Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

1.- GOPRO HERO2 MOTORSPORT EDITION! 35 000 Ft
2.- GOPRO HERO 3 BLACK EDITION RENGETEG EXRAVAL 75 000 Ft
3. .GOPRO HERO 4 BLACK EDITION RENGETEG EXTRA 125 000 Ft
4.- GOPRO HERO 4 BLACK EDITION RENGETEG EXTRAKKAL 125 000 Ft
Tel: 06 70 77 37 822
Nem tudok olyan motortípusról aminek előírás lenne a Jaso besorolás a motorolajához ! Régebben nem is létezett , vagy legalább is nem hallottunk róla és enélküli motor olajat használtunk a motorokba ! Mivel most ez a szabvány is létezik mindenki a legjobbat akarja a vasnak ezért azt rakja bele ! Viszont ha a normál motorolajtól kuplungos lenne egy motor akkor perelni lehetne a gyártót mert nem előírása ez a minősítés !
Igen azt vágom, hogy sok idősebb motornál annó amit előírtak olajakat, már jóval többet teljesítenek az azóta fejlesztett olajok, amiket nyugodtan beletölthetünk az öregebb gépekbe mint pl. az enyémbe is!
Senki nem keveri , én is Jaso olajat rakok , de ezt a szabványt nem Írják elő a gyárak szinte egy motornak sem.. Csak az API minősítés a mérvadó . Ha jobb besorolású olajat használ valaki , az visszafele kompatibilis , most a legjobb az API SN !
Akkor én képzavarban vagyok. Úgy tudom nem szabad motorba autóba való olajat tölteni pont a kuplung miatt, javítsatok ki ha tévedek, igaz így sem fogom összekeverni soha!
Mekkora hülyeséget írsz , aztán még bizonyítod is ! A Busa Api követelménye SF- SG és nem követelménye a kuplung adalék ill. a Jaso besorolás ! A castrol FST alább említett olaja a legújabb API SN-t tudja , vagyis pill. ez a legmodernabb minősítésű olaj ! Ezen kívül sehol nem írtam hogy rakja bele , hanem ha bele rakná , akkor a busa a ma kapható legjobb olajat kapná ! Viszont mióta beugrott a Jaso a motorok ezeket az olajokat kapják , pedig a gyárak ezt sehol nem írják elő egy vasnak sem , vagy én nem tudok csak erről ! Javaslom fusd át ezt a szösszenetet : http://www.olajinfo.hu
/szabvanyok/6-motorolaj-szabvanyok/8-api-motorolaj-szabvanyok
Béke veled !
Nekem a zsiguli olajtól mindíg csúszott a P21-es kuplungja,erösebb kuplungrugóval nem,de bovden szakadtt.
Mekkora hülyeséget beszélsz. Nem is a JASO teljesítményrendszer szerint van megadva a szervízkönyvbe, hanem az API szerint.
Motorkerékpár olajokba (kuplung)csúszásgátló adalékot is raknak, mert nem száraz kuplungos(a normális fajta) mint egy autó.
Rakd te a tiédbe, de másnak rossz tanácsot ne adjál!
A bontos Ricsinek van blokkja ,most hozott!!!Meg láttam vki hirdet könnyített főtengelyt is- az is igen ritka!
Ráadásul nálunk az országban nincs busa blokk...a versenyzők mindig megveszik...
Most láttam Németo.-ban új null kilométeres hayabusa turbos blokkot!
Oszi nagy mágus majd belevarázsolja neked!!!
https://new.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/gsx_1300_r_hayabusa/suzuki_gsx_1300_r_hayabusa-11537527
Szép napot,történet a köv.hasznaltauton,megjelent fekete haya k3 480ezer ft,hajtókar csapágy töréssel,rá is repültem ahogy kell,biogenoszival lebeszéltem a javítást,átirva 800ezerben ált volna a vas.Lebeszéltem a tulajdonossal en mennyit adok érte,de azt mondta hétvéhén jönnek megnézni,kedden olvasom a hírdetést a javított helyesbített válltozatot,a hajtókar kifigyel a blokkból,oszi közölte kuka.Blokkot találni ebayen 700ezer sok,miért enmy,i egy blokk ?
Valszínű aki hétvégén megnézte a motort,felvilgosította a tulajt,nem jó helyen van a hajtókar,és még látható is ami szintén nem oké.erre a srác kemény 30ezer árleszállítást tett.
Semmi nem történne , kapna a Busa egy jó fajta olajat , ami messze fölülmúlja a gyári előirást ! Gondolom a Busának sincs leírva hogy csak JASO minősítésű olajat lehet beleönteni , ahogy a többinek sem . Amikor még ez a besorolás nem is létezett , akkor is normál motorolajat használtunk a vasakba , szem. szerint 10-60-as Castrol Racing Syntech-et . Mióta van ez a kuplung barát besorolás az olajaknak , népvakításként , azóta ragaszkodunk csak kimondottan ezekhez a csoda olajokhoz ! Mivel az álltalad említett olaj ráadásul szintetikus , kizárt hogy ez miatt megcsússzon a kuplungod !
OK , köszönöm!
Bár én nem értek hozzá, de biztos nem tennék autóba való olajat olajfürdős kuplungos motorba, mert jó eséllyel kukázhatod vele a kuplungtárcsákat...
Sziasztok
CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-30 LL jó a Busába vagy inkább ne tegyem bele?
Rendeltem 10 l BMW be,mire megjött a BMW-t eladtam,itt a tuti olaj a nyakamon :)
Sziasztok
Van a 2008as hayabusamon gyari aranyfelni amit elcserelnek az alu szinu felnikre. Ha valakit erdekel a dolog privatban keressen meg.
Hayabusa K8 első ülést keresek,akinek van elad,az ne tartsa magában.
Most nem lesz hátszél,nyomjál le mindenkit!
Swjnos úgy néz ki hogy mégsem megyünk Zágrábba ,úgyhogy marad Kiskunlacháza......
Állítólag az én Shinkom az mínusz egy tized!
Igen,végre lesz rendes kuplungom( idén elöször!) meg fogyott a kicsike 5 kilót;-) !