Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

jelcsa
Aki bont esetleg GS 500-at, adna elérhetőséget?
Részemről csak egy tipp volt. Én szerelőre bíztam a karbi tisztítást-hangolást.
Sokan pedig azt hiszik hogy a sűrűbb olaj majd megszünteti a füstölést meg a hézagot...
Voltam nemrég egy Motul-os oktatáson és ott is kiemelt téma volt az a helytelen olajviszkozitás alkalmazás.
Hibadzik a helye a polcon.
jobban csúszik.
ez is egy érv,igazad lehet...
az én esetemben a mol olajat beszerezni nem jelent plusz munkát,költséget,mert utbaesik meloba jövetmenet.
Tusfürdő minek???
Meg 1790-ért is.A mol ért el kell menni vagy postaköltség.Etr meg beraktam a cokismuffin,a tusfürdő és a csirkecomb közé majd 2 km-t hazaautóztam.
multkor 999ft volt. nekem a mol jó, azt is 1000ért kapom.
Jah a Total 10w-40 a madaras teszkóban 1290.- ha valaki erre gerjed.
nekem svben is bevált!!
Szerintem túlgondolod - éppen motorféknél a legerősebb a vákuum.
faszság! 10w40 irnak bele elö gyárilag... fölösleges variálni és idiótákra hallgatni...10w40 és kész.
mol motostreet 10w40!!!!
azt te kézzel forgatva nem tudod eldönteni,h jo e v sem. hidd el a csere megoldja.
Értem a tényállást. Nem vettem észre hogy enné az olajat, csak ismerősök mondanak ezt azt, mondom inkább megkérdem, az a biztos. Akkor marad a 10w 40 :)
stewe77: benzincsapra menőre gondolsz, vagy karbira inkább? Hogy befolyásolhatná (mármint benzincsap miatt szegényedhetne a keverék, az érthető...).
Elképzelésem: motorféknél lecsökkenhet annyira a vákuum, hogy jobban visszaejti a súbert, és amikor üresen pötyög akkor onnan lentről a felépülő vákuummal újra fel kell emelnie, azután áll újra be az alapjárat? Szerintetek ez elképzelhető, vagy túlgondolom?
A sűrű olajat lehet hogy nem fogja (annyira) enni a kopott vas, de nagyon nem tesz jót neki, még rohamosabb ütemben fog tönkremenni. Egyébként meg ha nagy az olajfogyasztása, akkor a motort meg kell javítani: gyűrűzni, szelepszár-szimeringeket cserélni..... Ez van.
Gyári érték 10W40, nem véletlenül találták ki a japók. Ja, és nincs a könyvében olyan, h 10 év után más olaj kell bele...
Köszi. Azért kérdezem, mert mondtak olyat hogy idősebb, meg léghűtéses gépekhez inkább jobb a 20w 50.
10W-40 teljesen jó bele.
Szevasztok! Olyajcsere előtt állok. Szerintetek melyiket érdemes önteni bele? 10w 40, vagy 20w 50? Bocs ha már volt, de egyik azt mondja, másik meg azt :)
Ha lánccal zárja le az első kereket tárcsazár helyett, az viszont valóban tehet kárt benne.