen tanfolyamot ingyen, csak akkor se voltam gazdagabb szóval már tudtam hogy sosem lesz engedéy köteles hajóm
Most olvasom ezt a szösszeneted azt írod, hogy a vitorlással bárhová el lehet jutni. Hát nem tudom a víz közepén magamra hagynának egy ilyen vitorlással én hová jutnék Jó nem sülne el belőlle az biztos. Egyszer álltam szőrfön azzal addig haladtam amíg a szél egy irányba fújt majd onnan mentettek
Bár a kék szalagon sem mindenki oda jut el ahová szeretne, pedig érzéseim szerint ott rutinosabb vitorlázók vannak mint én valaha is lehetnék
Ilyet is kell
Akkor köszi, de most már szeretnék én is gratulálni neked Dzsimikém őszibe kapd ki a tórekordot, nem olyan nagy víz az a balaton
Azért a gratulációmhoz elköhinthettél volna egy Köszönömöt!
Hülyeségen vitáztok,ezer millió dolog befolyásolhatja a nagy hal fogás esélyeit.Kategórikusan nem lehet kijelenteni hogy kell-e hozzá sok pénz vagy sem,jobban mondva van amihez pénz kell,van amihez nem.Balatoni példa: ki tud nagy süllőket fogni? Partról esélyed szinte nulla ha van lóvéd, ha nincs.Lehet csónakod amihez ugye nem kell sok lé ,de nem mindegy hogy hova van telepítve,ha nincs a közelben,se tartás,se törés,se kövezés baszhatod.Ennél nagyobb eséllyel rendelkeznek azok ,akiknek van csónak,és az ott van ahol könnyen elérhető tartások vannak.Harmadik varia ha van egy vitorlásod egy millás radarral amivel ugye bárhova eljuthatsz,és akár egész éjszakákat kint tudsz tölteni a vizen.Röviden összefoglalva ha az én csónakom,a fonyódi árok,vagy a tihanyi kút közelében lenne csóróként is fogdosnám a nagy tüskéshátuakat,de mivel nem ott van, be kellene szereznem egy vitorlást hogy ez elérhető legyen számomra,amihez ugye nem kis lovettára lenne szükségem. A ponytynál már kicsit más a helyzet,partról nagyokat fogni,behúzás,plusz nagy mennyiségű kaja.Kis mennyiséggel lófaszt se érsz el nyiltvizen.Az 1 kiló bojlit kb fél óra alatt felzabálják a fehérhalak,aztán szevasz.Ehhez ugye pénz kell,és rohadt sok idő.Következő lehetőség a csónakos nádi pontyozás.ami sokkal költségkímélőbb,lényege a rendszeres etetés,kukorica alap és minimális bojli.Én soha nem voltam oda a nagy pontyokért,jobban mondva,nem áldoztam rájuk annyi idő mint amennyi a megfogásukhoz szükséges,pedig mindig meg volt rá a lehetőségem.Három max négy óránál többet nem vagyok hajlandó ücsörögni a nádban egy mohás hátúért,nem kellene semmi mást ,csinálni csak felbaszni egy 35-ös bojlit,és várni és várni.
A Balaton speciális pálya, erősen lerabolt víz, kevés hal, nagy vízterület. Itt hatványozottan drága a nagy hal fogása, mint a malacokat, úgy kell etetni őket heteken át. A ragadozó az más, azokat megtalálom partközelben.
Ezt a fórumot csak most veszem észre? Szevasztok pecások!
Én el tudnálak olyan vízre vinni amit valamennyire ismerek zárojelbe téve Most meg merem azt kockáztatni, hogy két nap alatt 1 kg bojlval több nagytestű pontyot fognék rajta, ha te minden nap egy billencs bojlit beszórnál akkor is. Napi fél egy kilónál nem is igen szoktam elszórogatni ezekből a drága golyókból
Ha tudom mikor mivel és hova akkor nem a mennyiség nyer sőt rövidtávon a károdra lesz
Volt amikor szembe a szlovákok tejesláda szám szórták a bojlit Mondom bazmeg mi lesz ebből Hát az lett kb. amit sejtettem Magukra húzták a barmok az 5-8 kg-os pontyokat 3 napig nem is szabadultak tőlük én meg jókat röhögtem amikor ők félóránként anyáztak
lehetnél csak sóher vagy és lusta meg inkább megiszod mint beszórod a vízbe
én azt látom ha több a pénz több a nagy hal
kivétel meg a maradék 10%
mert ha pl a balatonban esténként beszórok 10 kiló bojlit megjön a nagyobb hal ha csak 1 kekszesvödör kukoricát akkor jó esetben pár keszeg
ez mellé még kell az a kis szerencse, meg annyi tudás hogy amikor 43 fok van akkor nem horgázunk 30 centis vízben.......

persze vannak napok amikor szórhatod kamionszám is mert épp szarul fúj a szél és egy hal sincs ott, de egy hetes intervallumban a 10 kiló bojli többet hoz mint az egy marék kukorica
igen ini valóban semmi sincs ingyen de ez már csak egy ilyen szemét világ a te elméletetbe bele lehet magyarázni mindent Az sincs ingyen amikor hülyeségeket írogatsz, mert ezért minimum egy netet fent kell tartani, meg áramdíjat kell fizetni Nos nincs ingyen a csónak sem valóban. lehet venni több millás pompa csónakot, meg lehet venni 20 ezer forintért egy merev müanyag csónakot amit a tetősínre felbigyesztesz aszt lehet menni keresgélni a legjobbnak hitt helyeket. Minden nézőpont kérdése, De az elmondotaid alapján az is drága ha kimégy horgászni mert dolgozhattál is volna helyette Ezzel nehéz lenne vitatkoznom, mint ahogy a bakos komám mondta a diszkós korszakunkba amikor csábÍtottuk bulizni. - Azért nem megyek el veletek bulizni, mert az este biztos elköltenék 10 000 ft-ot . Azt a pénzt ugyanannyi idő alatt inkább megkeresem Akkor az már 20000 nem?
az előző írásaimban azt szerettem volna bizonygatni, hogy nem az a legjobb horgász akinek a legtöbb pénze van Helyismeretet, tapasztalatot, tudást nem lehet PÉNZEN megvenni Időt kell rá szakítani és hosszasan értékelni kell az eredményeket. Az is eredmény ha nem fox semmit (tapasztalat szerzés) Persze akkor jön a te elméleted, hogy az is gazdag aki sokat el tud járni horgászni. Igen mert az idő pénz Esetleg azok akik a létező összes szabadidejüket ennek a hobbyjuknak tudják szentelni nem feltétlen gazdag emberek ám. Biztos, hogy vagyont érő halradarral, stb. mai korszerű technikával lehet könnyebben nagy halat fogni, mert ad egy bizonyosfokú segítséget De azt a véleményedet nem tudom osztani, hogy nagyhal egyenlő nagy pénzű ember mert ez egyszerűen nem igaz ( Ilyen alapon a világ legjobb horgásza is lehetnék )
a csónak sincs ingyen.........szóval pénz kell hozzá
azt szállítani-tárolni is kell, az sincs ingyen
stbstbstb
aki meg sokat ül a parton-csónakban az sincs ingyen, mert vagy nyugdíjas vagy annyi pénzt keres hogy tud sok napot csónakázni
szóval ismét az van hogy pénz kérdés minden
persze ki lehet menni a dvcs-re robogóval 2 üvegbottal is egy kekszes vödör kukoricával és lehet halat fogni de én a nagy halakról beszéltem
pl amikor sokat pecáztam azon a tavon ahonnét a harcsa kijött( 20éve még az idióta harcsás betelepítéses dolog előtt) tudtam hová kell dobálni hogy jöjjön a hal, mert máshol jött tavasszal máshol amikor meleg volt stbstb, de igazán nagy hal nem volt 50centis ponty volt a maximum
még egy kis pénzes adalék
pl 3 házzal arrébb van egy csávó annyi peca kacatja van hogy nekem ha ezer évig élnék akkor se lenne a fele se, teli van pénzzel elég jól, nem érdekli hogy 15 kiló bojlit etet be egy hétvégén vagy 50 kilót, és többnyire fog nagyobb halakat is
én a nyomába se érhetnék a kekszes vödör kukoricával, max a 10% szerencsébe bízhatok......
Egyrészt elvonatkoztatsz a csónak lehetőségétől Nem mindenki partról dobálózik ám a MÁSIK 2 marék kukoricával pont olyan jó halakat lehet fogni mint egy vagonyival.
Már csak az a nem mindegy hová szórod azt a két marék kukoricát Ez meg a rutin meg az évek Ezt meg nem kapod meg pénzért sem csak ha rászánod az időt és magad tapasztalod Azt akarom ezzel írni, hogy a helyismeret sokkal töbet számít bármilyen minőségű, mennyiségű csalinál, bármilyen profi horgászfelszerelésnél.
Pont ezért nem fogok én lószart sem a tározón maximum csak szerencséből. Egyszer-egyszer belenyúl az ember és annak a sikereit lovagolja míg tudja Vannak ott olyan figurág 30+ éves rutinnal, hogy a leg sivárabb, leg haltalanabb időszakban is tudja honnan kell megfogni a 10 feletti pontyát és meg is fogja Ezek az emberek nem apellának a szerencsére Szerintem nem is tudják mia az Ezekről az emberekkről mondják, hogy "értik a vizet"
Tározón 20 év múlva gyenge kezdő lehetek, ha szezononként le tudok járni 5-6 alkalommal
választotta a tököm de mindenki úgy horgászik ott ebben az időszakban, nem akartam kilógni a sorból Egyébként is az esélytelenek teljes nyugalmával kezdtem neki Nem gondoltam, hogy így bárki is tud halat fogni Semmi bizodalmam nem volt az egészhez csak vegyülni akartam és ismerkedni
Leírhattad volna egy kicsit részletesebben is Mégeccer nagy gratula életed halához! A módszert illetően homályosíts már fel,ha ezt nem pergetésnek nevezik akkor mi a tököm? Nem drop shot,nem mártogatás,nem trolling,de nem is pergetés akkor mi a szar? Gumihalas emelgetés? Amúgy mindig azt mondogattad, nem a Te műfajod az a fajta peca ami közben nem lehet,sörözni,grillezni,meg dögleni a kemping székben a parton Örülök hogy megváltozott a horgászathoz való hozzáállásod,és felhagytál,azzal az undorító,lusta embereknek való,nulla sportértékű bojlizással,és ezt a gyönyörű,de dolgos gumihalas emelgetéses módszert választottad
Etetés nincs ingyen, aki 2 marék kukoricát szór az ritkán fog nagy hakat
Meg kell nézni mennyit etetnek egy balatoni pontyozó kupán.
Matula bácsi az másik eset aki heti 7 napot folyamatosan pecázik ott már van ismeret a 10% mellé megy némi rutin is
De biztos vagyok hogy egy "sztárhorgász" pénzt nem kímélve pár nap alatt fogna bárhol nagy halat nem is egyet
Plusz azért egy balaton üvegbottal nem tudsz olyan helyekre bedobálni ahová egy faszább 4méteressel meg egy buzi nagy orsóval eldobsz lazán
régi képek 2011 a kukoricás haresz
Áh így érthető Néhány hektáros kutya huggyozóba semmi keresni való harcsának Ez tény. Nekünk is a 2 hektáros egyesületi vízben elszaporodtak rohadtúl a harcsák, azt is vinni kellet aki fogta ha kell, ha nem. Több 10 és 20 közötti harcsát fogtak a rekorder egy 40 kg-os lett ( Bár magam részéről a 40-est én elszállítottam volna a 20 km-erre csordogálló tiszába) Kukoricával még én is 2 harcsát is fogtam benne Most már azért erőssen lecsökkent a létszámuk
Ezt a pénzed van nagy halad van dumát mondjuk nem teljesen értem? Ha csoró lennék nem foghatnék nagy halat?
Én látom a tiszán az öreg matulabácsikat viharmotorral, velencebottal igen jó halakat fogni Szerintem ez ott nem a pénzről szól inkább a több évtizedes tapasztalatról, gyakori kijárásról, etetésről szól. Az igaz, hogy pénzért lehet jó felszereléseket venni, amivel kényelmesebbé és könyebbé teheted a horgászatodat, de pénzért észt és tapasztalatot nem kap az ember Olyan ez, hogy a trabant is autó(le tudod tekerni az ablakát és ki tudsz rajta köpni, tehát autó) azzal is eljuthasz pont ugyanoda akár egy mercédesszel max lassabban és kényelmetlenebbül
akkor a végéről:
a 60as harcsa mellé még egy 2018-as ingyenes engedély is járt annyira örült neki mindenki hogy végre nincs a vízben talán 30 kiló felett mindenki ingyen kapja a jövő évit, és méretkorlátozás nélkül el lehet vinni akár a 15 centist is, sajna annyira túlszaporodtak hogy az évi 2x megrendezett harcsafogó verseny se irtotta még ki őket
ja és ez egy igen kis tó, volt egy rossz döntés anno harcsa ügyben és azóta kb semmit se lehet fogni, bár most már kezd a rend helyreállni
minden napi peca.......idén bot se volt a kezembe ennyire aktív vagyok
50 centi körülit fogtam már a dvcs-ben nem volt rossz de tényleg nem nagy szám, persze a törpék után azért más érzés
térden felül ért szerintem megvolt 60 is
a nagy hal meg 90% csak a pénzről szól, ha van pénzed van nagy halad, kb ennyi a peca manapság, a maradék 10% meg a szerencse
amúgy én még mindig az úszós keszegezést szeretem a legjobban, gumis spiccbot, mini úszó meg 8as damil
vagy épp egy erősebb nádszál 30 centis szelepgumival
Na akkor leírom a történetet: kb. 1,5 hónapi kihagyás után lejutottam végre a csónakhoz. Kiskörén megálltam a horgászboltba, úgy gondoltam kérek tanácsot gumihalas süllőzéshez és veszek néhány ezt-azt Hosszasan elbeszélgettem a sráccal és kérdeztem, hogy a kikötőnk környékén igen csak 14-18 mély vizek vannak, ott akkor mi a faszt csinálnak a mederben? Mondta, hogy harcsáznak, annak van a szezonja. Gondoltam magamba olyat úgy sem fogok, de mondom ajánlj akkor arra is valamit végül is harcsázó felszerelésem van Aztán megérkezvén a kikötőbe berámoltam a söröket meg a grillcuccot, majd kihajóztam Ütötték a vizet rendesen. Elég sok csónak volt a mély vizek fölött, ezeknek legalább fele kutyogtatott is. Gondoltam magamba, ha lenne kutyogtatóm meg tudnám is használni akkor is felesleges lenne, mert az egész tiszaszakasz viszhangzott tőle
Kb. egy óra emelgetés után fogtam egy sügeret(képen) Meg is örültem az első sikerélményemnek Aztán csurogtam tovább a tiszával, ki vitt partszélre de nem agodtam, hisz a vízmélység ott is 14 méter volt. Egyszer csak megált kezembe a bot Mondom is magamba a qrva anyját elakadtam lehet oda a gumihalam. Az 1,6 tonnás csónaktestet húzom a szereléssel oda az "akadóhoz" gondoltam minél kisebb zsinórt keljen levágni aztán mikor éppen fölé érek hát elindult az akadó, de úgy rendesen Azt a videót is elküldtem neked amikor fárasztom a szörnyet. Fárasztás közben egyszer csak mint a Csillagok Háborújában Lucke Skywalker-nak megjelent Obi Van Kenobi hologrammon, ugyanúgy jelent meg nekem is Lucky zoli Adta az instrukciókat " Pipi, nem lazítasz a féken beállított 80 %-on kell hagyni, had fáradjon a harcsa. Ez nem a húzd-meg, ereszd-meg Egy nagytestű harcsa nem játék " Ott csengtek a fülembe a szavai amit egy közös horgászaton tanultunk tőle veled együtt.
20 perces igen kemény fárasztás után előszőr csak a nyálkát láttam a zsinóron, majd kisvártatva megjelent a hal teljesen elkészülve Őszintén szólva nem hittem a szememnek Majd teljes hoszban betakarta a csónakfart Mondtam is magamba: "de gyöngyörű hal vagy Sanyi, a qrva anyádat" Hamar rájöttem, hogy egyedül nem fogom tudni behúzni a halat túl magas hozzá a hajóm, meg amúgy is ott van a fürdőplatform a létrával, hívtam segítséget a készségel jött és profi módon segített nekem Majd kivittük a kikötőbe, ami kb. 300 méterre volt mértük, fotóztuk és visszaengedtem a hupikék törpikés alsógatyámra vetkőzve A víz 14 fokos volt a radar tanúsága szerint. Csodák csodájára abszolút nem éreztem a hideget, úgy dolgozott még bennem az adrelanin A lábam még este is remegett az izgalomtól, életem legcsodálatosabb halfogó emléke volt
Köszönettel fogadtam a gratulációkat (ott tudják mekkora dolog egy ilyen hal kifogása( kiskőrösön nem ) Majd szétosztottam a kikötőröknek a segítségért fotózás stb, néhány sört egy doboz cigit, majd igyekeztem vissza bekötni az esti pontyozáshoz, mert már erőssen sötétedett. Reggelre még fogtam egy kb. 50 cm is csukát. Majd 10 órától ismét elkezdtem emelgetni kb. délig. aztán lehorgonyoztam egy 14 méter mély vízen, beraktam élőhalat és megcsináltam az otthonról hozott adminisztrációs munkáimat Ez kb. 16 óráig eltartott, majd felhúztam a horgonyt és ismét elkezdtem emelgetni Kb. 10 perc múlva lesodródva egy 18 méter mély szakasznál erőteljes rávágás után ismét táncolt kezembe a shimanó Sajnos ez a fárasztás csak kb. 30 mp-ig tartott és leakadt róla a hal. Ez kisebbnek érződött mint az előző napi, de nem adhatott volna okot a szégyenkezésre ha megvan ez a példány sem. (szerintem bőven 10 kg felett lehetett a hal) Aztán sötétig már nem jött semmi, bekötöttem partszére egy 3 víz felé pontyoztam és süllőztem, meder eldobva. Este jött egy törpe. regggelre meg ismét egy csuka a sütyizős szerelésre A rákot már meg sem említem a pontyozóval az egyetlen élőlény amit fogtam ezen a túrán Péntek 11.30-ig orromig nem látó köd volt Nem mertem elindulni, nehogy én üssek el valami, vagy engem üssenek el. Majd amikor egy kicsit javult a látótávolság ismét kimentem a 18 as víz fölé. Kb. a 3-4 emelésemre valami érezhetően odavágott, de ez már meg sem akadt, majd 13-kor a kikötő felé vettem az irányt, mert aznap még püspökladányba és székesfehérvárra is mennem kellett ez kb. 350 km. Hát kb ennyi életem nagy halának története. A megfogás után amikor kikötöttem a nádasba éjszakára, patintottam néhány sört a grillezés előtt, és szégyen, nem szégyen 42 éves korom létére 23 évi pecázás után elpityeredtem
Nos ezúton is szeretném megköszönni azoknak az embereknek a segítséget akik valamilyen úton módon hozzásegítettek ehhez a szép halhoz engem
Köszönöm Oláh Tomi kiskörei horgászboltosnak aki útbaigazított és megfelelő csalival látott el Köszönöm DR. Vidéki Laci harcsahorgász sporttársnak aki profi módon segített beemelni a halatt és közreműködött a hal visszaengedésénél Köszönöm Sanyinak a kikötőőrnek aki fényképezett és videózott Nem utolsó sorban köszönöm Lucky Zolinak aki segített kiválasztani a harcsázó felszerelésemet és instrukciókkal látott el a harcsafárasztásról. És köszönöm magamnak is, hogy bírtam cuflával és főleg idegekkel ha hal kifárasztását és megfogását
Röviden ennyi
Dzsimikém igazad van az ott egy gumihal Azzal fogtam a lelkem De nem pörgetve, hanem emelgetve.(csónak mellett leengeded a gumihalat és félméteres emeléssel emeled, sülyeszted, miközben csordogálsz a folyóval
Előszőr ez a süle sügér vette fel, meg is örültem , hogy végre fogtam valamit gumihallal A gumihal 8 cm-is nem volt kicsi a sügér sem
Kösz ini a 15 cm keszeg hasonlatod Nem kell leborulni előtte? Én leborultam. Ez nagy dolog (szerintem) persze lehet, neked nem az mert te heti rendszerességel fogod ezeket a dögöget Sok harcsahorgász nem fogott ekkora halat 10,15, 20 évi harcsahorgászat után sem Ez kb. olyan, hogy 17 éves bojlizás után nem léptem át pontyból a 20 kg-os határt(amurból igen) Aztán volt, hogy mellettem egy 14 éves kisrác az apja irányításával 24 kg.os pontyott fogott nagyjából ez ilyen szerencse is kell hozzá.
Én még mindíg azt mondom neked, hogy egy élővizből, nevesítve a Tisza folyóból kifogni önálóan egy ekkora példányt igen is nagy dolog Az előző 3 harcsafogó versenyt meg is nyertem volna vele ott. Sokan egész életükben nem fognak ekkora halat őszíntén szólva én sem reméltem, sőt nagyjából sejtem, hogy ezt már nem überlem életem folyamán Egészségetekre a 60 +-os harcsából Nálam ekkora hal elhozatala isten ember ellen való vétek lenne, dehát nem vagyunk egyformák Természetesen fotó és mérés után visszanyerte szabadságát a hal El is vihettem volna nem, hogy boldogabb nem lettem volna, szemen köptem volna magam Egy ilyen szép halnak bazmeg a vízben a helye nem a bográcsban Senki nem rökönyödött fel amikor mondtam a kikötőbe, hogy megy vissza Becsült értéke kb. 150 K volt
meglett a 2. mama is