Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

😂 👍️
Az enyém csak görhokedli lesz, nem kell nagyobb, nehezebb. 😆
Maradnak, igyekezz fotelmotort venni még előtte, én is azon vagyok... 😊
Ha marad a Fidesz-kormány, akkor hamarosan ki fognak, mint macskát szarni. És teljesen jogosan.
Csak basznának ki minket a nagy közösből... ja nem fognak! ( nevetve legyintős )
Munkahelyem szerződésbe van a kardirexel sok vizsgálat ingyenes, meg van hamar időpont, és rohadt gyorsak meg udvariasak.
az hogy az egészségügy szar az nagy részben az orvosok miatt is van
pl allergia vizsgálat
dokihoz időpont nem volt abban a hónapban, a következő hónapra meg még nem lehetett időpontot kérni
mondták mikor hívjuk az időpontosokat
hívtuk pár napig aztán sosem volt megnyitva kimaradt néháhy nap utána meg nem volt időpont
kinlettvderítve hogy van magán rendelése, elmentem, kifizettem, aztán másnap már mentem is allergia vizsgálatra
elég fura hogy lett egyből időpont
"021. nyarán vmikor lett egységes TB járulék 18,5%, amit kötelezően a nyugdíj, egészségbiztosítás és foglalkoztatási alapok között osztanak szét, nem csoportosítják máshova…"
"Miért vonták össze korábban a munkáltatók teljesen egyértelmű tb-járulékait? Mert így megszűnt az a jellege ezeknek a tételeknek, hogy pántlikázottak, tehát kizárólag egy adott célra fordíthatók. Vagyis a korábbi tb-hozzájárulás kizárólag a tb-kasszákhoz kerülhetett, ám amióta bevezették a szochót, már minden évben a költségvetési törvény írja elő, hogy mire lehet fordítani ennek bevételeit - ezzel megszűnt az a kötelezettség, hogy kizárólag nyugdíj-, vagy egészségbiztosítás fedezetére kell költeni azokat.

Az elmúlt évek tükrében azt látni, hogy ennek következményeként arányaiban egyre kevesebb jut az egészségügyre, ugyanakkor a nyugdíjkasszába még szépen futnak be a bevételek és a nyugdíjaknak meg van a fedezete a szochó meghatározott hányadából is. Ám abban a pillanatban, hogy már nem csak a munkáltatói részről, hanem a munkavállalói részről is ilyen összevont járulék létezik majd, akkor megszűnik az a bizonyos megcélzott 10 százalékos nyugdíjjárulék, és lesz egy 18,5 százalékos járulékfajta, amit már úgy lehet felosztani, ahogy azt az adott kormányzati igény kívánja. A merev, pántlikázott rendszer helyett, tehát lehetőség van arra, hogy a pénzeket tehát oda csoportosítsák át, ahol éppen "vészhelyzet" van..."
Amúgy most is járulékként kell fizetni, nem adóként….
2021. nyarán vmikor lett egységes TB járulék 18,5%, amit kötelezően a nyugdíj, egészségbiztosítás és foglalkoztatási alapok között osztanak szét, nem csoportosítják máshova…
Ki mondta hogy fekete vagy fehér?
Ahogy nyilatkozol a jenki EÜ-ről az pont ne a megalapozott és tudatos tényeken alapul hanem a dafke O1g egészségügye szar lehet csak mentalitásról.
Nem mondam olyat hogy minden jó a magyar csak azt hogy nem mindenben olyan fényes az alapul vett jenki.
Az egészségügy olyan mint egy feneketlen kút,mindig lehet többet és többet beleönteni.
Aki egészséges,az nem akar fizetni érte mert nem veszi igeénybe,aki meg beteg az azonnal és maradéktalanul meg akar gyógyulni,legtöbbször úgy hogy saját maga a legelememibbet sem teszi meg saját magáért.és amikor széttárják a kezeitket a EÜ-ben megy a köpködés.
Érzékletes hogy amikor fikázzák az EÜ-t nálatok asszem román vagy vietnámi lepukkant ágyat kellett berakni képnek.
Amikor eltörtem a lábam a kistarcsaiban aszondták hogy húúúú,ezt meg kell műteni,de ők belgyógy,nem tudják,menjek a balesetibe,az meg velem perlekedett hogy minek,csak gipsz kell és mehet,és miazhogy nem adták a röntgent a kezembe.Nem most,20 éve.
nyugodj meg
igaz hogy itt eltartasz egy fél falka cigányt, de az usában ezért az ellátásért ami itt van sokkal többet fizetnél mint itthon
asszonynak van usás rokona, autószerelő volt az ember aztán egyszer autóbalesetes volt kb nullázódott a család mire felépült( több hónap)
pedig kettejükre 5 kocsi meg minden egyéb olyan dolog amiről itt még a "geci maszek" se mind mer álmodni sem
innen vitték a bébiszittert mert asszonyka többet szeretett volna pihenni.....
én nem kívánom azt a rendszert, meg kb senki aki épeszű
Ismét Zoli32 nyomós és megdönthetetlen érveit hallottuk!
Lehet hogy én propagandista vagyok(szerinted is), de nálad is van baj a toronyban! Bazz ennyire nem lehetsz hülye, neked csak fekete és fehér létezik?
Mikor és ki mondta hogy ha véletlen kormányváltás lesz, kolbászból lesz a kerítés?
Kurvára elvarázsolt figura vagy!
Példát én is tudok: amikor eltörtem a lábamat, a doki 2*nézte meg a röntgent, nem gipszelte be, mert nem lát semmit... 2 nap múlva másik kórházban műtötték és csavarozták, mert el is volt csúszva a csont... Akkor jó a magyar egészségügy vagy szar? (és elég borsos áron műtöttek ÁLLAMI kórházban)
Csak az angollal van tapasztalatom. Eleg kettos. Orvost csak akkor latsz, ha nagy baj van, minden egyebet apolok inteznek es sokmindent "kezelnek" szabadforgalmu cuccal, paracetamollal, koptetovel, effelevel. Kicsit olyan a benyomasa az embernek, hogy ezt maganak is ki tudta volna talalni par evad Veszhelyzet vagy Chicago Hope nezes utan.

Ugyanakkor az NHS mindenkit ellat, ha fizet, ha nem. A felirt gyogyszer is eleg kedvezmenyes aron jar, adott keszitmenyek konkretan egysegarasak eredeti aruktol fuggetlenul.
Nyilvan ott se egy szuper nyereseges agazat es sok politikusnak van erdekeltsege (diagnosztikai vizsgalatokat vegzo eu. intezmenyek, a vizsgalat utan meg csenget az eu. kassza) amibol gazdagszik.

De a jenkit meg veletlenul se tartanam etalonnak. Ha egy szem aszpirint kapsz a korhazban, kiszamlaznak 30-50 dollart. Ha a nover megmeri a lazad es a vernyomasod, 500 dollar vizsgalati koltseg lesz a szamlan. Es barki barmit irhat a cehhre, alig van kontroll. Ez kene kovetendo minta legyen?
Értem,tehát a fűszoknyás lányok és a mohíto fog jönni zajossal. 😂
Te meg próbálj meg értelmezni!
Egyenlőre finanszírozásról volt szó! Amelynél úgy gondolom az amerikai jobb! Mert tudod hogy mennyi pénzed, biztosításod van/nincs, az alapján mész dokihoz! Itthon meg fizetsz, és kapsz olyan ellátást hogy húha... Ha nem akarsz beledögleni, mész "maszekhoz" nem kevés pénzért... 2* fizetsz...
Aham, és akiket felsoroltál, mind az államilag finanszírozott ellátásban szerette volna gyógyulni, az is aki addigra "szétkereste" magát! Nem pedig a magánszektorban...
Életszerű.
Gödöllőn vagyok,jók a tapasztalatok. 😂
Értem.
Érv,tapasztalat?
Az első mondatod nem "vagy" kapcsolat... bocs...
Menj ki otthonról 😂 ott se? 😂 szomszéd utca?
végülis jobb a kinti,vagy rosszabb az itthoni?
Azért nemigen látom a saját sebét varró emberek tömegeit itthon. 🤔
Plusz itthon se kap mindenki ellatast, aki egy percet nem dolgozott - hacsak nem fizeti a sajat TB-jet. Max eletmento beavatkozast kap, hogy ne patkoljon el.
Te tényleg ritkahülye vagy. 😂
Reflexből bevallás szerint fingod nincs de a magyar szarabb.
Tudom meggyőzhetetlen sziklaszilárd a véleményed.
Saját élmény.
Lejöttünk a stelvióról,Nauderszben kerestünk szállást,minden ok,megvan lepakol,elindulunk kaját keresni vacsora.
Addig bóklászunk míg egy kebabost nézünk.Bentről egy faszi szól hogy itt jó a kaja,nosaz.Beszélgetünk közben,emberünknek is jól esik magyarral dumálni,jönnek mennek a magyarok is.
mondja ember 3 hete szabin van mert meghúzta a derekát,úgyhogy kilép és gyün haza,naálljunkmámeg,mondom neki,dehát itthon csodájára járnak a tökéletes osztrák egészségügynek,mért hagynád ott a fizetős állást ahol szétkeresed magad.
Aszongya itt szart se értenek semmihez,annyi van hogy bemész,kapsz egy infúziót és mehetsz haza.
Anno vittem fel egy asztalt egy csajnak a 4. re míg szereltem össze dumáltunk,nemrég jött haza teneriféről,aszongya a szülészeten mint a hentesek kb annyi az ellátás,egy rohadt fájdalomcsillapítót nem adtak neki mert ki kell birnia.Nem volt jó véleménnyel.
unokatesó meg az angolról ugyanezt.
néztem ipsét aki orvos volt,íreknél,hazajött a kevesebb fizetésbe.
De biztos minden szarabb itthon.
Kérdés,megnézted a linkelt videót?
Mi az hogy nagyon technikás?
Szerintem is emberre kellene kötni. De én úgy gondolom, hogy aki napi szinten vezet, (és van érzéke hozzá), az ha még tréningekre is jár, komolyan gondolja hogy szeretne hazaérni egészben... És ha az ilyen pl. 110-el megy ott ahol 90 a megengedett, szerintem kevésbé veszélyes, mint a rokon akinek a 30 éves zsigulijába 20E km. van. Pedig ő 90 helyett csak 70-80 között közlekedik...(És teremt veszélyhelyzetet mert pl. előzni fogják őt!)