Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi, Rhinoelinek is!
Bike-R Ride to Mongolia oldalát már láttam, az indexes DR/DRZ topikban is linkelte. Csak sajnos az a topik eléggé kihalt...
Olvastam, miket csinált rajta, csak a többségénél nem volt típus, leírás, link, beszerzési forrás; aminél pedig volt (pl. kiegészítő lámpák), annál már sokkal jobb ajánlatok is vannak (a 2x18W lámpa 127 USD-ért helyett 2x10W-osat néztem ki, 2x8 USD-ért... van egy kis különbség). Ezért kérdeztem meg, hátha van valami újabb, többeknek is bevált, bejáratott forrás.
Ha 4 nap alatt itt voltak, az pompás, azért kérdeztem inkább helyit, mert 3-4 hetes kínai posta szezonban nem poén :) (közben pedig találtam egy hasonlókat készítőt aprón 5k-ért, mégjobb :) )

Rhinoeli, köszi a tippeket. Bár megkéri az árukat, de a hűtővédője szimpatikusabb, mint a másik amit az aprón találtam (két-két lemez távtartókkal, töredékéért el lehet készíttetni).
Szia!

Deklivédőket, haspáncélt, hűtővédőt egy szegedi sráctól rendeltem, ő gyártja őket, jó áron van, itt a képesmotoron is hirdeti "védőszett" címszóval. Én ezt a három dolgot vettem meg, a plusztömeg bőven 2 kg alatt van. http://www.kepesmotor.hu/all/&...

Néhány kiegészítés ehhez. A deklivédőket én FBS hőálló szilikon ragasztóval rögzítettem, eddig jól bírja a strapát és a mosást is, sőt, télen a fagyot és hőingadozást is. A hűtővédőknél fontos, hogy a megfelelő verziót kérd (feltételezem, hogy S verziós a motorod, kürt és ventilátor is van rajta, míg az E verzión nincs). A hűtőfolyadékot le kell eresztened (vízpumpánál van a leeresztő) és a radiátorokat kimozdítanod a helyéről, hogy kényelmesen fel tudd szerelni. Ha jól emlékszem, a ventilátor egyik gyári csavarja túl hosszú volt, néhány alátétet be kellett tennem, hogy ne hajtsam bele a radiátor lamellái közé. Továbbá, mivel a gyári hűtőtakaró idom ráfekszik a radiátor oldalára, és ide megy fel a védő, az idom belsején, nem látható helyen kell egy minimális igazítás, valamint az egyik csavar helyett kell egy hosszabb + egy távtartó, hogy ne tartsa el a védő az idomot. A haspáncél felszereléséhez kell egy kis türelem, de megoldható két kézzel.

Most megyek melózni, majd folytatom.
Sziasztok,
Tudtok ajánlani Miskolcon vagy a környékén egy megbízható szerelőt aki ért a drz-hez?
Válaszokat előre is köszönöm!
.mf!
Dekli védőt, ha ilyenre gondolsz én innen vettem. 4 nap alatt itt volt. 8000 Ft. a két db.
http://www.ebay.com/itm/252048...
.mf!
Olvasd el ezt. https://www.facebook.com/ridem...
Bike-R kétszer megjárta Mongóliát egy DRZ 400-al. Ez az első út. Az elején részletesen bemutatja hogy alakította át a motort a nagy túrára.
Fél éve keresek , a motor áráért kapsz egy blokkot. Amit utána szerelni kell mert olaj nélkül motorozgattak vele.
Üdv! Nekem van Tuareg rally tankon és ülésem olcsón, ha érdekel írj az enmoto@citromail.hu -ra.
http://www.kepesmotor.hu/suzuk...

Eladó 2 SZEMÉLYES E+SM
Dehogy akarok én esni Csak nem hiányozna a semmi közepén, bármi civilizációtól távol egy kilyukadt hűtő... (Amúgy fűt az, a levegőt a motor hőjével oké, Ungárise hűtő, csak az angol fórumok böngészése után bennem ragadt a rad-guard)

Azt már én is megtaláltam, sőt, a Tuareg-tankos képet nem is ott posztolta, hanem az index DR/DRZ fórumán, és a neten mindössze az az egy kép van Csak egy kicsivel több hiányzik, egy stabil 250 km-es hatótáv jó lenne (tartalék előtt). A gyárinál csak kicsit nagyobb IMS 3.2 gallonos, 12.1 literes tank 274.95 USD +szállítás +vám +áfa +béfa... Annyiért komplett működő Tuareget kapni, inkább elmotorolom...
De ha más motor tankját is rá lehet applikálni, csupa fül vagyok

Igen, írtam is, hogy ilyen doboz / táska rögzítő rács nálam is tervben van.

Habisztiboy: oké, majd lehet, hogy kereslek
lemaradt
ha sokat akarsz menni és messzire csinálj doboz-táska tartót
én épp most csináltattam az lc4-re
nagyon tuti forma lett
ha ennyire esni akarsz akkor tegyél fel hűtővédőt is és az nem radiátor mert bár kb ugyanúgy néz ki de az fűt a hűtő meg hűt
ezt a tuareg tankot meg nézd meg a takacsek.hu oldalon taki motoron vagy valami ilyesmi cikk alatt van jó sok motor közte van
de utána lecserélte egy kisebb túratankra
azt tudni kell minél nagyobb a tank annál kényelmetlenebb szélesebb meg magasabb szóval nem az igazi
Haspancelom van elado ;) a tobbibe nem tudok segiteni...
hali
tel számot tudsz adni?
Szevasz! Én is hasonló cipőben járok, estefelé talán lesz időm, leírom, miket csináltam eddig!
Keress meg segítek!
Sziasztok!
Ahogy lassacskán közeledik a következő fizetésnap, végre kereshetek dolgokat a sárgaszöcskére :)
Röviden a tervezett felhasználás: világjárás (vagy egyelőre inkább csak kishazánk és környező országok) úttalan utakon; földutak mellett amikor lesz is valamivel nehezebb terep, ott óvatos nyugis tempó várható, mert azért a kemping- és fotós cuccot sem akarom odaverni...

A következőkről érdekelnének a véleményeitek, tapasztalatotok:
- Dekli-védők: idehaza hol kapható vagy kik gyártanak ilyet, van-e valakinek eladó?
- Haspáncél: fenti tervezett felhasználáshoz is érdemes?
- Radi-védő: mennyire sérülékeny a radi? Kis-közepes tempónál is érdemes?
- Tank
--- ez a 10 vagy 9.5 mínusz 2.3 lityi nem valami sok :D
--- rá tervezett túratankok viszont bitangdrágák :(
--- láttam pár helyen említést, hogy az Aprilia Tuareg tankja és ülése passzol rá... Ha van itt olyan vagy ismer olyat, aki próbálta, mennyire volt barkácsolós sztori?

Tervben van még:
- bukógombák kerekekre
- ha nem Tuareg-tank, akkor u.gy. idomok, hogy ne a szép gyári sérüljön
- világítás: indexek, hátsó lámpa csere LEDre, LED kiegészítő éjszakai fény
- szivargyújtó / USB
- csomagok rögzítéséhez rács

Mit érdemes még megcsinálni rajta?

Előre is köszi!
Sziasztok!
Szép állapotú küllőket keresek S-es DRZ-hez 21 colos első kerékhez.
Üdv!
Sziasztok!

Kipufogódob újragyapotozás ügyében tud valaki esetleg egy megbízható, normális áron dolgozó embert Budapesten/környékén?
Előre is köszi!
Drz-re keresek fehér index búràt!
még mindig...
működő,önindítós dr blokkot keresek kompletten!!!

anguisart@gmail.com
Sziasztok. A drz 400E-S hez van olyan hátsó teló ami tartály nélküli ? 390 mm es furat távolságú szerelhető gátlót keresek dr 650 be .
Srácok! Eladó a képeken látható ARP kipufogó, ami az én DRZ 400E-en volt. Használatból eredő karcok vannak ugyan rajt, de szerintem nincs rossz állapotban! Az Albert Peti nemrég tömte újra. Gyönyörű hangzás + néhány extra paci garantált! Kikiáltási ára: 30 000Ft. Írj, megegyezünk!
Üdv Mindenkinek! Eladó a képeken látható Moose Racing ruhaszett + Thor kesztyű. A cuccuk használtak, de jó állapotban vannak! Méretek: nadrág 36; mez XL; kesztyű L. Darabárak: nadrág 13 000FT, mez 4 000Ft, kesztyű 4 000 Ft. Együtt: 17 000Ft-ért viheted! Írj, megegyezünk!
Georg disegn tol egyedi gyart amilyen matrica szettet akarsz 15000 ft ert