Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A modellautó gumi alkatrészek mállanak a gázolajban ,petróban nem és ez tény.
A végefele lesz a méret de nem kifejezett csepp lessz mert a lánckerék folyamatosan viszi az olajat.
Remélem nem bassza teli a gumit.

http://youtu.be/lztEazqnTbs;feature=youtu.be
A petróleum a gázolaj alapanyaga, ezt adalékolják be.
Azt nem, de szerintem nem feltétlenül olajállók a gyűrűk, a láncspray is szilikon alapú és a lánczsír is amennyire tudom.
Megtörtént,töltődik a videó a csepp mérettel és idővel,ami most naggyabol 3:45.
Így van.
Az olajálló gumit nem bántja.
A petróleum adalék nélküli, tiszta gázolaj frakció. A lánc O-gyűrűi olajálló (szerves oldószer álló) gumiból vannak, annak tökmindegy hogy benzin, olaj, bármiféle kőolajszármazék éri.
A Suzuki petrót ír.
A nagy része annak is petróleum emlékeim szerint.
Szerintem meg a lánctisztító spray, bár ha olajozó van fent akkor nem annyira gáz, de a lánctisztító nem bántja a gyűrűket míg az ásványi szerintem igen vagy a fene tudja.
Sztem erre jobb a petróleum, vagy WD40. De meggyőzhető vagyok
A láncodat jó alaposan, ecsettel bő gázolajjal mosd le. Különben az olaj elkezdi higítani a spré feketére szennyeződött ragacsát és teleszórja a motorod oldalát retekkel. Még alapos mosás után is 2-3 hétig a rejtettebb zugokból fog kijönni fekete trutyi.
Biológia asszem kisutotte a fórumot.
Szóval jöhet a lancolajzo.
A scottoller egy baromi könnyen instalalhato rendszer a legbenabbaknak is.
Mindent logikusan és a lehető legkönnyebben szerelhetore terveztek.
A honlapjukrol letölthető a motor típusa alapján honnan lehet vákuumot kötni az olajozott,a fejét hogy rakd fel a lanckerekre.Az egész műanyag és gumi meg szilikon,semmi fém.Ha bedarálja a lánc akkor sincs gond.
Remélem be tudom állítani hogy ne bassza tele a gumit.Holnap kipróbálom mennyi a cseppszam és mekkorák a cseppek videóval.
Az ugye attól is függ, mit pufog ki ?
Lássuk be, ettől még nem vagy egy biológiai csoda...
Amint tudok szólok.
Ennél több konkrétum esetleg? A délután délben kezdődik ugye, meg a földrajzi hely sem mellékes, pl
Délutánt említették.Az jó nekem is.
Vasárnap mikor? Nekem esélyes, hogy nem jön össze. Egyébként a napi adagok nem rövidek, így este nem árt, ha tutira megyünk és nem akkor kell még nekiállni keresgélni.
Részemről oké a vasárnap.
Yoss szeretne foglalni.
Nekem mindegy.Eddig itt tartunk.
Vasárnap ha sikerül megbeszéljük.
Y0SS meg Zoli32.01 velünk (Ataaa + 1 haverja, meg én) jön. Nem foglaltunk semmi szállást, eddigi túrákat is így csináltuk, majd keresünk a helyszínen. Szóval ez ne tartson vissza.
Sok mindennek nincs lába, pl vízi élőlények többsége, csigák, kagylók, stb :) Angolnára nem emlékszem, de azt is szeretem