Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bocs, akkor félreértettelek! Azt hittem, hogy vloggerként "katasztrófafilmet" szerettél volna forgatni....
Hogy összefolyo lemezbizbaszt hasznaljak rampakent, es az siman osszecsukodva leejtse a motort?
Nem.
Öööö, nem ez volt a cél?
Ismerős mosogató gépe pár hónaposan megállt
Szerviz kiszállt laptop rádug aztán a hibakódot kitörölték és újra ment
Valami miatt felhabzott a víz benne aztán megállt
Mindezt 8 ezerért mert ugye felhasználói hiba nem a gép hibája hiába garanciális 3 évig
Ez rámpaként simán összecsuklik.
Ilyen van nekem.is.motortologatásra, egyre kell figyelni, hogy kb félméterenként az alján az éleket össze kell kötni egy lapos vassal mert a sulytól megrokkan.
Kb 13 eves mosogep, hibakodot kuldos fajta nem egy oskovulet, telement trutyival a nyomasszenzor es szivattyut kellett cserelni. Most.
Most milyen generációt nevelnek?
Ezek fogják a nyugdíjat betermelni, velük van tele a börtön.....
Ez is hályogos szemre vall ám.
Szép Nálunk ezt úgy hívják, hogy rácsos folyóka és nem az utánfutót támasztjuk meg vele, hanem letesszük a járdaszéli betonba
Nem feltétlen, bocsi, hogy ellentmondok. Ami igazán jó mosógép volt nálunk - és én vettem, az a SIEMENS Siwamat volt, még 1993-ben vettem, emlékezem a a dátumra, akkor még az áramszolgáltatónál dolgoztam, 94-ben váltottam. Abban az időben azt a gépet 6 havi bruttó pénzért vettem még a megboldogult Herta Kft-nél. Az most a hivatalos átlagkeresetet figyelembe véve 2 miller lenne.
És az jó is volt.
Bocsi, a félreértések elkerülése végett ha valamire kell konkrétan és több időbe telik, amíg összegyűlik a szükséges mennyiség, az más dolog.
A cél nélküli gyűjtögetés (majd egyszer jó lesz valamire) és a megfontolt takarékoskodás az nem ugyanaz még nálam sem.
Ennek egyik megjelenési formája a nőkre jellemző, amikor leárazás van a boltban, és megveszi, mert milyen olcsó, vagy egyszer majd biztosan jó lesz. Ez nálunk is így van, szerintem 5-600 darab papírzsebkendőt egy perc alatt összekeresnék a lakásban.
Ennek az életmódnak csak a külön kasszára való átállás vetett részben véget.
mivel nem volt verseny így nem kellett versenyezni se a tudással se a termékekkel
amúgy ha belegondolsz ami mosógép 1970-ben jó volt az jó volt 1990-ben is sőt szerintem most is jó lenne.....
ehelyett 3-5 évente veszi a nép az újabbnál újabb gépeket, miközben a szemét hegyek 5 évente megduplázódnak
van hátul egy ajtó feltámasztom a vasat meglököm aztán már fent is van
aztán nincs útban nem rozsdásodik, és hónapról hónapra nő az értéke
múltkor is annyi vasat hoztam amennyi pénzem volt úgy is elfogy egyszer, jövőre kell pár méter mert egy kerítés szakaszt át akarok alakítani, aztán ha már ott voltam tökmindegy hogy 5 szál vas vagy 15 szál vas van a kocsi tetején.......

ez az olcsóskodás a jövedelemmel függ össze, ha van az embernek 500ezer havi bevétele tuti nem fog 500 ft rezet kiszedni sehonnét hanem egyben leadja a fenében a cuccot
...azért fontos része.
A rohadt komcsi-bolsi kozmopolita buziknak EZ a fő bűnük, hogy több generációnyi mihaszna szart neveltek ki, és nem az, hogy ellopták a cementet az építkezésekről.
Padlásra zártszelvényt fellogikázni??? Meg gerendákat?
Azt kemény.

:-)

Én azért teszem azt ahogy, mert pont majdnem 2 évtized alatt rájöttem, hogy a gyűjtögetni való szarságok 99%-t SOHA nem használom. Mondok egy példát, kipufogó bilincs csavarját ki kellett cserélnem, elmentem a boltba, vettem saválló anyagból és került kb. 20 forintba (de legyen 40), ezért én tuti nem őrizgetek több darabot, hogy esélyesen pont nem az a méret lesz, de van mellett 5 másik, ami meg majdnem jó, de csak majdnem.
Persze kinek-milyen az élete, aki szereti, hogy minél olcsóbban (ezt nem rád értem) megoldja a problémái és mindegy, hogyan néz ki, annak jó az, ha gyűjtöget. Anyós-após sajnos ilyen, a a nyanyának van kb. 300 különféle méretű befőttesüvege, amit nem hajlandó kidobni, de mindenki tudja, ő is. hogy 79 évesen már NEM fog mit elrakni bennük, mert nincs mit, nincs ereje, meg ész sincs már hozzá.
De makacsságból már csak azért sem dobja ki.
16 évesen mindent elhittünk
a termelés más dolog, nem feltétlen függ össze a jóléttel
van 130 négyzetméter padlásterem, ennek kb 1/3 része konditerem, a többi kacatos
a kisebbik felén vannak a hosszú dolgok pl zártszelvény most is van mindenféle méretben több szál, gerendák akác oszlopok stbstb
a másik a zártabb rész az apróbb dolgok helye
amúgy lent a földön is van vagy 50-60nm tárló hely, az udvaron a hintán kívül semmi sem úszik...

szeretem a rendet....ha leküzdöm a lustaságom akkor egész jó kis rendszer van itthon, pl most vettem egy 36 rekeszes fali fiókos biszbaszt a rozsdamentes-saválló csavaroknak mert untam hogy keresgélni kell percekig a nagy rota ládában ha valami kell
Én azt mondom, voltak előnyök és voltak hátrányok, de összességében a mai rendszer előnyei NEKEM hangsúlyosabban megvannak.
És vannak erkölcsi problémáim is, nyilván befolyásolja azt is, ha megpróbálnám csak az anyagi oldaláról nézni a dolgokat. De szerintem ez mindenkinél így van, aki ellenkezőjét állítja, az hazudik.
Hát elég nagy hülye volt, aki elhitte azt a bizonyos 20 évet. Elég volt csak átmenni a határtól 50 km-t, megnézni a különbséget, megszorozni 20-al azt, amit ő egy évben termelt és máris kijött a matek, hogy nem stimmelnek a számok.
Hályogos szemmel nézni a jövőt nem okés.
az már sok gond......
így egyszerű az élet, ha van valami rossz háztartási gép akkor kiveszem a rezet belőle aztán amikor az elektronikai hulladék leadás van elviszem a sok kacatot
igazándiból ezek java részét amúgy is nekem kellene elvinni, mert a rokonságban nekem van egyedül utánfutó
az hogy hozzácsapódik még pár eszköz már annyira mindegy
sajnos a vasas ismerős meghalt nem túl rég ő mindig elvitte a hulladék vasakat mert régebben inkább elbontottam a cuccokat
Látod, én meg kiszórok mindent, mert a pár ezer forintnál jobban fájna, ha a környezetem egy színesfém kereskedő udvara lenne.
Én is egy jó ideig kerülgettem a megmaradt 50 darab kisméretű téglát, 74,2 cm hosszúságú 40*40-es zártszelvényt, a lambéria hosszában elvágott felét, hogy majd egyszer biztosan jó lesz valamire.
És egyszer nekiálltam és egy héten keresztül mindent kiszórtam, de szó szerint mindent. ha valaki elhívna maszekolni, majd akkor a kis buzija megveszi azt, amit be akar velem építtetni, én itthon ha valamit tervezek és vennem kell hozzá valamit, tuti nem a kis darab vas ára fog hiányozni. Sem a fél szál lambéria darabka.
De hát ki így, ki úgy.
Mivel sajnos idősebb vagyok így én is elmondhatom, hogy éltem akkor és az eddigi életem felét akkor éltem le így emlékeim is vannak bőven és ha összehasonlítom az utána lévővel akkor nincs miért visszasírnom összességében, nyilván volt amit jobbnak találok ahogy akkoriban volt, de nagyrészt nem.
váltáskor még suliba jártam, mindenhol azt lehetett hallani 20 év és beérjük a nyugatot, nagyon lelkes volt mindenki
az tény hogy 20 év után elértünk arra a szintre mint a rendszerváltás kori nyugat volt, csak ők is fejlődtek, aztán a 20 év különbség csak nem tűnt el
mondjuk most szerintem nincs akkora különbség mint 89-ben volt, de azért érezhető az előnyük
Kéne egy kis átvevő telepet csinálnod, egy haverom is csinálta és ment pár évig, de végül abba kellett hagynia ahogy nőt a hatóságok érdeklődése.
Én már éltem akkor, pontosabban közölünk szerintem mindenki élt, csak - sajnos - én már voltam akkora, hogy bizonyos összefüggéseket felismerjek.
faterom 80 éves elmúlt, és a mai napig nem tudja megemészteni, hogy a tojás miért annyi az egyik boltban és miért ennyi a másikban. Felületes beszélgetések során mondja, hogy érti, de tudom, a zsigereiben van egyfajta elutasítás ezen ördögi kapitalista módszerek ellen.