Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Este van! Sötét!
A lézer nem jó, az tök görbe!
fognak egy izmosabb lézert és bármelyik tengeren egy gyorsabb hajóval órák alatt kiderül az igazság
Vqgy két körös gyújtáskapcsoloja van és az egxik összegyógyult.
A hidrotökét teljesen csendessé tette viszont
Lófaszt. A fékolaj nem motorba való. De egxbként a mosòlajok is csak rendszeres használat mellett érnek valamit, az meg elggé megnöveli a csere költsget.
Nekem nem voltak panaszaim, csak ha már szétszedek valamit eltakaritom. Olajteknő alja, olajszürőház, vezérmütengely furatok, fötengelyfuratok amik kezdtek lerakódni. Csodaszerek nincsenek, a fékfolyadék meg szerintem inkább több kárt csinál. De a fürészpor müködőképes
Jo de ha a robot pilótát beállitják fix iránytartásra visszaérnek ofa ahonnan elindultak.
Gondolok itt a cseh iNELSre, de az se filléres
Van. De ezt se egxszerü itt ott értelmezni
Kissé bonyolultnak tünik, nem egxszerübb egy kész rendszert alkalmazni? Mondjuk az nem olcsó az biztos
nekem az asszony az okos otthon, elmegy vásárolni, főz is meg még ezer más dolgot csinál hangutasításra, de viberen is lehet utasítani dolgokra
ja és ő is fel tudja kapcsolni a villanyt helyettem tök ingyen
Illetve az okos otthon több...
más az okos otthon és az otthon automatizálás, de amúgy qrva jó....
"...Előre jelzem, semmi értelme, csak szórakoztat...…"

Én is szeretem a kütyüket, de átgondoltam a dolgot (mármint ezt az egész "okos otthon" mizériát, és rájöttem: semmi értelme, de engem igazából nem is szórakoztat....
Nos off téma, csak mert kawa70-n kérte, hogy számoljak be az otthon automatizálásról, amit jórészt kínai eszközökkel + egy két drágább (de azok alap) eszközzel kreáltam. Előre jelzem, semmi értelme, csak szórakoztat...: még nem tartok sehol, de azért már haladtam. Szóval adott jelenleg egy echo plus 2nd. gen (nappali) és egy echo dot 3. gen (konyha). Ezekkel áll rendelkezésre az amazon mi-je, azaz alexa. Ezek az eszközök wifi és bt képesek. Telefonokon alexa app és family csoportba rendezve, plusz megfelelő gyártói skillek. Ezeken keresztül mennek a hang utasítások, illetve a plus és az echo egy multiroom rendszerben vannak, pl zenelejátszásnál mindkettőn meg tud szólalni a zene (spotify, amazon music stb). Adott egy netatmo termosztát, ez eleve Alexa képes, így közvetlenül kapcsolódik. Ezek a "drágább" eszközök, de ezek állandóak. A legtöbb eszközt egy olcsó broadlink rm pro+ wifi ir+rf eszköz vezérli. Egyelőre a kapcsolók vannak rátanítva és az állólámpa. Ezzel volt egy kis szívás, mert az apple store-ból, csak az IHC for EU software elérhető (androidra az IHC (US) is, ezért itt mókolni kellett kicsit, hogy az amerikai IHC-t is le tudjam tölteni) és a broadlink skill nem kompatibilis az IHC for EU appal az EU-s GDPR szabályok miatt és a broadlink még nem javította a skillt. A kapcsolók is kínából rendelt, olcsó de kifogástalan minőségű érintős rf kapcsolók. A házban levő összes kapcsolót lecseréltem. Az IHC képes kezelni a kettes kapcsolókat, az alexa app-ban ezeket szét kell szedni és külön kezelni, mert az nem kezeli a dupla kapcsolót egy eszközön belül. Ezekre különböző routinok vannak beállítva, tehát pl egyszerre is tudom kapcsolni az egy szekcióban (nappali, konyha, fürdő stb) levő összes világítást és természetesen külön is, valamint pl az összes világítást egyszerre fel vagy le lehet kapcsolni. Időzítést még nem állítottam. Az rm pro+ bármilyen statikus rf eszközt képes vezérelni (315 és 433 MHz), pl vannak régi távkapcsolós aljzataim, azokat is. Ezen van pl az állólámpa a nappaliba. Ugrókódosat nem tud (illetve tud 1x...) így a garázskapuhoz és az automata nagykapuhoz rendeltem még két wifi vezérlőt. A garázst bekötni egyszerűbb lesz, a nagykapuhoz kell egy kis forrasztás és mókolás, de az sem lesz bonyolult, így azok is hang vezéreltek lesznek. A klíma, hifi, tv, setup-box még nincs feltanítva, mert ezek sem alexa kompatibilisek, így az rm pro+ -ra kell feltanítani, de gombonként, úgyhogy majd... Van még pár wifis aljzatom, ezek egyelőre két dolgot vezérelnek: az elliptikus trénert kapcsolja ki-be és az automata kávéfőzőt, így mire kikelek az ágyból már felfűt és csak gombot kell nyomni. Kávéfőzőből amúgy sincs értelme más vezérlésnek. Nos azt kell mondanom működik. Érkezik még két elosztó is, amiknek minden aljzata egyenként vezérelhető + USB-k. Ez az 1.0 verzió, az elején tartok, egyelőre játszani elég. természetesen mindent hangról és alkalmazásból is lehet vezérelni, mind az alexa mind az ihc appból... nagyon sok beállítás és konfigurálási lehetőség van még, referálok majd róluk is, ha van rá igény...
Gondolom indukciós gyújtása van és nincs megszakítva a gyújtókör.
Sziasztok, lenne egy gilera runnerem és mellé egy olyan próblémád, hogy nem lehet leállítani. Leveszem a gyújtást a lámpát elveszi de a gyújtást nem jár tovább a motor. Valakinek valami ötlete?
kb. 10 módon tudnám én is bizonyítani a föld görbületét, de az mind hazugság szerintük.
És te is fékolajjal?
Na meg elmulasztotta a ladában a hidrotőke csörgését?
A műholdak szerintük átverés, a repülőből pedig hiába látható a Föld görbülete, az csak kivetített érzéki csalódás. Nekik valódi bizonyíték kell. De úgy sem mernek nekivágni.
Ennek ellenére a furatokat lassan eltömíti, az alsó felületeken ahol nem mozog látványosan azért lerakódik. Szedtem szét anno pár lada motort, abban elöfordult higy itt ott vakargatni kellett.
De azt nem értem, hogy repülővel simán be tudnák bizonyítani, akkor mit kinlódnak. Ráadásul müholdak alapján tájékozódnak, ami egyértelmüen pályán mozog
Ja,megvolt vagy 10 éve.
Az mondjuk kemény lesz, amikor a félkegyelmű fotel tudósok meghódítják az Antarktiszt annak reményében, hogy megtalálják a lapos Föld szélét. Az Isten irgalmazzon nekik, mert az Antarktisz nem fog...

https://hvg.hu/tudomany/201903...
Persze hogy nem. Néhány motort szedtem szét, de én sem találkoztam még olyan helyen ahol olaj van, mert az tisztán tartja.
nálunk a hagyatékin ki kellett jelölni egy embert aki nevére kerül a corsa
nem volt több örökös meg ilyenek
ráírták asszony nevére aztán megnyertük a tutit.......