Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, kinai ledeket nem szabad figyelmenkivül hagyni. Egyszer az szivatott meg. Félnap keresés ment rá ugy hogy évekkel elötte én csináltam a komplett hálózatot, tehát ismertem a rendszert. Egy csillárba retrofit led égő csere lett. És amint kiszedtem helyreállt a rend. Gondolom azt minden "szakember" előtt világos, hogy avk hibát azaz nullazárlatot nullabontással is kell keresni.
én legszívesebben levertem volna egy 30x30 as rozsdamentes zártszelvényt 3 méterre aztán az tuti a talajvízben van nem is rohad de valamiért az se lett volna jó....
Gyanítom, itt is a kazán lehet a hiba, bár új. Vagy inkább a bekötése, mert azt mondták, annak külön Fi kell, de végül most nem úgy van kötve. Majd átbogarászom, kösz.
Mondjuk ha szabályos a hálózatod akkor a kazánnak eleve külön kismegszakítója és FI reléje van így azonnal tudod hogy más nem okozhatja 😁
Hát nem egyszerű. Nem biztos hogy tudni akarod 😆
http://youtu.be/X3G0g52NRmg

Meg kell mérni mekkora áramnál old le, de ha hibás lenne akkor nem csak ritkán oldana le. Valószínű valamelyik fogyasztó okozza. Motor, kapcsolóüzemű táp, ívhúzás, rossz LED lámpa táp, vagy akár konkrét szivárgó áram is okozhatja.

Én azt nézném meg melyik áramkör okozza. Beraknék több fi relét ideiglenesen külön az áramkörökbe elkülönítve, aztán amikor tudom melyik áramkör, akkor konkrét fogyasztóra leszűkíteném, és amikor tudom mi okozza, akkor lehet megoldást találni rá.

Vagy ha van pénz lóvéra akkor be kell tenni egy ilyet, azt szarni rá mi okozza:
https://elektrikstore.hu/Schne...
Igy van. Utána olvasás után 😆
Le tud oldani magától is rapszódikusan. Ha megfáradt azé, ha meg ac tipusu akkot a sok elektronikus faszság miatt old ki. Illetve az azok által termelt felharmonikusok miatt. A tipusut kell betenni meg valami normálisabb ismert tipust. Ha ez se oldja meg akkor beázás van valahol.
El ne hidd. Az a villámvédelem földelése. A napelemhez poenciálrögzitő földelés kell. Elvileg 10 ohm alatti értékkel de senki nem méri.
Az hogy alapon belül van szintén nem előirás hogy nem ott kéne. És ha alapföldelésed can?
amúgy a napelemeseknél pár szaki kioktatott hogy a földelésem szar, ezt el is hiszem mert 20 évvel ezelőtt vertük le
írtam neki no para mert most szúrtan le egy újat össze is kötöttem a régivel aztán örül azóta mindenki
na de ez sem jó mert alapon belül van, na de a másik is szóval akkor az duplán szar
a végén eljutottunk addig hogy le kellene verni vagy 6 db szondát hogy fasza legyen a földelésem meg valami kurva vastag vezetékkel körbevinni a lakáson
na ekkor feladtam hogy marad minden ahogy van
ki kell baszni a picsába akkor nem lesz gond vele 😂
én be sem merek ilyet kötni mert ráz a fürdőkád aztán tuti sűrűn lebaszná

egyszer olvastam a földelési izékről ott írtak valamit erről a fi biszbaszról de elvesztem a részletekben
szóval inkább fel se szerelek ilyen extrát
Engem egy gázkazán szivatott így és mivel nem állandó hiba volt, hiába határoltam az elágazó dobozok szétszedésével. Szerencsémre egyszer pont akkor kapcsolt be a kazán amikor ott voltam és abban a pillanatban oldott az FI, de utána is vissza lehetett kapcsolni úgy, hogy a kazán is elindult. Ettől függetlenül gyanús lett a kazán és meg is lett a hiba, amit párásodás okozott a vezérlőszekrényében. Volt olyanban is részem amikor csak egy szakasz volt levédve a melléképületben FI-vel, ahol utólagosan lett vizesblokk kialakítva, ott az előttem lévő szerelő egy külső világítási áramkörhöz vitt fázist az FI előttről, a nullát viszont az FI utánról ágaztatta le hozzá, amikor felkapcsolták a hátsó villanyt akkor szólalt meg az FI, de persze ezt nem mondták, nekem meg 3 órámba került mire szétbogoztam mindent és rájöttem a hibára. Ahol nincs külön éjszakai mérés, ott a villanybojler is tud ilyet kezdetleges szivárgó cekászhibával, ilyet is tapasztaltam. Amikor elért egy bizonyos hőfokot akkor jelentkezett csak a hiba, mondjuk ott amúgy is bojlert szereltem mert vízköves volt, így a fűtőbetét cseréjével automatikusan megoldódott a dolog.
Rajtam kívül van itt másik okos villanyszerelő?
Egy Fi relé véletlenszerűen leold, ill. nem sikerült beazonosítani, hogy mire. Aztán visszakapcs és megint megy egy hétig, napig, óráig, mikor hogy.
Szoktak ezek elromlani, mert akkor kicserélem (csak nem itt van helyben, hanem Pesten) Vagy valami rejtett hiba xopat?
Az IMOT meg Münchenben, 24-26. Az elmúlt 2 évben nem volt megrendezve a kovid miatt.
https://free-muenchen.de/de/im...
De igen,csak kis mértékben.Inkább úgy mondanám hogy "ez is"
Hölgyek , Urak !
Nem találom már az eseménynaptárt ahová be lehetett írni a motoros eseményeket , így ide írom .
2023 Március 9-12 között rendezik POZSONY-ban a Motor és motorcsónak Show-t . Ahogy olvastam , színes programmal várnak mindenkit . Info : https://www.incheba.sk/en/fair...
Motoros ruházat , motorkiállítás , rock'n roll , motorépítő bajnokság stb ....

Aki esetleg ki van "éhezve" az ilyen eseményre ( Itthon ugye már nincs ilyen )
Dikmá melyik unatkozik 😁
Gutentag!
😃buzik megvannak, pina kivesézve jöhet valami ujabb.
Én csak azt szeretném mondani tisztelettel 😁 hogy nem kell mindet tudni hogy működik elég ha tudjuk használni 😍
Igaz ez mobilra ............................. illetve a pinára puncika nunika is 😋
Nem igaz Laci 😂............................................................ http://youtu.be/LLo2N6vD9u4
Szerintem a nők többsége sem tudja.
De sztem most is keverik a dolgot mert a nedvesedésért nem ez felel. Most hogy utána olvastam ezt is tudom 😀
Ami igaz is lehet az elhelyezkedését illetően.
😂 😂 😂
aki ilyeneket tud hogy milyen extra mirigyek vannak a muffban az buzi, mert csak szért tudja mert át akarja operáltatni magát
más oka nem lehet ennek
merthogy ilyenek vannak hogy petefészek meg pár fő alkatrész azt nagyjából mindenki tudja akinek az iq 60 feletti, de a többit csak a buzik
meg esetleg azok a nők akiknek voltak ilyen irányú gondjaik
ha előbb kitaláljátok ezt a mirigyes dolgot meg tudtam volna kérdezni kb 200 nőt hogy ki hallotta ezt a mirigyet, de most már a mai naptól munkanélküli lettem
dül... ezt hallottam már, de nem tudtam volna, hogy a prosztata, az enyémmel nincs gond 😃
Hát ezek szerint tudatlan vagyok 😁 ugyanakkor felmerült bennem, hogy te vidéki tűzoltóként és autó fényezőként mekkora tudásanyagot eltékozolsz! 😂
A saját tudatlanságodat ne vetítsd ki másra.És akkor a dülmirigy még szóba sem jött,köznyelven prosztata,ezt sem ismered?
Hát én abban biztos vagyok, hogy te ezeket nem tanultad hetedikben. Ha mégis, akkor 30 év után nem emlékeznél két idegen szóra, amit a büdös életben soha nem kellett használni.
Tudod ki tudja ezt? az orvos, aki tanulta egyetemen, valaki, aki húgyúti bajokkal küzd, és foglalkozott vele kényszerből, meg az, aki megnézte most a guglin 😁
Én biztos, hogy erről a Cowperről életemben nem hallottam, a Bartholinről is véletlen, felnőttként egy kocsmai beszélgetésben 😁
...ugyanakkor a legtöbb férfi tudja, hogy a jó muff nedves, a farok meg büdös 😅