Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

végülis az nem lenne rossz
gyűjtök minden fémet a vasat kivéve, nincs ám kidobva semmi sem amiben réz van
pl egy elektromos főzőlapban is majd egy kiló réz van kicsi villanymotorokban 10-30 deka
réz gázcső hulladékból is kaptam vagy 5 kilót amikor a tartályokat kötözgettem össze
stbstb
amióta nincs rendes állásom egész fasza kis környezetvédő lettem
Nekem más volt az indíttatásom, de nem kétlem, hogy sokan azt akarták amit írsz, kinek mi a fontos.....
Mert azt hitték, akkor még többet lehet lopni, még kevesebb munkáéval lehet ADIDAS cipő, meg simán az ölébe hullik egy Opel Kadett.
Aztán amikor rádöbbentek, hogy mégsem, akkor mindjárt szép lett a régi rendszer az ingyen szot-üdülővel meg az ingyen sör-virslivel május 1-én.
Mi lenne a baj ezzel a híreszteléssel? Legalább házhoz hoznák szánalomból és még lehajolni sem kell érte.
A rendszerek többnyire alapokban jók csak ugye emberek hajtják végre és a hatalomvágy minden jót elhomályosít, de pl. azt olvastam Dubairól, hogy az ottani dikti egész jó és élhető helyet csinált belőle persze szidni nem lehet, de nem is nagyon akarja senki ja és mivel olaja sincs így leigázni sem akarják.
én az alumínium dobozokat gyűjtöm, hihetetlen mennyit eldobál a nép
kint a pusztában ahol a kutyát futtatjuk heti szintem össze lehet gyűjteni egy szatyorral pedig alig laknak arrafelé
a faluban is százszám van csak ott nem tudom felvenni úgy hogy senki se lásson mert utána elterjed a hír hogy csöves lettem
most sem egyszerű másképp gondolkozni a politikában, akkor meg még nehezebb volt
jelenleg azért nem fog senki sem elküldeni átnevelőtáborba ha nem értesz egyet a felső vezetéssel, hanem egyszerűen csak kicsinálnak mindenféle múltból előásott-kreált ügyekkel, de attól még simán lehet éjszakai portás az ember egy múzeumban vagy akárhol...
amúgy a szoci rendszer alapjaiban jó volt, sajnos csak az alapjaiban, az összes többi felépítmény kurvára el volt szarva
amúgy ez egy emberi sajátosság ha egy rendszer nem jó akkor dobjuk ki az egészet a kukába és próbáljuk ki egy másikat amiről azt hisszük jó lesz
Gyűjtsd a vasat és a fémet, ezzel is a békét véded
Ndm en voltam.
Ezeket már mind feltoltad rajta? Ügyes.
Ez soha nem igaz, vezér abból lesz aki bevállalja annak minden jó és rossz döntésével együtt, senkinek nem kötelező, de ez egyfajta embertípus többnyire a gerinctelenek.
Nem csak ők, nagy a nosztalgia és a felejtés, mikor ez szóba kerül mindig kérdem, ha annyira jól éreztük magunkat miért szavaztunk a szoci rendszer ellen? Erre sosincs válasz, de sajnos nekem még jó a memóm és emlékszem miért akartam mást.
Most ugyan tele van szeméttel,de szerintem nem lesz rossz.
szerintem a körülményeken az sem sokat változtatott volna sokat ha terézanya lett volna a vezér
a nagy testvér megadta az iránymutatást aztán vagy arra ment az ember vagy munkatáborba
Ennek ellenére, ha ma élne, a nyuggerek és a melósosztály simán megválasztanák főnöknek.
szerintem ebben le volt írva
https://moly.hu/konyvek/gyurko...

anno mindent elolvastam ami a kezembe került, erre mondjuk nem emlékszem csak hogy valami csóró gyerek volt, de a borítóra emlékszem, kerestem vagy negyed órát mire megtaláltam
Ott nem tanították legalábbis az én koromban mert ugye az nem elég vonalas aki nevet vált és hát nem véletlenül kellett magyar név neki hisz, hogy néz az ki, hogy egy horvát legyen a góré? Szálasitól kezdve szinte az összes nevet váltott, akkoriban ez nem volt nehéz mert ugye, hogy derült volna ki? Megírja az újság? Ma már nehezebb mert a neten mindent is meg lehet találni így hamar lelepleződne bárki.
Érdemtelenül.....szerintem illetve sok mindent kiérdemelt, de a nyugodt békés öregkorát nem és a tiszteletet sem mert a valódi énje az az 50-60-as években bontakozott ki az utána lévő un. konszolidáció nem az ő hanem a munkatársai érdeme volt, ő azt vallotta, hogy aki nincs velünk az ellenünk és később változott ez arra, hogy aki nincs ellenünk az velünk, de az már nem ő volt a 80-as évekre már csak egy meghasonlott vénember volt aki az utolsó beszédében be is ismerte, hogy gazember volt és a társait is elárulta. Nemrég megjelent egy cikk ahol a 80-as évek elején egy gyűlésen miképp beszél a politikai ellenfeleiről, hogy miképp kell eltaposni és tönkre tenni őket mindenféle rendőri és más állami szervek segítségével tehát azért vénségére sem lett jobb ember csak egyre tehetetlenebb.
Csermanek volt az eredeti. De tényleg nem lehetett tanulni erről, az csak később lett publikus.
Szerintem pont akkor nem lehetett tudni ilyesmit
"A kis Csermanek Jani Fiumében született!" Csak éppen az nem volt biztos, hogy ki volt az apja.
Pedig az általános iskolában még biztosan tudtad
Pont most néztem rá ez a csermanek jános Kádár jános volt eredeti nevén
A kis Csermanek Jani Fiumében született. Már 3 éves korában itta a munkásosztály tanait Lenin, Marx, és Engels szájából. A fiumei kikötőben állt egy hadihajó, ezért a kis Jani 6 éves korában államosítani akarta. Kitűzte a birkavérrel saját maga által befestett piros zászlócskát, de erre a hajókapitány jól pofonvágta. Ami nem tántorította el céljától.

Később írógép-műszerész végzettséget szerzett, bár az ujjai gyakran beragadtak a billentyűk közé. Úgy kb. az 50-es években csatlakozott a Magyar Komcsi Párthoz. A Rákosi-balklikkhez is, ők sokat szórakoztak az egerekkel. Haverkodott a tar törpével is[2].

Aztán 1956-ban Nagy Imi bácsit beköpte a ruszkiknak. Ezután hipp-hopp, ő lett a kormányfő. Elindította a jóléti szocializmust az 1968-as gazdasági reformmal meg aki "nincs ellenünk az velünk van" beszólással, ahol mindenki nagyon jól érezte magát. Persze a háromperhármas egyénektől is kellett óvakodni, ők ugyanis ha ellenállást láttak, a rebelliseket kényszermatekórákra vitték, ahol a háromperhármas tört értelmezését kellett megtanulniuk.

Jani bácsi egyre kezdett öregedni. Gyakran beszélt összevissza mindenfélét. Abból a sármos, jóképű ifjúból, akiért minden lány rajongott, csúf, vén tata lett. Aztán az utolsó kongresszuson valami összefüggéstelen szöveget darált le. Később aztán lefordult a székről. (De lehet, hogy ágyról...)
Az idő sokmindent megszépít.