Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért a gyorsforgami utaknak megvan az az előnye, hogy a beruházások szeretnek mellé települni, és a munkaerőt is könnyebb összeszedni, ha tud közlekedni.
szerinted hol lesz a vége az m4-nek? megáll a törökszentmiklósi cigányfalvánál? 😅
hát ugye a 4-es főút debrecen, nyíregyháza, kisvárda záhony kiszállóval van(kezeit széttáró9 nyílván debrecen nyugati résznél m35 kész lett felesleges gyorsforgalmi utakat én sem építenék(gondolkodós) bár amennyi pénzt ki lehet lopni belőle azért nincs kizárva, hogy felépül(kezeit széttáró)
Ok. A Dűne az jó cucc, ha neked ez az igényed, nem sajnálom tőled.
Most nézem hogy tud Android appokat kezelni, szóval a YT, Netflix tuti megy rajta, szerintem csak az ára miatt vetettem el kapásból, meg rPI mindig van itthon néhány darab, szóval adta magát.
fene tudja, nekem van egy fasza jbl hangfalam, ennek a mély hangszóróit kicseréltem valami alsópolcos highend cuccra, azóta olyan lett mint új korában se volt
na szóval evvel a dobozzal még a youtube is gyönyörűen szól pedig nem egy mennyei királyság a hangminőség
de már a cd is tud úgy szólni hogy pl az eső ugyanúgy esik mintha kint az udvaron hallgatnám
mindezt gombokért
Nekem meg ez kellett, mert a zeném is erről megy, ott nem mind1 a hang. Mozit meg én sem üzemeltetek, csak nézek otthon 😃 öreg LCD TV-hez én se vettem volna.
Ha te le is szarod, akkor is ez az egyik legjobb chip a témában, 5-6-7 évig biztos jó lesz még. A Popcorn is jó lenne, de blúréj dts anyagon már nem bírta a tempót, meg hangban sokkal rosszabb, 96/24 FLAC-ot csak szoftveresen, butítva tudta.
Lesz a lófaszt. Nyugaton megcsinálták az M8-ast, de itt sose lesz egy Miskolc Szeged tengely.
lesz olyan is
Pont leszarom az ilyen média chipeket. Nem mozit akarok üzemeltetni, és úgy is szar a szemem. 😆
Amúgy a PI-ben is cél chip van a 4K lejátszás miatt, de egy 10+ éves szimpla HD TV-m van, szóval amúgy is baszhatnám a más dimenziós képet 😁
Azt sem tudom mi az a DSD 😂 szóval nekem tuti nem kell.

Légy boldog a Dűnével, én nem estem hasra, mert a 3betűs parasztvakításokhoz nem értek és túlárazott is volt, meg nekem annyi kellett, hogy YT, Netflix, HBO menjen.
Mondjuk egy keresztbemenö autopálya szakasznak jobban örülnék.
amilyen drága a pályadíj, még vihetnének is. közpénz is van temérdek, mégtöbbet lehetne kitalicskázni
... meg mondjuk Pestről az M3 pályán...
Vagy szted az M0-tól vigyenek egy M4 pályát Debrecenbe - párhuzamosan az M3-al, attól délre 50 km-re?
Ahogy Ini írja, már nem látni olyan izét 40 alatt sehol...
Egyébként mi ketten nem ugyanazt keressük. Neked jó, ha egy panel PC egy free szoftverrel valahogy lejácca a tartalmat, én meg olyat akartam, amiben a legújabb média célhardwer, a Realtek RTD1619DR chip van. Ilyen van most a 500e-1M körüli média lejáccókban is. Hidd csak el, hogy ez képminőségben, hangban más dimenzió, mint a Pi alapfokú HDMI kimenete egy free szoftveres emulátorral.
Linuxos PC-n, alaplapi hang meg video csatolóval én is bármit lejáccok - na jó, DSD-t talán nem. a Dune viszont tudja.
az m4 sztem sose megy el debrecenbe, bújfalunál csatlakozik az m35be, majd kimegy a románokhoz. debibe csak a szétbaszott négyesen lehet menni továbbra is
2-3 éve még ennyi volt, most 40+ de legalább nincs sehol sem
lehet, hogy kuta 😅
15ezer volt az Rpi. Mit nem tudok vele szerinted? 😁
KODI média rendszer mond valamit? Még az is lehet hogy a Popcornon is az fut 😁
Nem és volt potroh is benne, de erősen volt fűszerezve meg különben is hiszékeny vagyok. 🤓
biztos hogy cíke volt?
Én így hatvan környékén ma csak egy gung bao csirkét vettem kínaitól. 🈹
Na talán TV-hez... de ott is ott vannak a spec lejátszók, amivel nem tud lépést tartani. Nyáron vettem egy ilyet (a 12 éve használt Popcorrn A400 már nagyon nyögött) filmnézéshez. Ezt nem tudnád Pi-vel így megoldani, és árban majdnem ott vagy.
https://dune-hd.hu/?oldal=real_vision_4k
Azért egy alap NAS-nek bőven jó bármelyik RPI.
Ha meg komolyabb szolgáltatásokra vágysz akkor egy rendes NAS.
Én is azért vettem. Gigabites hálózaton olyan gyors az elérés mint a gépem saját vinyójáról.
Ezért csak egy SSD van az asztaliban és mindent hálózatról érek el. Erre nem jó az RPI. De hogy kamerának FTP-t csináljon arra tökéletes.

Kicsit valóban felment az ára, így már nem éri meg igazán semmire, de én még régebben vettem. KODI alapú TV okosítónak tök jó. Megy rajta YT, netflix, filmek, jobban mint a TV-k saját dolgain, és a legjobb hogy a TV-től átveszi a távirányító jelet a HDMI-n így külön hülyeség sem kell hozzá.
A másik amire használom az a 3D nyomtató vezérlésére. USB-n rádugom, aztán tudom kezelni, akár egy telefonról, nem kell szórakozni az SD kártyával meg a 2*20 soros alfanumerikus kijelzővel a pincében.

Ezen felül egyedi vezérlési feladatokra jó elsősorban, mert van egy halom közvetlen kimenete. Én PLC helyett akarom használni, mert nagyságrendekkel olcsóbb és többet tud. (azok is 70ezertől indulnak hogy rohadnának meg)
Attól függ mekkora tárolót akarsz. 2 helyes alattit nem érdemes venni, azok 35-40 körül indulnak, meg ennyi egy 4 T-s vinyó is kb.
Tehát 8 T-t kb. 100-120-ból rax össze - de ha fontos a cucc rajta, és tükrözöd, ennyiért 4 T-t kapsz.
Mire összekókányolsz belőle darabokból egy NAS-t, kb. annyiba lesz, mint egy Synology -és nem lesz olyan.
Egyébként meg egy PC, ami korszerű még, de főgépnek már nem elég, alapjáraton elketyeg 20-30 W-al. A Pi hiába fogyaszt keveset, a Terrás vinyók ugyanannyit esznek, mint a PC-ben.
Sosem értettem ezt a Pi mániát... nagy gépnek kicsi, micro komputernek meg nagy - bár az én tapasztalatom Pi-ben 20 évvel ezelőtti 😁
a málna pc-vel az a gond hogy egyrészt egész drága lett, másrészt meg alig kapható(lehet ezért is drága?)
a nas meg fasza volna ha 2 vinyóval megállna max 100 pénzből, de ahhoz kellene 200 forint alatti dollár az meg egy ideig nem lesz
bár ha a gyerek el tudná ezt is számolni akkor nem volna ennyire húzós az ár, de ezt még ki kell nyomozni