Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mint mondtam nem ez a tapasztalatom.
Ez a nép 10-15%-a, a motorosok kb ennyi%-ban állatkodnak mégis mindre ezt mondják, mi közel lakunk Bp.-hez mégis a többség csak a azomszéd faluig jár és nem élnek jól. 90-100 rugós fizu pedig a a rezsi ugyannyi mint másnak és termelni sem éri meg.
Aha.Saját megfigyelés.Nagyon messze vagyunk a nyomorgástól.
Általában a körúton belüli haladók vízionálnak nyomorgást.
Bár minden relatív.Indiában feleannyi kocsi,hűtő,faszom mobil van mégis azt mondja az ipse hogy jó élete van.Itthon meg van 3 kocsi,millió faszság ház internet mégis nyomorg a delikvens.
Amikor a Tessedik lámpától az M0 lehajtón túlig áll a nyomorgó népek kb 5-10 éves autóállománya minden rohadt nap délután,amikor az ovodajárat miatt úgy érzem mintha a blahán lenne a bolt és minden autóban max 2-en utaznak.Addig a nyomorgás nagyon relatív.
Amúgymeg tetszettek volna váladztást nyerni és máris kánaán lenne.Sőt biztos vagyok benne hogy visszamenőleg kapnál 10 évre adóvisszatérítést.
nem nyomorgok, ez attól kicsit komolyabb téma, minthogy félremagyarázd...
De nyomorogsz?
Mondjuk BMW-vel még lehet.
de becsületes, mielőtt még megkérdeznéd... sőt hasznos is, a társadalomnak is
egyszerű becsületes munkával... az enyém nem egyszerű
Akkor te nem becsületes munkát csinálsz?
Mert hogy nem nyomorogsz az fix,és tuti nem egyszerűt.
Mi vagy ki a haza? Ezt a kérdést páran párszor már feltették, neked mi?
ez csak demagógia. az állam nem fizet semmit, azt is én fizetem, f@szt volt ingyen nekem bármi is, azt meg a szüleimtől vonták. nincs ingyen leves. én soha semmit nem kaptam, sem a szoci sem a fidesz kormány alatt, semmilyen támogatást, semmilyen visszatérítést (kivéve ezt a gázkompenzációs alamizsnát adták vissza, amit bármikor visszautalok bármelyiknek virágra, de ezt is azután miután durván megloptak és teszik most is) Most is annyit vonnak, hogy egy kisbusznyi közmunkás az én pénzemen fekszik az árokparton és nem csinál semmit. nincs adósságom a társadalommal szemben, ez inkább visszafelé igaz, úghyogy mindenki bekaphatja. Én abban a kb 900e fős részben vagyok, aki termel ebben az országban és eltart 9,5M embert... nem a multinak rabszolgamunkával, akik filléreket fizetnek, majd kiviszik a pénzt. magyar vállalkozás, magyarországon adózva, és csak a lehúzás megy... talán azokat a feltételeket kellene megteremteni azoknak az ÉRTÉKES embereknek, akik elmentek, hogy itthon is megbecsült tagjai legyenek a társadalomnak... a többi csak demagógia, demagógia, demagógia
Sajnos a múlt rendszerben volt egy elég nagy fokú (ál) stabilitás pl az esztergályos növendék simán el tudott menni az a gép mellől nyugdíjba ahol kezdett suli után
Ez azért eredményezett egy csomó dolgot ami miatt nehezebben mozog az ember
Pl egy lakás-ház vásárlás- építés egy kurva nagy szopás ott ahol épp a munka lehetőség valami miatt lecsökkent- megszűnt
Szóval hiába van Győrben munka jó pénzért én ezt basztattom....
Azért itthon is van jobb lehetőség az életre melós szinten, nem kényszer a nyomorúság.
Még születésed előtt egy csomó pénzbe vagy az államnak ha kibújtál meg többe
Orvosi ellátások iskola stbstb
Aztán amikor a magyar állam "felnevelt és kiképzett" megszöksz ahelyett hogy törlesztenéd a beléd fektetett értékeket, és utána persze emelnéd a társadalmi értéket
Mindezt önző módon az egyéni érdekeket előtérbe helyezve a közösségi érdekeknek
Én ezt így látom
miért lenne hazaáruló az, aki nem ebben az országban él? azért mert vki ide született, itt kell nyomorognia? nem ingyenélőnek ment ki, dolgozni. Tanult, dolgozott és tett a saját megéllhetéséért és boldogságáért. Kint megbecsült és hasznos tagja a táradalomnak... itthon, csak hasznos volt, de sosem volt megbecsülve... én megértem azokat akik itthagyják ezt az országot, mert itt egyszerű becsületes munkával csak nyomorogni tudsz. Kiment, ugyanazt csinálja már, mint itthon 8-10x bérért, nincs idegeskedés, nincs probléma, csak nyugodt kényelmes élet... én másokat és más hozzáállást mondok hazaárulónak...
Olyan szépet írtál, hogy sírni tudnék.
850.... De végülis tökmindegy
Pl én el nem mennék 1milla pénzért se
Nem azért mert ragaszkodom az itteni dolgaimhoz, de az a +950 ezer nem boldogítana annyira mint amennyire elszomorító az a tény hogy hazaáruló lettem....
Az írásom szerint 10 éve ment ki és 8-9 éve beszéltünk először, ezek akkori adatok.... és amúgy is élni ment ki, nem nyomorogni
Kurva jó reggelt!
Reggelt!
Egy rendesebb informatikai szakember itthon is kb 400tol kezd
Ha a lakást felezik akkor egy fasza sincs több havi 100nal éljen havi 200bol és ott a 100 spor pénz
És azért fejenként havi 200 pénzből faszaság megélni, mi hárman nem élünk fel ennyit összesen
Terepjaro es csonak pipa es nem kerult 3 kiloba se.
https://auto.jofogas.hu/pest/Elado_aluminium_ladik_81038325.htm
https://auto.jofogas.hu/vas/Uaz_469_parcsnoki_uaz_elado_80881428.htm
igen, ez pont uaz
itthon is tudsz venni raj gaz-t meg vannak fasza pléhcsonakok potom penze.