Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem ez nem férne el a motortérbe
Ami az enyébe kerül, nos annak nem tudom, hogy kell kimondani a nevét de asszem úgy írják, hogy vetyerok
Ne is mondd, akkor nekem már ilyen kell:
ahogy zsugorodik a ceruza a hajóba is nagyobb motor kell?
Rosszindulatúak vAgytok
Mink erre jobb festés meg?
Most kap egy új motrot és hajtóművet
Vagy egy új yacht az Adrián

temperával?
a pia árán amit megivott esetleg összejönne egy teljes festés.....
A halak árából,amit kifogott....
most már könnyen lefelestheted szépre
szezonvég
hmmm, kb valami ilyen, pontyból 2-3 kb lenne az ideális alak, ne csak szálka legyen szálka hátán.
Akkor az nem most volt.Gondoltam megyek rabló halazni,de nem sok jót halottam róla azért érdeklődők .De azért köszi.
Én utoljára kb. 20 évvel ezelőtt voltam ott, mintha valami jacht kikötőfélét építgettek volna akkor ott
Sziasztok , Pilismaróti öbölbe jár valaki ?
Már be van vezetve Az állomány akkor erősödne,ha a most alkalmazott szabályokat megfordítanák.Nem felső határt kéne szabni,hanem az alsót drasztikusan megemelni.Pár év alatt mindenki számára elérhetőek lennének a jobb halak.Most pont azokat a halakat viszik el tömegével amikből kifejlődhetnének a horgász számára értékes nagy példányok.
Beletalicskáznak egy vízbe kétnyaras pontyból x kilót abból,az első évben visszafogják kb a hetven százalékát,a maradék harmincból,durván 20-25 százalékot meg az azt követő 2-3 évben.Alig marad aminek van esélye elérni,mondjuk a 10 kilót.Miközben a nagy dögöket meg mind visszadobálják.Ez nem jó hosszú távú politika,mert ugye a nagy dögök előbb utóbb kipusztulnak utánpótlás meg óne.
Mert a fele milliomos analfabéta, sznob fasz Sokuknak fogalmuk sincs a vitorlázásról.
ez az
azért 93db 1 kilósat nem olyan érzés fogni mint egy 93 kilósat
bár a 10db 9 kilós és a 1db 93 kilós között már sokan inkább a10x9 kilósat választanák, lehet én is mert akkor sűrűbben van mit enni
Nem hiszem, hogy rá lennél utalva, hogy eladásra vidd a halat...a fogyasztást még megértem, de az eladogatás nagyon nem szép.
Simán lehetne kis jutalmakkal motiválni a visszaengedéseket.
kiegészítve annyival hogy a dokumentált visszaengedett halárt járna valami bónusz
pl egy 30 halas engedély meg van toldva 2 hallal vagy ilyesmi
azt a nagy testet el is kell tartani, inkább dobjanak vissza helyette 93 db 1 kg-ost több horgász szerencse lesz benne. bár vannak akik nincsenek rá utálva, de ha meg fogom akkor vagy elfogyasztom vagy ha nem akkor eladom. az ittenieket húshorgásznak is szokták nevezni, azaz kelet. bár van hogy azoknak attól áll fel ha 10+-os halakat fognak ki, egy haver szerint 6 kg alatt nem is mérik őket. szoktam nézegetni a tokaji -tó képeit amint fényképezik magukat, egy egy jó fogással még egy fénykép bele fér, de minden hallal ! az asszonya - ha van olyan- abberáltá minősítené a pacákot.
Egyet értek, adott fajból alsó és felső méretkorlátot is be kellene vezetni, mert a túl nagyok gasztronómiailag nem képviselnek igazán jó húst, ellenben nagyok, erősek és rengeteg ikrát tudnak rakni, sikeresebben, mint a fiatal társaik.
Ezzel is lehetne erősíteni az állományt.
hivatalosan nem is árulhatná a halat
én már ettem 16 kilós pontyból nekem nem jött be, a nagy harcsa jó volt a 10+ kilós amúr is jó volt
bár ha rajtam állna a 10+ kilós halakat én is visszaengedném
Ezt a 93 kilós óriást meg állítólag 1000Ft/kg áron eladta egy étteremnek...ez nem horgász, ez hentes.

http://sokszinuvidek.24.hu/ele...
Mi a baj azzal, hogy visszaengedték?