Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem tömör fa bútorom van. (és nem lucfenyő)
Tény hogy nem volt olcsó, de összességében nem volt drágább mint ha szart vettem volna.

Konyhabútornak viszont felesleges. Elég a frontot abból venni, a korpuszt valami jobb fajta forgácslemezből szoktam csinálni. Így is örök élet.
Munkalapon lehet még úrizálni, mert vannak ezek a márvány örleményből préselt lapok, de arra is azt mondtam jó a forgács azt kicserélem ha baja lesz.
nem feltétlen rád gondoltam, úgy összességében aki új autót vesz.
Szépen levezetted, hogy cégnek, hogy éri meg nem is vitatom
https://www.napi.hu/nemzetkozi...
ezt meg csak úgy
A válság előszele
azért csak megszóltál.... mint írtam korábban céges... magánként nem éri meg
pl. inikém én teljesen meg vagyok elégedve a lapraszerelt fosokkal
Gyönnyörű faszákat lehet belőlle csinálni nem ólomnehéz, nem vetemedik ja és a 14 éve összeszerelt konyhámnak sincs még az égvilágon semmi baja
Ajtót meg ablakot akkor sem csináltatnék fából ha fele annyiba kerülne mint a műanyag Látod mi lett a kerítésünkel
Nem véletlen cserélted le te sem műanyagra A szarrá repedt, szét vetemedtett fa nyílászáróimat amin becsukva egy veréb már átrepült lecseréltettem műanyagra és semmi bajom
azt akarom ezzel kinyögni, hogy egy nyugati feldolgozó drágábban állít elő, de esetleg a jobb minőségű alapanyagból jobb minőségű készterméket(talán)
Haszonkulcson meg nem mehet el annyi, hogy nyugatról olcsóbban özönöljenek be a bútorok. Legalább is fából biztos nem.
ez a pdf-es vagy minek hívják ragasztott rostfából való bútornál nem biztos, hogy így van, azt sokkal könnyebb tömegben gyártani és gépesítése teljesen megoldott
Esetleg annyival egészíteném ki, amikor felvételezik nálunk a fákat külön van hazai rönk és export rönk. Az külföldi(nyugati) nem viszi csak az export rönköt aminek drágább a köbméter ára. hazai ipar meg veszi az olcsóbbat. Alapvetően a gépesítés kb. ugyanannyira megoldott mind egy hazai és mind egy külföldi feldolgozónál, de a munkabérek léptékkel nagyobbak(még) tehát nem jön ki a matek az olcsó nyugati bútorra
aki nem bukik rajta az azért nem mert üzlet szerűen ezzel foglalkozik
Az átlag felhasználó mint én aki vesz autó azt használja 5-10 évig az bukni fog rajta
de nem akarok.....
Egy kisipari bútor asztalos “maszekon” elég jól ki tudja hozni a dolgokat fából
Nekem az ágy keret van fából egy könyvespolc és a tv szekrény ezek full fenyők a tv szekrény olyan amilyen de a többi kiválló termék
És semmivel sem volt drágább mint az ikeás lapra szerelt fosok
Persze ÁFA és számla menetesen, olyan embertől aki spanom 30 éve
Bejárati ajtókat is ő csinálta igaz azt számlásan mert kellett a számla az építkezés kor, de meg akkor is egész elfogadható árban volt
Nagyon kérlek próbálj meg bukni.
én meg nem bukok rajta semmit tehát szarul csinálod
Nos,van egy apró rálátásom.
A fa nagyságrenddel drágább,még a széria gyári is.
Az asztalosipari egyedik meg minden tekintetben drágább,főleg a jó asztalosoké.
Hogy a német kifizeti az természetes de egy dolog.
Nem egy emberke amikor kiköltözött tőlem vette meg a matracot is mert ami itt kétkiló az kint 1000 euro.
Ők két ágyat és matracot vittek el meg szekrényeket lapraszerelten.
perzse ha használtan veszel egy lefosott asztrát azt 30 évig heftelgeted, hogy életben maradjon rápattintasz egy OT-s rendszámot még a végén többet is ér mint újkorában
Egyébként az asszony gömbőc szvittyét 1,2-ért vettük, 7 be számolták be 5 év-et használta az annyi mint 100 bukó/ év két szofita izzó, egy bal első ajtókapcsoló egy akkumlátor, egy lambdaszonda(26 ezer) ennyi volt 5 év alatt a hibalista Persze meg minden évbenkidobtad azt a 100-ast amit elbukott az árából
nekem meg az anyósom testvére a mai napig osztrákban asztalos. 1 év megy nyugdíjba 82-óta egy munkahelyen van és a nyugdíja több mint itt egy menő menedzsernek pedig csak melós nem beszélve arról, hogy a fát meg mi adjuk el külföldre nem tudom milyen olcsó fáról meg bútorról beszélsz nyugaton
A szintekkel druszám igazad van
Miért ne használtam volna? Többször megjárta az a kocsi Erdélyt is, és már akkor sem bírtam a kánikulát.
Persze hogy nem kellett mert nem is használtad
Nővérem férje németben volt asztalos. Talán rálátott a dolgokra nem olcsóbb és nem is ezt írtam. Hanem hogy nem sokszoros az ára.
De úgy érzem, megint bizonyítottad hogy mi nem vagyunk egy szinten.
Tudom. Ne aggódj, amit ezen "nyertem", annak többszörösét elbuktam az előző Thaliámon. (Mondjuk 3 év alatt 1 milliót - a "kedves" devizahitellel együtt.)
Amúgy te a válság után vetted nem sokkal, irreálisan nyomott áron. Most meg bőség van aztán azért kurva drága minden
Én meg 13 év alatt 500at az astrával
Szerintem ettol jobb üzlet sosem lesz
Évente kb 40ezer a bukó
ööö, még klímát sem kellett töltetni 7 év alatt...
Én a Yarison 7 év alatt buktam 220k-t (11 évesen 770-ért vettem, 18 évesen 550-ért számolták bele a koreai kacatba)

45 ezer km alatt (egy garnitúra gumin és az olajcseréken kívül) "megevett" egy készlet első fékbetétet, egy garnitúra fényszóróizzót (ezt nem is, csak a gyárival már nem lehetett látni éjjel), és 1 db bal oldali ajtózár-motort (központizár: 6000,- forint saját kezűleg beépítve). Nem olyan rosszak a Totoják!
Keversz ratyedlivel! Zoli32-nek írj! Vele buziskodsz itt is, mindegy ha ott is.
holnap megyek kőbányára ott leszel a szokott helyen?
(kellene egy kis zsé)