Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Dani! Ez nem a te motorod? amin a macska megette a patkányt?
Szia Andris,

Mostanában nem nagyon használom aktívan ezt a forumot, csak olvasgatom, de régebben többet írogattam. A lényeg, hogy lenne pár kérdésem az íroszági munkavállalással stb. kapcsolatosan, melyeket feltennék mailben, ha nem gond neked?
(húúú az NFL a Sport1-en nagyon jó!)

Endurosoknak nagy élmény lehet! Ott talán még én is megpróbálnám!

Marokko? Ha elkészül az aszfalt út akkor talán tudnék menni!
Ki fogsz nevetni, de pont ezen gondolkodtam en is: ahogy suhanok az ausztral tajon, hosszu kilometreken keresztul senki nem akad az utamba.. Csak a gyer novenyzet es a sivatag...
Na nem baj, jovo tavasszal vegre csak osszejon Marokko a KTM-el, legalabbis remelem!
Ha valakinek lenne lehetosege es kedve, jo lenne egyutt menni.
Ha nem, akkor egyedul megyek a marokkoi sivatagba...
Hogy a világban milyen a megítélésünk azon már kár agyalni mert ez van! Sajnos ez csak lassan fog változni ha valaha is változik majd pozitív irányban..! (A negatívot értelemszerűen nem írom!)
Volt munkám már megvolt a házam.. Én azért szerettem volna külföldre menni mert érdekelt, hogy milyen ott, én milyen vagyok ott.. mert fogékony vagyok a világra és sok minden érdekel! Sőt úgy érzem kevés lenne két élet is ha azt mind végigcsinálnám mint ahogy az elmémben tolonganak a gondolatok!
Megértelek és senkire nem dobok vagy dobnék követ emiatt hogy máshol él nem a szülő hazájába!
Én ezt megfordítanám:
Engem az itthon maradt sok léhűtő jobban bosszant!
Azok csak szart csinálnak és azt keverik a dolgos értelmes honfi társaimmal meg megszakadunk a takarításába!

UFF

Ami eszembe jut hogy a bütykös gumival milyen fasza tájakon gázolhatnál kenguruéknál! A finom időben!
Kornél vigyázz, össze ne fuss odaát Véder nagyúrral
Van benne igazsag, bar minden egyes tortenet mogott egy kulonbozo sors van..
En pl. elvesztettem az edesanyamat 2 eve, a tobbiekkel meg nem vagyok tul kozeli kapcsolatban..
Viszont itt a felesegem es a kislanyom, akiket szeretek.
Nem gyozim elmondani hogy en sosem vertem a mellem es soha nem csabitottam kulfoldre senkit. Ugyanugy tisztelem azt, aki otthon helyt all.

En -ugy latszik- ilyennek szulettem, nem tudok a seggemen megmaradni.
Mar akkor leleptem otthonrol, amikor meg nem kezdodtek meg a tomeges kivandorlasok...
A hivatalos becslések szerint jelenleg 210 ezer magyar él, és dolgozik külföldön, azaz (még) nem települt át, de egy részük ott ragad, egy részük visszajön, akik helyett mások fognak elmenni. Ez körülbelül akkora vesztesség, mint amekkora 56 után volt. A potenciális elmenők számára ez a tömeges áttelepülés egy mágnesként vonzó tény, a taszító ellenpólusról nem tudnak, vagy kellő súllyal nem mérik fel, avagy feltételezik, hogy az emigráció lélekölő hatásával szemben ők immunisak. Nem azok, és a hatás visszavonhatatlanul tragikus, még ha vissza is jön néhány év után, régi énjét sohase kapja vissza. „Elpattan egy húr” ……. „s egyszer minden elfakul”. Egyszer minden elfakul de a lelki sérülést életünk végéig magunkban hordozzuk, ha tudunk róla, ha nem.
Uhh, sajnalom...

Egy baleset mondjuk soha nem jon jokor es soha nem jo.
Viszont tetszik hogy pozitivan fogod/tad fel, nem vesztetted el a remenyt, lelkesedest.

Valoban kiabrandito hogy ugy kezelik a magayrt, mint egy utolso sittest...kerdesek, tesztek, stb...

Sajnos vagy nem, Ir allampolgarkent, nem lesz nyelvi teszt, elobbre veznek a sorban a keleti orszagokbol palyazoknal.....

Szomoru hogy ez van. Sokszor kritizalnak otthoniak hogy elhagytam az orszagot, de e erre csak azt szoktam mondani hogy 12 evet toltottem eddig kulfoldon, de sok magyarnal magyarabb vagyok, aki meg otthon van es csak a szajat jartatja...
Plussz, egy eletunk van, azt elni kell es nem atveszelni...meg nekem itt van a 4 eves kislanyom is, nem karaok rabszolgat nevelni a Magyar allamnak...
Ez a sok "intézkedés a vízum ügyekben" ez kiábrándító... mi is átnéztük mi az akkori helyzet e téren és... azért mentünk volna J-sel, mert tanuló ként könnyebb bejutni és ha már van munkahelyed (főleg ottani hiányszakmában) akkor nagyon nagy eséllyel lehet pályázni a maradásra!
A cégedre meg csak annyit, hogy szemétládák! Ilyen felállásban mint a tied, hogy cégen belül tudnád kint folytatni a munkád és az életed... ! Pff.. Erre nem tudok mit mondani! Pedig ez a legkönnyebb módozat a letelepedésre!

Nem titok! 2002 Juni elején le akartunk menni a Balcsira hosszú hétvégére a barátom meg a barátnője és én (így hárman mentünk volna) hogy nyugodtan átbeszéljük hogyan legyenek az anyagiak mit tudtunk intézni, ki kapott valami visszajelzést valahonnét! Zéland is tervben volt! A barátom barátnője akkor tért vissza másodszor amerikából és nagyon sok ismerőse meg nekünk is csak dicsérte a földrészt...!
Zalacsány után egy 4-es kocsisor mögött mentünk szépen normál tempóba (70-80-al) isteni jó idő volt! Elveztük a szabadságot a jó időt és hogy motorozunk! Aztán a kocsisor elején haladó fehér autó elkezdet gyorsítani majd lefordulását jelezve egy bekötő útra akart fordulni... aztán mégse.. visszahúzta a kocsit az útra a kocsisor elé és féklámpa duurr, féklámpa durrr, féklámpa durr, mentek egymásba az autók az utolsóba meg... mi! A barátom megy be a hátsó szélvédőn barátnője repül felfelé nekem annyi idő maradt hogy kicsi fék kihúztam jobbra a gépet hogy ne beléjük menjek és páff minden szilánk a helyére került! Olyan gyors volt az egész hogy nem lehetett lereagálni! Hála Istenek jól megúsztuk maradandó sérüléseink sem lettek, de a terv ráment főleg az anyagi hátrány miatta ami a balesetből kerekedett!

Ez van!
Hát abszurdisztánban már mindegyikünk élt...részemről úgy érzem, már bőven többet is mint kellene...
1, Magyarorszag
2, Franciaorszag
3, Irorszag
4, Ausztralia?
Persze , hogy gyakorolni , csak legyen jó idő aztán irány a Zaránd !
Levi ! Meg a másik a gas gas forumon megy az okosság nézz be olvasd a , Ronis kinkodik ilyennel!
Levi ! Nem olyan rossz az ,Régebbi tesztekben se volt ez a motor olyan mint egy exc az én Husqim kuplungja se olyan volt mint a hondámé vagy a gas é.
Lamella anyagán sok mulik de ,gyakorolni, gyakorolni enyi az egész.
Dot 4 olaj , és nem fogy . Mentek vele a srácok és hát egybehangzóan az volt a vélemény , hogy így egy fos ! Igaz Robi ? Ezen dolgoznom kell.
Melyik volt a második?
Az első gondolom Gallia...
Hat ez mar a harmadik orszag ahol huzamosabban, tobb eve elek.. Szerintem ha a politikai/gazdasagi helyzet nem lenne ilyen szar otthon, mi akkor is kijottunk volna.
Nos, en picit (tul) magasra tettem a lecet: en az ausztral allamplgarsagot akarom megkerni.
Ez evben vagy jovore kimegyek egy par hetre korbe nezni.
A vicces az hogy a ceg, ahol melozok, azonnal alkalmazna ott, csakhogy ok nem segitenek a vizumban....
Mi tortent veletek? Feher astra? Szabad tobbet tudni, publikus?
Az nem jó, annyit én ott nem bírnék ki
Anno mi is kenguruékhoz akartunk menni... útra készen J-s vízummal a zsebben hiányszakmával talonba mentünk motorral Balcsira átbeszélni hogyan és mint lesz ősszel az ÚT (és életünkbe átéljük azt hogy egy évben két nyarunk lesz..) és akkor egy fehér astra képébe érkezett a számítást áthúzó, vessző futást okozó esemény!
De azt mondja a mondás, hogy soha ne mond hogy SOHA!
5 ev.
Nagyon sok elonye van, egybol nem lenezett keleti vagy..
Kanadaba es Ausztraliaba sokkal konnyebb bejutni, nyelvi tesztek sincsenek, plussz pontokat kapsz az elbiralaskor.
Ja, es milyen olajat tettem bele?
Szia!
Az enyemmel semmi baj nincs, mind a ket gepen frankon uzemelt.
Viszont szerintem a gasgas kuplunja puhabb (ajp), nem kell annyira huzni.

Arra vigyazz hogy az elso lanckerek vedoje egyben fogja a kuplung fofek hengert is... Nem szokott "elfogyni" az olajad?