Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amire rá tudnék izgulni..................nade az ára.......

https://www.louis.eu/artikel/x...
Kézbe fogod az egykilósat lekoppan az állad.
Ez is csendes igazából a C3-nál nem éreztem különösebb változást zajban.. ,pedig írják,hogy a legcsendesebb sisak,ja az is xxi-es volt ,egy szezont használtam.Mondjuk ilyen plexis motorom még nem volt,mármint szinte teljes szélzaj és turbulencia mentes,A KTM-nél sztem jó sokat tervezgettek,hogy így ez összejött.
1600gramm,nem nekem kell,hanem asszonypajtásnak,én fejemen 3 kilós is ellenne,sosem éreztem még sisakot nehéznek.mondjuk ekkora fejen(xxl shoei,xxxl Xlite)-szaé nálam a súly nem nagyon számít
Én N104-ért mentem az Euromotor-ba, aztán Schuberth-el jöttem el. Kurva kényelmetlen volt. Viszont a Schubi sem éri meg az árát. Jó sisak, nincs vele különösebb baj, de ennyit nem ér. (200k+100k a bluetooth szett)
A C3 kb ugyanaz a súly,és 3 csillagos,na meg az a pleximechanika....
Ha nem lenne halott ez a marushin vennék egy másik RS2-t.Így passz,talán az xlite carbonjai bejönnek.............csak az ára nem.Jó vétel volt a marushin 65e-ért anno.
Bár nincsenek felesleges faxnik.
Mennyire nehéz? Ki tudok égni amikor mondják hogy pfuuu 1400gramm milyen nehéz... nem a bukó nehéz hanem a nyaka gyenge :D ~300-400gramm megéri hogy ne legyen benne napszemüveg?
Vagyis tömören kifejezve motorozásra alkalmatlan.
Érdekes, cikkeztek mindenfelé, hogy a motorozással milyen komoly halláskárosodást lehet kapni. Ok, mindig nakedjeim voltak, amik kb bárminél csendesebbek a Goldwingen innen,
de én az életben nem használtam füldugót, mert a 2003 óta kizárólag használt Schuberth-ek nem igénylik. A céges üzemorvosi vizsgálaton meg nagy szemeket meresztett a néni,
hogy olyan tartományban is észlelem a hangokat, ahol nem is kéne.
Szóval Schuberth for president (mostanában már csak használt Schuberth)
lehet,hogy nem vacakolok,veszünk egyet ami már bevált(3éves) aránylag csendes,nagyon kényelmes,szellőzik, minden mechanika profi nem ül össze a szivacs,minden plekó karcálló,kivéve a pinlock,csak elég nehéz,meg az ára sem az igazi
Mondtam hogy nem mész sokra velünk.
10 ből 15 féle eredmény.
Köszi mindenkinek a segítséget,úgy látom ez egy egész napos próba lesz.
Nekem Shark S900 van, bécsi Louisba 170 EU. Olcsóbb kategória, de csendes, napszemcsi, pinlock, háló. Ezért az árért k. jó szerintem.
A felnyithatós meg a csendes általában nem említhető egy lapon, úgyhogy én inkább a csendes mellett döntenék.
Nemetben most akcios volt a C3. 300 euroert adtak. Az N 104 meg minden csak nem csendes ahhoz cserelni kell a gallert meg az allnal halot...de inkabb fuldugoval hasznalhato.
A Nolan N104-es ezeknek a paramétereknek pont megfelel, és jó sisak. Plusz van belőle extra nagy is, mert én alig szoktam találni sisakot a tökre. Nem írtad, hogy mennyi az árlimit. Az N104 itt németben a Lajosban akciótól függően 230-250 euró. Otthon nem tom az árát.
MTR-t vettem. Belső napszemüveg, pinlock előkészítés, zárt. Kényelmes, halk. Egy L-es meg egy S-es 54e volt a 2 db. És számomra teljesen jó.
Az N86-nál viszont pont nem jön le rendesen. De ameddig lejön, addig nem torzít, a fényereje is jó, szóval hibátlan, csak kéne még egy centi, ameddig lejön. Nincs vele így sem komoly gond, ha hozzászoksz, de jobb lenne egy kicsit nagyobb lefedettség, de ennyi pénzért én nem reklamálok inkább
Na nekem meg pont az a jó hogy lejön a napszemüveg teljesen, épphogy nem ér hozzá az orromhoz, nem zavar. Nekem ez volt egy fő szempont illetve hogy a plexinek a nyitókája középen legyen.
Én 67ért vettem, nem mondom hogy 100%ig megérte, de nem csalódtam nagyot.
5 éve nem találtam olyat amire rá kívántam volna a régi egykilos RS2 helyett.
Szal én nem vagyok mérvadó,se napszemüveg,se felhajtás,se nagy csend,csak kis súly és kényelem.
Nekem van egy Nolan N86 is. Na ez kompatibilis a hülye formájú fejemmel, de ez ugye zárt bukó, nem nyitható. Egyetlen komolyabb gondom van vele, a napszemcsi, mert az nem jön le eléggé, ráadásul pont ott van vége, ahol a GPS-t, meg a műszerfalat sasolnám. Viszont ez még az én fejemen is kényelmes, ezért ezt megbocsátom neki, pláne hogy origi újan vettem idén tavasszal 35e pénzért.
Xlite x702gt-t hasznalok,nem vagyok elajulva tole,elotte hjc hq1-em volt,az minosegibb szerintem,mindketto zart sisak.
Saját tapasztalatom a nolan n87-tel hogy amennyire minőségi érzete van, plexi mechanika, az egésznek a fogása, a belseje, a szivacs annyira gyenge. Motoroztam benne kb 7000km-t de úgy érzem hogy a a szivacs már összeesett benne. Haveromnak xlite van, ő jóval többet motorozott vele és már vett új pofaszivacsokat hozzá. Szotyinak is xlite van ha jólemlekszem, ő is tudna erről nyilatkozni.
Nolan,HJC,Shark-ban gondolkoztam,de akkor megnézzük a Scorpiont is.köszi.
Füldugó és akkor már csak a napszemcsi meg a fenyitható a szempont :D agv, ls2, mt, meg hasonló olcsó kategoriát ne, caberg is leadta az elmult evekben. Nolan, hjc, scorpion, shark talán ezek az olcsóbb de minőségi bukók.