Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem, nem a legjobb, de talán jobb mint a magyar!
Mindenkit elvileg ellátnak, meggyógyítanak, rendberaknak, elvileg... Iszonyú pénzeket fizetünk adóban(és ugye most már nem kötelező nekik ezt csak a kórházra, egészségügyre költeni), mégis ha kell valami, mehetünk borítékkal, jó esetben ismerős által, akkor talán előbb sorra kerülünk... Fejetlenség mindenhol, nem tudni kinek meddig tart a hatásköre, onnan kihez kell továbbmenni... stb. És ahogy régebben írtam, az nem megoldás amit kormány (is) kommunikál. Tényleg rendbe lett rakva sok kórház, de ha a vadiúj géphez, software-t vagy személyzetet nem biztosít akkor b@szhatja...
De tényleg igaz, nem a legjobb az amerikai példa, de talán picit...
vezetés technika...
én azt veszem észre hogy a nagyon technikás emberek előbb utóbb beszopják....
amúgy a kötekező biztosítást emberre kellene kötni nem a kocsira
amióta megvan a kötelező még sosem okoztam kárt mégis minden évben emelkedik az összeg
3 év alatt +50% lett az opelra

az usás egészségbiztosítás lenne itt is akkor lenne csak a nagy baj
Az amcsi pont nem a legjobb.
Obama kétszer nyert választást azzal hogy elérhetővé és olcsóbbá akarta tenni.És szart se ért el,elfoglalta az hogy minden nap valakit lebombázzon.
Ajánlom moor filmjét.

http://youtu.be/EpgRuc2Ns10
Ez nehéz téma! Kérdés hogy ki mennyire szolidáris... Ha nincs baj a környéken, akkor egyértelmű hogy más fizessen mindent, ha baj van jó a segítség! Ilyen szempontból az amerikai lehet egészen jó módszer. Bár nem tudom pontosan hogy megy ott a dolog, de ha jók az értesüléseim, biztosítónál szerződnek, akik kockázatelemzést csinálnak! Szóval a dohányos extrém sportoló talán többet fizet mint a sima gyári munkás... De lehet máshogy működik...
Ezt a módszert mondjuk itthon is bevezetném az autók biztosításánál: Ha igazolod hogy ilyen-olyan vezetéstechnikain részt vettél csökken a díjad!
ez az egészségbiztosítás mások által fizetése fura dolog
egyrészt igszad van mert te meg én meg a többi fizetjük azoknak a cigóknak a kezelését is akik soha nem dolgoztak egy percet sem
de
ha az általad vázolt egészségbiztosítási rendszer lenne az ország harmada pár éven belül belehalna, a másik harmada meg utána
kóház előtt.
Bajnokunk egy jansent kapott,mert itthon kötelező...........ja nem,duzzogva két héttel a korházba kerülése miatt,és azért mert a boldog nyugaton melózott volna.
Persze hogy megvan! Éppen azért írtam! Mi fizetjük, arra hogy orvosi ellátást kapjunk, lehetőleg ne "aranyáron"! Erre kedves kormányunk a törvénymódosítás után oda csoportosíthatja szinte ahová akarja, így szét is teheti a kezét hogy bocs, fizessed a magánt mert a kórházakra nincs pénzem, kellett a Kukutyint meg Zabhegyezőt összekötő 2,5 km-es lölöke által megépített 5sávos úrta...
Azért az gondolom megvan, hogy a tb.-t mi fizetjük? Ugyan most ,ár nem járulék ahogy írod hanem adó, de attól még fizetem vagy töröljék el mint usákoknál és legyen csak magán és akkor mindenki olyan ellátást kap amit meg bír fizetni.
Ebbe hasítunkba mintha lenne egy kis élc (gondolkodós) olybá tűnik nekem mintha ezt nem is gondolnád komolyan(szemeit körbeforgató) Pedig mi vagyunk Európa motorja(meghajlós)
Az hogy valaki jobb kondiban van mint egy húszéves, mennyiben befolyásolja az immunrendszert?
Félreértés ne essék, lehet tenni kicsit érte hogy ne viseljen meg a dolog annyira, de sok egyéb dologtól függ, mennyire eszel egészségesen, sportolsz, káros szenvedélyektől mentesen élsz(bár a motorozás pont káros szenvedély 😁 ), de lényeges mit örököltél:
https://www.origo.hu/tudomany/...
Viszont azzal egyetértek hogy ne a TB-ből vonják azok gyógyítását, azoknak akik saját magukat tudatosan károsítják(dohány, pia, drog stb...), azok fizessék maguknak...
Amúgy azt ugye tudjátok hogy ártunk és kormányunk a TB-t mint olyat, pár éve átsorolta más kategóriába... Innentől kezdve nem kötelességük CSAK egészségügyre költeni, át is lehet csoportosítani, ha jól emlékszem...
Mert hasítunk, és nem költ a kormány eszetlenül...
Fene tudja, van akinek jól esik, én egy cigit szívtam el 16 évesen és annyira jól esett, hogy megijedtem, hogy úgy fogok füstölni mint apám és azóta csak a füstöt szívtam mások után.
Egy jansent kapott pár nappal a kórházba kerülés előtt így könnyen lehet, hohy az oltáskor már fertőzött volt amúgy gődény terjesztő volt a face-n állítólag, ezt nem tudom mert nem vagyok semmilyen közösséginek nevezett valamin.
azért a drog nem ugyanaz mint a cigi
aki nem az alja drogokkal él annak azért más élményei vannak tőle
a cigi meg csak azért jó mert ha szívod nem vagy szarul a hiánya miatt
semmi pozitív nincs benne
Nem értetted meg teljes mértékben amit írtam, szegény bajnokunk pedig be volt oltva (tudom, nem is jól, meg nem is azzal, meg nem is akkor, meg amúgy is)!
A bagója nem fertőz legfeljebb taszít a vírus meg már sokszorosan ki lett vesézve. Épp egy híres valóban sportos ember hunyt el (tudom igazából nem covidban) aki tényleg körbeugrált volna bárkit és mégis, sok öreg túléli és van fiata, erős aki nem.
Az mindenesetre vicces, hogy én oltassam be magam,a saját és a te egészséged miatt!?
Holott bármikor körbeugrálok egy mai húszévest!
De az nem gond, hogy te a meglévő szaraidat még a bagóval is tetézed?
Ráadásul ha felböffen a téma, sokan nem az önpusztítóktól vonnák meg az egészségügyi ellátást, hanem az oltatlanoktól!
Agyhalál!
Egy rádióműsorban beszélt a Csiszár a drogfüggőségéről többször is és sokszor kérdezték azt amit Te Bogyótól, hogy de miért csinálta ha ennyire káros.......a válasz: mert kurvajó......
Az ilyen ha abbahagyná akkor azért dobná el a kanalat, neki már így kell kifutnia, kicsit megrövidíti az életét, legalább nem lesz gondja a nyugdíjas évekre. Ő választotta, csak egy kicsit hiteltelen mikor az egészség megóvásával kampányol az oltás mellett.
De ha már 7 évesen volt baj,akkor mi a fasznak kell szívni a kátrányos nikotint szénmonoxiddal.
Mi között?
Nem a bagótól rossz a szívem, hanem először 7 évesen, majd 28 éves koromban volt igen súlyos szívizomgyulladásom, egy-egy szaros influenza miatt (ezért is oltakoztam, amint csak lehetett). Persze a cigi sem tesz jót, ezt tudom...
Akkor ugye nincs kapcsolat. 🤔
Ket szendarabbal akarsz levegot venni.
Nagyjából 42 éve - 16 éves korom óta.
És mennyi ideje szívod a bagót? 🚬