Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

pont a balos van nekem is eltörve....letört a pöcök róla
Sziasztok!

Motorváltás (sportmotor helyett most robogó van) miatt eladó a gyakorlatilag új állapotú 43-as TCX S-Race csízmám. (A lábam is 43-as méret; a képek sajnos nem sikerültek valami jól, de ha ilyet keresel érdemes megnézni, nem fogsz csalódni)

http://www.kepesmotor.hu/verse...
ELADÓ a képeken látható, ÚJ állapotú, OXTAR márkájú,protektoros sport - túra csizma EUR41 méretben!
ELADÓ a képeken látható, ÚJSZERŰ állapotú, felső kategóriás, prémium minőségű, ALPINESTARS márkájú, LIMITÁLT KIADÁSÚ - MAX BIAGGI REPLICA motoros csizma EUR40 méretben!

Hibátlan talppal, belsővel, csattal, fűzővel, cipzárral!
AGV gp-1 -hez keresek plexi rögzítő fület balost vagy 1 párat.

régebben itt hirdetett egy csákó bukósisak belsőrész felújítást, valakinek meg van e az elérhetősége vagy egy link a hirdetéséről. KÖSZ.
Ezt most nem értem!
2.Hjc sisakom volt!M-es 58.as fejem van!Tapasztalatom inkább a fej formára igazodik,mert minden komolyabb gyártó más-és más héjszerkezettel és belső ütéselnyelő réttegel alakítja ki a végső formát!5sisakom volt az elmult 1évben mire megtaláltam az igazit!Sportmotoron amúgy is hangosabb a bukó!
Amikor mosod a belső textilt, ahol a füled van, onnan a poliuretán-habból óvatosan annyit faragj le, hogy ne nyomjon! Egy kellő ívre hajtott kés-pengével szépen megoldható!
Az én motorom plexije olyan kiképzésű volt, és úgy volt hajlítva, hogy a turbolensen áramló levegőt pont a fejemre, a sisakra terelte. Ott dübörgött a fejemen! Levágtam a tetejéből középen 4 centit a két szélén 6-6 centi széles csíkot és megszűnt a dübörgés a bukómon. Igaz a motorom sem mai gyerek, '84-es Honda CBX750 .
Akkor nem a te fejedre volt kitalálva vagy rossz volt a meret! A fej formára való megfelelő sisak nagyon fontos h a zaj alacsony maradjon.
Én megvettem az Rpha 11et 5x használtam el is adtam mert nagyon hangos volt!
Nekem is van,de rohadtul fáj a fülem tőle!
Ajánlom figyelmedbe egy motorostársunk jól összeszedett galériáját, + mérési eredményeit. Ő egyébként kimondottan ezzel foglalkozik.
https://www.sportmotor.hu/albu...
3M, Sperian, Uvex... Ezek neves cégek a munkavédelemben, zajvédelemben, a füldugóik jobbak, mint az Alpine, és sokkal olcsóbbak is, ami nonszensz.
Érdekes lehet végiglapozni egy katalógust, meg fogsz lepődni mennyiféle füldugó van, szinte minden létező igényre... És a legdrágább is szerintem egy ezres alatt van, miközben a legolcsóbb is nagyobb védelmet nyújt, mint az Alpine.
http://multimedia.3m.com/mws/m...

Az meg nem tudom megvan-e, milyen reklámfogásokkal operál az Alpine - pl. éveken át minden újságírónak nyomatta ingyen a termékeit, aki valami jót írt róluk, a motoros újságírók meg egymást taposták, hogy ők is kapjanak ingyen abból a 8000 Ft-os vacakból - persze hogy most a motorosok mást sem ismernek. Meg nyilván jönnek a pozitív beszámolók, mert a tény az, hogy füldugóban, kisebb zajban motorozni alapból komfortosabb. Csak nem mindegy, hogy a vacakot veszed meg 8000-ért, vagy a minőségit 300-ért. Csak sajna az utóbbiról nem nagyon hallanak a motorosok, nem ismerik, nem próbálják - elfogadják, hogy a motoros cuccnak kötelező drágának lennie. Erre épít az Alpine is. Számomra gusztustalan, amit csinálnak.
Pedig sokan írják róla a pozitív tapasztalatokat.Én is azt akarok venni majd,de előbb kipróbálom,amit Te írtál.
Sziasztok!
Eladó
Bering kétrészes kenguru bőrruha L-s.
Jó állapotban használatból eredő kopások vannak rajta.
Spyke kétrészes bőrruha 54-s eladó.
Jó állapotban,használatból eredő kopás,két kis csúszásból eredő horzsolás nyoma látható és a bal karján a cipzár rossz.
Falco motoros csizma 42-s eladó.
Képek szerinti állapotban.
Bering cordura kabát bélésel Xxxl-s méretben eladó.
Használt állapotban,lágy protektoros.
A jobb könyöke alatt kb.1,5cm luk található.
Minden kérdésre szívesen válaszolok.
tel.sz.:20 527 2973
Még nem rendeltem, de lehet hogy fogok, köszi az ötletet! Tényleg ötletes dolgokat árulnak.

Nemrég csináltam egy kb. 500 km-es túrát szinte végig szakadó esőben, hidegben, hát tudtam volna értékelni egy-két dolgot a honlapról... ;)
Ezzel lehet megint nagy vitát robbantok ki, de az Alpine füldugó egy iszonyat nagy átverés. Eszméletlen pénzekért adják (valami 8000 Ft?) közben meg védelem szempontjából az alsó kategóriát verdesi... 17-18 dB az SNR értéke. A szivacs füldugóknál nem nagyon van halkabb, valami 30 Ft-ért lehet venni egy pár 37 SNR-est... Igen, nem elírás, tényleg több, mint 2x annyit tud, mint az Alpine, és tényleg harminc forint.

De lehet kapni - gyógyszertárban, munkavédelmi boltban - ugyanolyan (pontosabban jobb) füldugót, mint az Alpine, ugyanúgy szilikon, mosható, többször használatos, szűrős (beszédáteresztő), akár zsinórós kivitelben is... Csak épp 17 SNR helyett 25-ös, az ára meg 8000 Ft helyett valami 300 körül van.

Szóval akinek fontos a hallása, meg a csendesség, ne vegyen Alpine-t. Átverés, pénzlehúzás. Használjatok rendes, minősített füldugót helyette.
Hjc rpha! Ha passzol a fejedre akkor nem lesz hangos plusz könnyű kényelmes és jól szellozik. Bar ez a többi sisakra is igaz ha passzol akkor lenyegesen halkabb
Annyi spekulációt olvastam már itt ezen a fórumon a méretekről, hogy kíváncsiságból már csak megnéztem a Mugen ruhámban a számozást... Kicsit magasabb vagyok, mint Te (187 cm), de gondoltam az olvasottak alapján biztos 52-es ruhám van, max. 54-es. Egyébként elégedett vagyok vele, nagyon jól passzol, de ha vagy 1-2 cm-rel még hosszabb lenne, nem bánnám, hogy kényelmesen ki tudjak benne nyújtózkodni...

Na megnéztem. 56-os. Paff. Annak nem bazi nagynak kéne lennie 187 centire?

Na szóval a lényeg, hogy szerintem a méretezés baromira megbízhatatlan, szerintem ne rendeljen senki ez alapján ruhát. Csak a tényleges próba után fogod megtudni, hogy tényleg jó-e Rád vagy nem. Számozás alapján venni bármit tiszta szerencsejáték.
De amúgy a nem motoros ruháim közt is szerintem nincs kettő, amin azonos lenne a méretezés, hiába mind egyformán kényelmes.
Ha nem sajnálod a pénzt akkor X-spirit lll !Rohadt jó kényelmes és nem is hangos!
Olyan 4-500km-t nem bírok levezetni zajban..
Az NXR-nek igen kicsi a héja, azért is tetszik és kilátnék rendesen. Ha tempósabbra veszem, nekem a plexi és a belső közötti héj rész sokat kitakar. A GT AIR pedig úgy vélem okkal lett túrásabb, hátha halkabb azért kérdem. A Schubert kicsit vaskos és lekapja a fejemet,a C3-at volt alkalmam kipróbálni. Alpine és 3M füldugókat használok, ezekkel is hangos marad a sajátom.
Ugyanezek a parametereim (184cm 85kg) és 52-es dainese kell. Én az 54-est választanám próba alapján de azt mondta a srác, hogy az 52 a jó mert ahol kell ott nyúlik viszont az 54-es meg már 1-2 helyen ,,löbögős" :D
Ha csendesebbet akarsz akkor válazd a németeket!Alpine füldugót javasolok abban maximum enyhe szellőt fogsz hallani!Én a Shoei-t választottam mert szerintem nagyon szép sisakokat csinál jó szellőzéssel párosítva!Sportmotoron minden sisak hangosabb az én tapasztalatom szerint!Gt-air az kényelmes is napszemüveg is van benne!
Egyik sem lesz halk , mind ahogy egyik gp használatos sem főleg sport dobbal ! Ez főleg a ssport sisakok szellőzése miatt van szerintem ! Ha csendet akarsz , akkor Marushin külön vásárolható zajvédővel vagy Shubert vagy egy Rolls limó ! De ne máá hogy hangos , , egy sportgép igen is hogy üvöltsön , tomboljon ha kell !