Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor jó hogy van Fasztrám, abból még laza az élet
Jah, mondjuk Levi nálam már le van tiltva mert fárasztott a sok fárasztó marhaság amit összehordott, így sokkal békésebb ez a fórum. Mindkettőnknek jobb az ha nem válaszolok neki

Amúgy ezért nem hajtom én sem a pénzt. Mindegyik csak sír akinek van, szóval biztos nem jó gazdagnak lenni
Eszem meg van amennyi kell, szóval éhen nem halok, sőt ami meglepő hogy még pénzem is lett idővel
Minél több van annál nagyobbak a könnycseppek, tapasztalat. De pont lesz@rom!
basz is az ideg miatta 20 évesen már van egy akkora rozsdafolt rajta mint egy 50forintos, ami most a télen minimum 2x akkora lesz
következő műszakira ki kell kenni valami ragaccsal
Jó de elporladnak vagy festoletrak alatt nyuvadnak meg.
nekem jó ez az f astra, csak valami jó alufelniket kellene lőni a falusi búcsúba, mert 9 felim van de egyet se tudok előre tenni hogy ne rázzon
a sok földutazás elkúrta az összeset
Hidd el gastrabol is szar.
amúgy az aranyifjú levike miatt jött fel ez a vállalkozósi téma, és abban a környezetbe vetődött fel hogy ők megengedhetik magunak hogy "hülyék" lehetnek okoskodni házilag, inkább megveszik a tutit aranyáron
azért vagyok csóró mert lusta vagyok
bár kb mindenem megvan ami kell
és én nem rinyálok mert tudnék több pénzt is keresni, csak utálom amikor a vállalkozók kínlódnak hogy mennyire szar nekeik és a 7es bmw-ből sírnak kifelé hogy az élet szar, nem ám az ezres suzukiból
Én csak azt nem értem, ha ilyen okos vagy, akkor miért vagy csóró?
Ha meg úgy döntöttél hogy az ilyen könnyedén pénzt öntő vállalkozással járó streszt és kockázatot nem akarod magadra venni, akkor miért rinyálsz a kényelmes alkalmazotti lét ellen.
Ha kevés a pénz mint alkalmazott, vállalkozz! Ilyen egyszerű.

Másik hogy nem vagy irigy, de azért mindig előhozod ezt a témát.
ha a plusz(ami az adókülönbözetből adódik) felét elteszi a másik felét eltapsolja még akkor is jobban jár mint egy alkalmazott
főleg mert a jelenlegi nyugdíjrendszerünk annyira biceg hogy belátható időn belül letérdel, már én se bízok abban hogy teljes értékó nyugdíjam lesz 20(25) év múlva akinek még 40+ év kell az meg jobban jár ha havi 20-50 rugóért vesz aranyat és elássa a kertben
beszéltem ma ismerőssel aki hegeszt minden szart, kerítést garázst stb ő is kata, megveszi egy cég nevére a vasat, a szállító szerint kifizeti az ügyfél ő kap 10% kedvezményt és kiszámlázza a munkadíjat, azt mondja még a legkisebb 2 ezer forintos fűnyíró ház hegesztést is kiszámlázza mert kb tét nélküli a számla adás
állítólag jobban kijön így mint a másik költségelszámolós adózással, még úgy is hogy a villanyszámlát bukja, hiszen a legtöbb hegesztenivalót a helyszínem csinálja
és igen a hegesztőgépek kurva sok pénzek, de vagy 20 év alkalmazotti meló után váltott ennyi idő alatt "összemaszekolta" a cuccot és amúgy se tudott volna velük mit kezdeni ha másfajta típusú a vállalkozása

na mindegy........ nem is az a lényeg
hanem, hogy az automata házi olajozó fasza, és aki lusta az meg fizesse a gyárit

ja és a vállakozók gecik, és lehúznak mindenkit

De az ötvenezres kata nyugdijalapba nagyon keveset számit bele, tehát visszaüt az később. Ráadásul mint irtam elég nehéz tartani, viszont kezdő vállalkozás életét nagyban megkönnyiti. Elsősorban szellemifoglalkoztatottak esetén vitathatatlanul előnyös - egy ügyvédnél vagy orvosnál minden bizonnyal jó ötlet, de tudjuk hogy ők meg egyébként se ettől gazdagodnak :).Elég szűk keresztmetszet az, aki a katától fog gazdagodni. Szüneteltetni is csak az egyéni vállalkozás tudja. De ez az esetükben bármilyen adózási formára igaz.
Amúgy csak azt jegyeztem meg hogy én a 200ból adózok majdnem 70 ezret de ha 300lenne még többet(pontos adatot nem tudok mert ennyi még sosem volt) mivel százalékos arányban vonnak
A kata meg ha 200at keres akkor is csak 50 ezret fizet de ha 500at vagy 800at akkor is
Szóval aki fizetést kap aránytalanul sokat fizet be ésmint órtam alig van rizikó hoszen ha nincs meló vagy épp nyaral 2 hónapig(papíron) lehet szüneteltetni....
Akkor ezek szerint te nem csalsz és nem lopsz, mint ahogy Ini is írja!
Nem irigyellek, tudom miről beszélsz.... egy jóideig sofőrködtem is, alkalmazottként vagy 8 évig aztán még néha beugrósként - szerencsére saját autóval csak rövid ideig próbáltam, még az ifa-s korszakban. De például ez is egy lehetőség, ha valami nagy gubanc lenne és dolgoznom kéne valami mást. Bár már ez sem a régi, eléggé macerás a sofőr élet.
Ez azért nem olyan egyszerü dolog, ebből is látszik körön kivüli vagy.........Te pl. sose vállalkozz. Nem minden vállakozás önti a pénzt. Vagy van, hogy jobban önti, van hogy sehogy. Van aki kényszerből vállalkozó, mert máshogy nem lenne munkája. Még mindig nagyon sok cég van, aki vállalkozói státuszban foglalkoztatja a dolgozóit. Pedig nem legális a dolog. Van, akinek több lehetőség, vagy szabadság jut. A szabadság nem feltétlenül időt jelent. Sőt, azt a legkevésbé. És persze van aki buta mint a föld, alapjábanvéve semmihez nem ért, de ügyesen kihasznál másokat és ebből szemérmetlenül gazdagodik - ebből is van jó sok sajnos.
Ha csak KATA-zik, az jó......De aki már anyagot is vesz, a büdös életben nem lesz kata-s. Én kétszer voltam, egyszer 9 hónapig, az szar év volt, idén 3 hónapig. A KATA az amatőrök és az anyagvásárlás nélküli szolgáltatók sportja - de óriási előnyökkel. Amúgy az 50 ezres kata nem épp jó döntés hosszutávon. Hogy ki, miért lesz vállalkozó és csinálja, azt mindenki maga dönti el. Én nem panaszkodom, ha dolgoznék alkalmazottként is meg lenne az a hely ahol ez a pénz kényelmesen összejönne - persze előtte azért be kellett fektetni hogy legyen hozzá képzettségem. De az tény, hogy az alkalmazotti létnél kényelmesebb és kiszámithatóbb nincs. Csak meg kell találni a helyet ahol jól érzi magát az ember és el tudja fogadni az állandó szabályrendszerek betartását - még ha néha ésszerütlen is. Cserébe van egy plafon, amit bármit tesz sem fog átlépni, viszont nehéz elérni............
Ez egy hullamvasut,van jobb-rosszabb időszak,és nehéz kiszabadulni a körforgás ők,bejutni könnyű ki nehezebb.
A fuvar csak mellékes inkább a két sofőrnek jut így több a fizetés mellé.
Van rendes munkájuk is.
Nekem meg van rá igény,van hogy ezen múlik a vásárlás.
Én meg nem viszem ki,nincs kivel.Igy ez köztes.
Amúgy mindig elmondom hogy ha tud olcsóbbat én szó nélkül felpakolom neki.
Ha baszakodik kedvesen mondom hogy ha lát piaci rést felcsaphat fuvarozóknak és bizisten őt választom ha olcsóbb.
én azt látom hogy ami szar azt nem kell csinálni
csomó ismerős lett vállalkozó mindenféle szakmában az utóbbi időben
van aki saválló cuccokat hegeszt de van méhész is meg a tököm tudja mi még
én pl nem vinném ki 5 ezerért a csírának, minimum a 10-15 oldja meg a buzija ha nem teszik neki béreljen futót 2 órára 3 ezerért és szakadjon meg
Ha egyszer komolyan belvagnal nem olyan játék kata-s egymillaig,hanem úgy komplett a család teljes vagyonával akkor nem örülnek ennyire neki.
Csak azt látod ami kívülről lehet.
A legjobb példa a házhozszállítás.
Nincs emberem minden szart elvinni így egy helyi fuvaros viszi el,két embere megy ki.
Helybe 5000,az egyszeri szerint ez nagyon drága mer a gázolaj csak 350.
Odáig észben nem jut el hogy egy Ducato 6 Milla nettó,a két ember fizetése alaphangon adókkal havi hárommillió fejenként,a kocsi nem csak gázolajjal megy kell szerviz neki,a vállalkozásnak a koltsegei stb.
És nagyon gonosz szemet vállalkozóként meg némi haszon is kéne.
Mindezt napi 2-3 fuvarbol 5000 ért,még szerencse hogy ez aprópénz nem ez a fő fuvar ez csak kiegészítés mert nem érné meg csak ezért.
ha nem megy abba kell hagyni, amelyik vállalkozás nem önti a pénzt az szar
pl neked a kamiont kb akkor kellett volna hagyni amikor összefutottunk, akkor még el is lehetett volna adni jó árban, akkoriban nagyon ment a konténer, bár ha nem jattoltál a speditőrnek avval is volt szopás, nem egyszer ültem a vámon 8-15:30ig.......
régi szép idők.....a kis rakita akkoriban még csak egy szaros csicska volt, de addig szopatta a sofőreit amíg csak megszedte magát
a gyerek is vállalkozó már 1 hónapja
befizeti azt az 50 ezret aztán havi 1 milláig jól van, és ebbúl az 50 ezerből még pár morzsa leesik ha a tevékenységével összefüggő számlája van(erről nem tudok pontos adatot, lehet nem is sikeról a könyvelő jövőre szedi össez mit lehet és mit nem)
ahol kurva sok befektetés(anyag stb) van akkor a tételes elszámolás a nyerő azt már elfelejtettem hogy van
plusz bármikor fel tudja függeszteni ezt a katát akár egy akár több hónapra, persze ekkor nincs tb ebben az esetben azt a 7ezret kell fizetni

ezzel szemben a 200ezres bruttómat 69ezer adó(adó,nyudgíj, tb tököm tudja mi még) terheli
szóval nem kell panaszkodni, a ki dolgozik szarabbul jár

és ez egy full gagyi kata, akinek "rendes" vállalkozása van az még azt a kotont is leírja adóból amivel a ribiket dugja a 7es út mellett
és mint írtam pl a festő ember minden szart felszámolt(számlán minden kutyafasza rajta volt) ecseteket, hengereket meg ami épp kell a festéshez, mindent max azt a létrát nem amit a faterjától örökölt '86-ban
Ezekről beszélni is kár......az örök alkalmazott csak azt látja amit Ini ír, azt, hogy mibe kerül fenntartani no meg az állandó demoklész kardja azt nem......remélem abba tudom hagyni gond nélkül már én is így 26 év után, csak az alkalmazotti létre vágyok, jelenleg kevesebb marad meg mint az alkalmazottaknak a szakmában.....
Azt az apróságot azé,vedd figyelembe, hogy azé nem mind a maradék mondjuk 400 ezer a vállakozóé! Több ,mint húsz éve vagyok vállalkozó, de valahogy nem sikerült halálra keresnem magam, arányában a munkára forditottak összességével. Ráadásul amit a kivülállók látnak, abból csak a dolgozók kézbe adott bérét hajlandók levonni - pedig az csak töredéke a kiadásoknak egy adott munkára vonatkoztatva. Mindamellett van, amikor nagyon is helytálló a meglátásod. Egyébként a tanulással nem feltétlen függ össze a jó kereset lehetősége, de vállalkozni bárki bármikor vállalkozhat, és kereshet rengeteget :)
Ja, és ha nem adok számlát duma se rendjén való, mert attól még fizetni kell a járulékokat, venni kell a szerszámokat, tankolni kell az autót, stb......szóval vannak havi fix kiadások amik ha otthon ülök is terhelnek, és ha megindulok dolgozni akkor csak szaporodik :)
Baszki, nagyon jól megláttad az általam is hasonlóképpen gondolt dolgokat, csak ezt eddig nem tudtam megfogalmazni!