Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az orsó mi rajta? Az is egy régi, fémházas, strapabíró darabnak tűnik.
Ekkora húzóerőt egy egész termetes harcsa tud kifejteni, tényleg nem való másra ez a bot, csak harcsázásra, mármint szerintem.
Görbül ez vazzeg
6kilónál már a nyél is görbe
Megvan a véleményem a csókáról, aki a szaros Trabantja miatt eldarabol egy Germina botot... Harcsázni még jó lehet, de másra én nem használnám, 10 kg alatti halnak bevágáskor csak feleslegesen szétszaggatod vele a száját, értelmetlen bot lett.
Én hagyományos fenekezésre 50-60 és egy 80 grammos botot használok, mindegyikkel be lehet dobni lazán a 100 grammosra megtömött kosarakat. De a legnagyobb előny az, hogy rugalmasak, nem durung szarok, így egy gyengébb akadáskor is ki tudom fárasztani a halat, nem fogja lerázni magát róla.

Na meg a horgászat lényege, hogy görbüljön a bot, most az ősszel 3-15 és 7-28 grammos pergető botokkal ragadozóztam, sokkal nagyobb élmény egy ilyen bottal a fárasztás, mint egy akáckaróval.
régen avval törpeharcsáztam....kis gecik még ennek a végét is rángatták elég intenzíven
amikor itthon még kb senki sem tudta mi az a féderbot én már akkor a botspiccet használtam kapásjelzőnek
amúgy az ok elég gáz ami miatt el lett vágva nem fért bele a trabant csomagtartójába
haver apjáé volt, aztán miután elvágta rájött hogy semmire se lett jó és nekem adta
azóta az a kedvenc harcsás botom
volt egy párja is de sajna nem tudtuk kiszedni a dvcs-ből, mert gyors bedobáltuk amikor a halőr jött
Csináltál egy 150 grammos, érzéketlen durung botot, nem hiszem, hogy minden nap 10+ kg-os halakat fogsz vele. Kinyírtad a bot katakterisztikáját és a fárasztás élményét...
ami akad :)
kemény vagyok, keményen horgászok
Basszus, miért csonkoltál meg egy alapvetően ilyen erős botot? Mire horgászol vele?
ez egy 100 grammos germina standard 270 bot, spicc elvágva a biztos akasztás miatt
szerintem nem sokkal fiatalabb mint én
ha nem használom barbár módon tuti tovább fog létezni mint a gazdája
A homár halász és a tenger...
Én is szeretek ilyeneket otthon javítani. Igazából egy horgászbot örök élet kb, ha az ember nem bassza oda a parti kövezéshez, vagy nem csukja rá a csomagtér ajtót. Egy-egy ilyen gyűrű javítással, vagy egy gyűrű sor cserével újabb 15-20 évig lehet használni.
a rossmanba kicsit furán néztek rám amikor mondtam hogy nekem selyemfényű fekete körömlakk kell ami rugalmas és uv álló
ja és olcsó
szeintem simán buzinak néztek mert a nőknek nincs ennyi igényük
és csak matt van de az meg nagyon nemszép matt, a fényes meg nagyon béna
és 4-500ft a legolcsóbb
szóval maradtam a pillanatragasztónál, bontani nem kell, szóval ez az utolsó gyűrűzése a botnak
300 forintos pillanatragasztóba(5x2g)
vettem rugalmas loctite ragacsot is de nem lehetett kenni mert zselé szerű, nagy pénzkidobás volt mert ott a 2g volt 350 ft
sehol nem kaptam normális körömlakkot, pedig avval szoktam(szoktam a lófaszt, 25 éve nem csináltam ilyet) kenni
a cérna volt kurva drága egy tekercs 2000ft, igaz 500 méter és 1mm vastag, de kellett kb 15 méter
de majd jó lesz valamire, állítólag örök élet mert uv álló

most már rájöttem a techikára, simán be tudnék ilyeneket vállalni, de szerintem nem sok ilyen idióta van mint én
mondjuk egy kötés ha egy menetben akarja az ember szépen megcsinálni(nekem 2 félből van) minimum egy óra meló
Ini, ez elég szép lett. Mibe tekerted bele, gyantába?
de imádtam anno ezeket a kis jószágokat fogdosni a stégről a kígyósban
egy erősebb nádszál végére damil mini úszó és horog és csak úgy jöttek kifelé
volt amelyik olyan izmos volt hogy eltörte a nádat
pár éve voltunk egy kis tavon aranykárászokat fogni, tizenezres botokkal, minden extrával már nem volt ilyen fasza érzés
csalihalak
A zenemuzsika is ilyen, mikor már elrepül a dobverő...
Megcsináltam a kötést telibe
Senkinel se ajánlom baszott nagy macera
Mér csak valami rendes lakkot kell nézni mert az itthoni elég gatya
az a horgászat velejárója
A horgászat és az alkohol kéz a kézben mennek
nekem a fársztás olxan mint a dugás, a cél érdekében meg kell csinálni, de nem szeretek sok időt eltölteni vele

amúgy az üvegbot nagy elénye hogy ha részegen megtaposod 117x akkor sincs semmi baja
az elmúlt években a dvcs parti pecáknak mindig bebaszás lett a vége...
Végül is azzal az összeállítással is lehet halat fogni.
Én mondjuk inkább úgy szeretem, hogy úgy legyen összállítva a felszerelés , hogy érezzem a halat. Élmény legyen vele a fárasztás. Pontyozó botomból nincs is 2,5 librásnál több.
Vehetnék én rúdugró botokat meg rászerelhető csőrlőt amivel csak kivontatni kéne a halat, de akkor inkább nem horgászom.
Persze a harcsa más. Oda kell e kemény cucc, ha véletlenül ráakad egy pompás példány mint nekem október közepén azt nem lehet félváról kezelni 20-as monofillal meg lágy pörgető bottal
most ezt miért mondod?
az 500 forintos bolt 3500 forint ráköltés után simán ér 500 forintot
ez lesz a harcsás botom, rámegy az ezer éves silstar, tele aliról rendelt fonott zsinórral aztán lehet támadni a nagy dögöket
Szerintem ezekre az öreg darakavarókra kár már költeni
Inkáb a szaloncukor füzögetéséhez használnád
Elkezdődött a felújítás
Régi germina bot kap egy csilli-villi gyűrűsort